MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowoczesne autobusy MZK już w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Angela
Fot. MZK
Sześć nowych, nowoczesnych autobusów zakupionych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze czeka na placu spółki na odbiory techniczne, a kolejne sześć przyjedzie do stolicy Karkonoszy w przyszłym tygodniu. W trasę, 12–metrowe autobusy marki MAN spełniające normę emisji spalin Euro 6, wyjadą w połowie maja br. Ich koszt to ponad 11mln 370 tys. zł.

Zakup 12. sztuk niskopodłogowych i ekologicznych autobusów to część projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Autobusy marki MAN, typ Lion’s City w klasie maxi, spełniają normę emisji spalin Euro 6.

– Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze jako pierwsza firma komunikacyjna w Polsce będzie posiadał autobusy miejskie z normą Euro 6 – mówi z dumą Jerzy Wrona, członek zarządu MZK w Jeleniej Górze. – Wyjadą one przede wszystkim w rejon Cieplic czyli uzdrowiskowej części miasta, gdzie czystość powietrza jest bardzo istotna. Do 30. kwietnia trafią do nas wszystkie autobusy, które przejdą przeglądy techniczne i po nich oraz zapłaceniu za pojazdy, będziemy mogli je zarejestrować. Nowe autobusy wyjadą w teren w połowie maja br. – dodaje J. Wrona.

Pojazdy są wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadają niską podłogę. Pojemność autobusów wynosi 90 miejsc w tym 28 siedzących i miejsce kierowcy. Cena jednego autobusu to prawie 950 tys. zł

Dostawa autobusów odbywa się w dwóch partiach po 6 sztuk (do 10 kwietnia 2014 r. i kolejne 6 sztuk do 30 kwietnia 2014 r.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Deszczowy dogtrekking

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (81) Dodaj komentarz

~maly132 12-04-2014 8:17
Ja tego nie kumam...Dlaczego wspieramy na sile zagraniczne gospodarki???Nie mozna Solaris-ow zakupic???
~no 12-04-2014 8:38
Te miasto się rozwija
~nonono 12-04-2014 8:43
czy my juz zawsze bedziemy wspierac obcy kapital??? co z naszymi solarisami chociazby???i co, ze euro 6 norma...masakra...
~wole auto 12-04-2014 8:46
Taki duzy i tylko 28 miejsc siedzacych , a reszta stoi - 68 miejsc. Jak sardynki w puszce. Bilet za miejsce stojace powinien byc tanszy. Płace 3 złote i siedze i płace 3 złote i stoje. Gdzie tu sens ?
~ab+ 12-04-2014 8:47
90% zadymienia w Cieplicach pochodzi z kominów domów w śródmieściu,malych zakladzikow spalające wszechno ,Zorka ,wypalacze złomu i tu jest pole do popisu SM a nie radarowanie .
~pan buk 12-04-2014 9:22
a co z internetem w autobusach?
~ 12-04-2014 9:36
28 miejsc siedzacych , a reszta stoi - 68 miejsc - i jedź tu człowieku 50 minut z Piechowic do Jelenia Góra dworzec PKP, stój sobie te 50 minut. Można zasłabnąć w 90 osobowym tłumie. Czy to zgodne z normami BHP? Nie ma się czym chwalić, chyba, że toto będzie jeździło w kółko po Zabobrzu. Z Tesco do Kauflandu. Aby dowieźć zakupy.
~leo 12-04-2014 9:44
Maruderzy wszystkich dzielnic łączcie się!!!!
~but 12-04-2014 10:02
Boję się oo jedno - jeżeli te autobusy mają klimę, tzn., że nie będą miały otwieranych okien (jak niektóre przegubowce, co już jeżdżą) - kierowcy nie chcą włączać klimy - więc w autobusie jest duszno. No i koło się zamyka ;/
~ 12-04-2014 10:13
brawa dla Pana Luzniaka on pracujac w Urzedzie Marszalkowskim zabiegal o zakup autobusow dla Jeleniej Gory
~ 12-04-2014 10:16
nie jezdzę komunikacją miejską bo brzydzę sie tych spoconych brudasów , człowiek na poziomie jezdzi swoim samochodem
~Seen 12-04-2014 10:31
Autobusy bez otwieranych okien, klimatyzacja wyłączona. Dziękuję, wole własnym autem.
