MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Nowocześnie w autobusach MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 sierpnia 2017, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: MZK
Fot. MZK
Prawdopodobnie przed końcem tego roku wszystkie autobusy jeleniogórskiego MZK będą posiadać wewnętrzny i zewnętrzny monitoring cyfrowy wraz z systemem audio. Podróż stanie się więc jeszcze bardziej bezpieczna.

Obecnie w 33 autobusach MZK działa monitoring, głównie w wersji analogowej. Także w nich, w ramach inwestycji, zostanie on zastąpiony nowym.

W dwóch autobusach funkcjonuje już system wi-fi. We wrześniu uruchomiony zostanie w kolejnym. Spółka systematycznie będzie rozszerzać zakres usługi w kolejnych autobusach.

22 września przypada dzień bez samochodu. Przejazdy autobusami w tym dniu będą dla wszystkich darmowe. Towarzyszyć mu będzie spot promujący przejazdy miejską komunikacją oraz plakaty umieszczone w autobusach i na wiatach przystankowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

To teren zapuszczony

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~pasażer 30-08-2017 10:01
Jeszcze bezpieczniej by było gdyby więcej kamer montowano w przestrzeni pasażerskiej, szczególnie od środkowej części w kierunku tyłu. Zazwyczaj tam najwięcej się dzieje. A w naszych autobusach jest odwrotnie, przy kierowcy po 4 kamery a z tyłu żadnej.
~newi 30-08-2017 10:56
kiedy zlikwidujecie stare jezdzace smierdzace złomy?
~uzi 30-08-2017 13:00
Z nowoczesności w MZK to ja poproszę klimatyzację.
~Do 13:00 30-08-2017 13:21
A przynajmniej żeby kierowcy nie włączali ogrzewania w zatłoczonym autobusie także zimą
~ 30-08-2017 15:10
komentarz z NJ 24-"Dlaczego straż miejska nie kontroluje biletów w autobusach ? przecież to miejska formacja a tych dwóch żuli sprawdzających bilety nikt się nie boi ,te kanary to totalne pośmiewisko.Jeden garbaty w bazarowym ortalionie a drugi pijak ze socjalek''
~jrj 30-08-2017 16:34
to prawda z kontrolerami.ale jedna babka kontrolerka jest konsekwentna
~ 30-08-2017 16:44
Tak kobieta jest miła ,ale stanowcza i skuteczna a ten w bazarowym ortalionie to całą rodzinę wozi autobusami pod swoją opieką oczywiście wszyscy bez biletów........
~tak 30-08-2017 18:53
brawo dla kierowców, którzy nie włączają klimatyzacji w upalny dzień i otwierają sobie okienko, żeby nie zemdleć w pracy, brawa tym, którzy idą dalej i włączają ogrzewanie, które parzy w nogi(bo inaczej nie działa klimatyzacja), brawa tym, którzy celowo zatrzymują pojazdy tak , że nie wiadomo którą nogą trafić na odległy krawężnik, brawa kierowcom, którzy jeszcze mówią po polsku, ale i tak nie pomogą ci kiedy nie wiesz na którym przystanku masz wysiąść, kiedy nie znasz miasta,brawo dla tych kierowców przekazujących sobie zmianę, że i tak ich pogawędki nie są na tyle długie, nie całują się na pożegnanie i nie tańczą z radości, że tak długo się nie widzieli,brawo dla tych co hamują i zatrzymują autobusy, że mamy i tak jeszcze wszystkie zęby,a kamerki się przydadzą aby było jeszcze weselej...
~ 30-08-2017 20:02
Do 18:53 | ~tak : Rozdajesz brawa jak w teatrze i z sarkazmem jedziesz na kierowców. Brawo, albo nie. Jeśli chodzi o klimatyzację to pisz do właściciela autobusów czyli zarządu MZK. Kierowca nie ma możliwości regulowania, włączania, wyłączania klimatyzacji i ogrzewania. Jest to sterowane automatycznie bez jego udziału. Jeśli nie chłodzi lub grzeje to kierowca może tylko zostawić ten autobus a że nie ma innego to nie przyjedzie żaden. Czy bić brawo? Co się tyczy zatrzymywania zdala od krawężnika to nie wina w tym kierowcy a ludzi stojących przy krawężniku. Kierowca by nie uderzyć kogoś lusterkiem musi zachować odległość. Proszę sobie przy okazji poobserwować przystanki np. na Podwalu, to zobaczyta o co chodzi. Brawa?
~Pińcet plus 30-08-2017 20:27
Do 20.02 akuratnie nieraz widziałem jak kierowca w norwegach ustawiał klimę na panelu.Oczywiście jest funkcja auto ale można ją wyłączyć.Np.kierowca 803 który jeździ w białych słuchawkach na uszach nigdy nie włącza klimy.Klima nie działa notorycznie w 806.Było pisane do MZK już w lipcu ale nic z tym nie zrobili.
~kajman 30-08-2017 22:33
Dużo tutaj nieprawdy. Po pierwsze tylko niewielka ilość autobusów MZK posiada klimatyzację przestrzeni pasażerskiej(15) i to nie jest wina kierowców ani samego MZK. Sporej grupie kierowców nie chce się wykonywać czynności innych niż prowadzenie dlatego często nie wyłączają grzania latem. Klimatyzacja w autobusach jeśli jest to jest automatyczna i nastawiona na 22 stopnie. Może wystąpić subiektywne odczucie braku klimatyzacji. 806 był naprawiany i klimatyzacja działa poprawnie. MZK posiada obecnie 76 autobusów a na liniach w szczycie jeździ 61(mogą wystąpić wynajmy), kilka często jest naprawianych niemniej z reguły rezerwa w postaci co najmniej dwóch jest dostępna, nie straszmy ludzi że żaden nie przyjedzie. Lokalizacja kamer monitoruje cały aut. także na zewnątrz.
rymcycymcy 31-08-2017 10:59
Żadna klimatyzacja nie wyeliminuje aromatu niedomytych jeleniogórzanek ! :)
~Pińcet plus 31-08-2017 11:28
Przecież wystarczy wyłączyć auto i klima nie działa. Pozdrawiam kierowce 793 który dzisiaj (31.08) jeździ na 1 i jadąc na Czarne po godz10 od przystanku Wyczółkowskiego do przystanku Orzeszkowej dyskutował przez telefon trzymając go przy uchu.
~Młody 31-08-2017 14:32
Komunikacja miejska oddechem dla miasta??? W Lubinie i paru innych miastach tak jest, a dlaczego? Bo komunikacja miejska jest darmowa. Ale przecież w JG nie może być. No bo jak urząd miasta podnosi ceny biletów albo przyznaje jakieś pieniądze na MZK to po obradach te same osoby dają sobie podwyżki zasiadając w radzie MZK... Kierowcy dostają szału podczas zawracanie na pkp zabobrze może wybierać sobie w autobusach a ludzie z Maciejowej raz może dwa razy na godzinę mają komunikację... Wydłużanie jednej linii łączy się ze skróceniem innej... Czy kiedykolwiek komunikacja będzie zrobioną dla ludzi i dzięki konsultacjom z ludźmi a nie z portfelem??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Czyżby Andrzej Duda?

Maseczki dla szpitala

Będą remonty ulic

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
648
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%