~KOSA 12-04-2014 10:35
WSZYSTKO FAJNIE TYLKO MOGLIBY OBNIŻYĆ CENY TYCH BILETÓW MZK ALBO chociaż wprowadzić bilety od długości trasy albo od czasu, a nie że muszę kupić bilet chcąc przemieścić się tylko 2 czy 3 przystanki. A druga osobo kupuje bilet w tej samej cenie i jedzie kurcze 3 razy dłuższą trasę !!!
~olaboga 12-04-2014 10:37
Czemu nie zakupią polskich Solarisów? Polskie autobusy schodzą jak ciepłe bułki w Europie i Rosji,a w Jeleniej Górze kupują MAN-y.
~ 12-04-2014 11:02
Do 10:16-Jak kradniesz i nie pracujesz to czym masz się spocić ? Zwykli ludzie po pracy myjąc się po łebkach w byle jakich szatniach nie pachną fiołkami,a i luksusowymi furami też nie jeżdżą.
~ZIBI 12-04-2014 11:24
po com autobusy skoro tak drastycznie maleje liczba kursów a i popieram wypowiedz o polskich autobusach
~pg 12-04-2014 11:28
nr boczne beda mieli od 810do822
~tomlo 12-04-2014 11:29
Many są produkowane w Tarnowie Podgórnym. A jak ktoś chce z Piechowic dojechać do Jeleniej taniej to niech jedzie Pksem.
~Irys 12-04-2014 11:31
Ludzie masowo uciekają z tego wymarłego miasta i kto będzie jeździł.Bilety drogie i pewnie podrożeją.Zastanawia mnie,że taki duży autobus i tylko 28 osób siedzi.Za te miejsca stojące powinny być dużo tańsze bilety.
~ 12-04-2014 12:02
Ceny są w sam raz, ale miejsc siedzących w autobusie na 90 miejsc stanowczo za mało. O trasowanych biletach piszą pewnie kierowcy, którzy i tak mają za darmo przejazdy. Na tym to polega, że jedziesz dwa przystanki jednym autobusem, a dalej jedziesz innym, bo masz bilet miesięczny. Mieszkańcy stale jeżdżący mają miesięczne.
rymcycymcy 12-04-2014 12:06
O euro 6 wspomniano 3 razy, ale ...nie ma żadnego info w jakim czasie ...osiąga setkę ! :)
rymcycymcy 12-04-2014 12:10
No i właśnie chciałbym się przyłączyć do powyższych komentujących ! :) ...należy wspierać lokalnych producentów ! ...my chcemy ogóry z Jelcza !! :) ...a nie jakieś poznańskie many !
~grumpy 12-04-2014 12:33
tak jak juz wspomniano w komentarzach, autobus bez klimy w 21 wieku to nieporozumienie, dziekuje, pojade swoim autem, przynajmniej latem. znowu ktos przyoszczedzil pare zlotych. ci panstwo co podejmowali decyzje o zakupie na 100% nie korzystaja z miejskiej komunikacji wiec maja to gdzies czy klima jest czy nie, w koncu jest samochodzik sluzbowy, prawda?
~ 12-04-2014 12:42
Ok ale nauczmy się do diabła wspierać, to co nasze polskie, bo to daje nam prace, są z tego podatki itd, a tak to co? Jaka korzyść? Kto o nas będzie myślał jak my sami mamy to w dużym poważaniu, będą tylko inni dumać jak zrobić z nas klientów, którzy nie umieją nic produkować a jedynie kupują od innych.
~Adam1 12-04-2014 12:54
Gratulacje dla MZK. Kupili najlepsze wózki na rynku. Byle tylko kierowcy włączali w nich klimatyzację. Solarisy niestety to złom. PS dla hejterów: jeżdżę jednymi i drugimi.
~ 12-04-2014 13:13
do 12-04-2014 12:54 | ~Adam1 - ale jeździsz nimi jako kierowca, więc siedzisz, a nie stoisz ;-)
~HPT 12-04-2014 13:58
Pierwszy raz od jakiegoś czasu mam wolną chwilę i postanowiłem sobie poczytać co tam w mieście słychać (nie mam pojęcia bo w JG właściwie tylko śpię i płacę podatki) i co komentujący piszą. Tak sobie czytam te komentarze w tym i kilku innych artykułach i śmiech mnie pusty ogarnia. Wszystko na NIE, "zepsute, do d*, za drogie, po co, a nie tak jak ja chcę" itd. Ludzie wiele chcą, nie wiem tylko co dali od siebie, żeby wymagać. Co do meritum artykułu. Też mnie dziwi, ten nacisk na Euro6, bo kogo to w sumie interesuje? Te autobusy mają wiele innych zalet, które są o niebo istotniejsze, ale trzeba o nich wiedzieć. To, że MAN-y, a nie polskie. A jakie to są te polskie? Solaris? Podobnie jak MAN w swojej fabryce składa części kupione gdzieś na świecie.
~Adam1 12-04-2014 14:00
do 13:13 Pudło koleś. Kierowcą to ja jestem - swojej bryki, nie autobusu. A rozkład siedzeń w tych MANach jest na tyle niezły, że jest i gdzie siedzieć, i gdzie stać, i nawet gdzie rower wstawić. W Solarisach z tym już bywa różnie.
~HPT 12-04-2014 14:03
Dobrze by też było, żeby krytykujący, "że niepolskie", wiedzieli iż dostawcę w takich spółkach jak MZK wybiera się w drodze przetargu. Z tego co mi wiadomo to solaris też startował, ale mu nie wyszło. Może był droższy, albo miał gorszą ofertę, a może jedno i drugie. Tak czy inaczej została wybrana oferta dobre dla firmy i miasta. Poza tym MAN konstrukcje nośnie produkuje w Starachowicach (to w Polsce), a w całość autobusy składa w Sadach (to też w Polsce), także w czym problem? I jeszcze jedno, te autobusy mają klimę.
~ 12-04-2014 14:15
A komu brawa z. Za zakup nowych autobusów. Dla Legnic
~12 Cmentarz 12-04-2014 14:54
Szczerze to według mnie to Man Manem bo Many dają albo na 9 czemu w ogóle nie powinno być albo na 15 , 14< chyba , 4 ale i tak Man jest rano na borowice , zachełmie i te dwa z dworca o 17 to też Man-a dają JAK I ON TAK jest Pusty! nikt nie jedzie nim na borowice a ni s powrotem bo o 17 są aż 2 na takie zadupie pierwszy jedzie pełny a potem 2 dają Mana na 4 i jedzie pusty zamiast dać SOLARISA załóżmy, albo 14:10/15:42 Przesieka dają te malutkie gó*na a tam wszyscy ze szkoły walą do góry nawet jak jedzie typ 757 to nie raz jest pełny więc czemu wtedy nie dacie 757 albo Man-a tylko pod wieczór jak jedzie pusty rano na podgórzyn też solarisy jadą albo 757 i to jest OK ale co do popołudnia i wieczora to tragedia pozdro
~Tru.... 12-04-2014 15:06
wreszczie są nowe autobusiki bardzo się ciesze z tego powodu tylko szkoda że nie ma żadnego przegubowca no ale cóż ważne że wogule są . A i zenujące są te komentarze co inni piszą . Cieszcie się ze nie musicie zapiepszać na noga z piechowic do Jeleniej , bo krytykować to każdy potrafi... .. Autobus oczywiście piękne ;)
~andrijg 12-04-2014 15:26
Nie kupowali źle, kupili też źle. Wiedziałem, że tak będzie. 8 takich MANów już MZK ma (używanych). Razem będzie ich 20. To najlepszy autobus z obecnie dostępnych, nie ma co porównywać z Solarisem, których kilka sztuk tez jeździ w Jeleniej Górze. 28 miejsc siedzących to normalna ilość a autobusie klasy maxi z układem drzwi 2-2-2. Solaris tej wielkości ma ich tyle samo.
~Pociągiem 12-04-2014 15:32
Wolę z Piechowic do Jeleniej Góry jechać pociągiem . Z Piechowic do JG 24min. Z Piech.Dolnych 21min. cena biletu z Piech.Dolnych 5.30normalny , studencki 2.60
~Januszz 12-04-2014 16:49
Jak zwykle maruderzy-emeryci mają pożywkę, co widać po całej masie hejterskich komentarzy. Kto wam ludzie dał internet??? Takim jak wy powinno się DOŻYWOTNIO odcinać dostęp do neta, bo niczego mądrego nie piszecie, a zaśmiecacie wątki bezsensownym hejtem. Nie kupiliby - źle, kupili - też źle. Jak kupili, to marka nie ta, bo mogłaby być inna. Ręce opadają. Akurat MAN-y to bardzo dobre autobusy, świetnie się spisują na naszych trasach, poza tym są wygodne i ekologiczne. Soloaris przy nich to złom. Siedzenia twarde jak deska do prasowania, a miejsc siedzących jeszcze mniej. Więc nie piszcie bzdur, jak nie nie macie pojęcia o temacie. Dawniej emeryt zajmował się wnukami albo robił swetry na drutach, dzisiaj hejtuje w internecie. Oto do czego prowadzą bezpłatne kursy komputerowe dla emerytów.
~ab+ 12-04-2014 17:07
januszz tak się dzieje bo nie ma klubów seniora , zajęć na działkach a co do wnuków to są w GB, i jeszcze jedno to nie Korea DZOngcoś tam.To że się wypowiadają to znaczy że interesują się miastem a nie tak jak radni .
~s. 12-04-2014 17:28
Były Jelcze było źle, są Man-y też jest źle. Może lepiej będzie z buta przez pół miasta.
~do s. 12-04-2014 17:35
Jelcze nie były takie złe, bo miały więcej miejsc siedzących... Nie o markę chodzi... A Ty pewnie masz samochód i wcale nie korzystasz z komunikacji miejskiej, więc po co się wtrącasz do problemów pasażerów... Najlepiej, jakby wstawili więcej siedzeń, przecież tak można.
~Do ~ab+ 12-04-2014 17:48
Interesowanie się miastem nie polega na wpisywaniu głupich, hejterskich komentarzy, tylko na wiedzy na temat miasta. W tym przypadku wiedzy nie ma żadnej. Emeryt musi narzekać, bo dzień bez narzekania to dzień stracony. Kiedyś stał taki dziadek przed płotem i marudził z innym dziadkiem, jak to mu źle, bo emerytura niska, pogoda nie taka, do lekarza kolejki, w kościach łamie itd. A jak w kościach łamie, to już cały świat jest be. Teraz takie funkcje spełnia internet. Znak czasów. Co nie oznacza, że pewnych emerytów nie należałoby przytemperować, skoro nie widzą do czego służy internet.
~ 12-04-2014 18:23
do 12-04-2014 17:48 | ~Do ~ab+ | *.aero2.net.pl (78.30.*.*) - a co innego ty robisz, człowieku, jeśli w tym momencie nie narzekasz? Właśnie na emerytów. Sam się przytemperuj w tym narzekaniu na starszych ludzi, którzy budowali ten kraj. Mają prawo do wypowiedzi tak samo jak młodzież, która niewiele umie, a najwięcej tutaj hejtuje.
~ 12-04-2014 19:24
P. Wrona i jeszcze powinien posiadac darmowe przejazdy, tak jak już jest w wielu Polskich miastach. Za podaki które płacimy. P. Wrona.
~ 12-04-2014 19:44
Do 12-04-2014 18:23 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*): Człowieku, opanuj się. Potrafisz ty czytać ze zrozumieniem?? To emeryci narzekają na wszystko. On tylko stwierdził jak jest. Pewnie jesteś jednym z tych emerytów, którzy nic innego nie robią tylko narzekają. A sami nic nie zrobili dla naszego miasta. Od narzekania jeszcze nic się zmieniło na lepsze. Jak się nudzisz to porób lepiej porządki w ogródku albo idź posprzątać ulice społecznie - z pewnością to pożyteczniejsze niż siedzenie całymi dniami na forach i hejtowanie.
~~~fanka 12-04-2014 20:17
Jeżeli chodzi o emerytów to akurat najmniej narzekają,jestem ciekawa jak obecna mądra młodzież będzie emerytem co będą o nich pisać ich własne dzieci,jak szanują swoich dziadków i rodziców.Wszyscy kiedyś będziecie emerytami jak dożyjecie.pozdrawiam niezadowolonych z tego że emeryci jeszcze żyją!!!
~rozsądny 12-04-2014 20:28
Emeryci to najwięksi narzekacze na tym forum. 90% hejterskich komentarzy na tym forum to dzieło nudzących się emerytów, którzy nie mają co robić w domu. Dzień bez narzekania to dla emeryta dzień stracony. Kupili autobusy to też narzekają, jakby to było źle że kupują nowe autobusy. No ale powód zawsze się znajdzie. Poza tym nie rozumiem co ma do tego młodzież. Piszemy o emerytach, a nie młodzieży. No ale młodzież to przecież też ulubiony temat do narzekań dla emerytów. Co z tego, że artykuł najmniej dotyczy młodzieży - ponarzekać na młodzież zawsze można, prawda "fanka"? Powinnaś się leczyć - z hejterstwa i malkontenctwa. Albo rusz cztery litery z domu, pójdź na spacer do parku to i życie będzie piękniejsze.
~ 12-04-2014 20:33
Emeryci nie dość że mają darmowe albo prawie darmowe przejazdy to jeszcze zawsze najwięcej psioczą. Jak im się nie podoba to droga wolna - zapier... na piechotę po ryż do MOPS-u. Albo wozem konnym. Nie dość że guzik wiedzą o autobusach to jeszcze każdy wątek zaśmiecą swoimi bredniami. Jadą za darmo, żyją na koszt podatników, w autobusach pierwsi się pchają do wolnych siedzeń i jeszcze narzekają, że złe autobusy czy za mało miejsc siedzących.
rymcycymcy 12-04-2014 21:25
To skandal, że sprowadza się szwedzkie many za dolary ...a do tego są bez klimatyzacji i siedzeń prawie nie mają ! :) ...i okna sie nie otwierają, drzwi nie zawsze i jakiś cwaniak POstawil do tego kasowniki żeby ciagnąć z nas kasę ! :) ...skandal !
~ 12-04-2014 21:28
Do 20.33 proszę p. Emeryci w tym zadufanym grajdole płaca 60% ceny biletu ,w innych miejscowościach jest w całej Polsce 50%. Bezpłatnie jeżdżą jak maja 75 lat tutaj, w innych m. jest 60 65 lub 70 lat. Życzę doczekania tego wieku. To Emeryci w tej miejscowości utrzymują to miasto?. Drogi p. W miastach w których władza jest dla ludzi na służbie np. Nysa, Mysłowice, Piekary, Żory wszyscy jeżdżą bezpłatnie, [za podatki ,które płacą]. Pozdrawiam.
~andrijg 12-04-2014 21:31
Ale brednie, w żadnym mieście nie ma darmowej komunikacji! Po prosty w niektórych za transport płaca wszyscy, nawet ci co nie jeżdżą. I to ma być sprawiedliwe?
~lestu 12-04-2014 22:41
Najlepszym zakupem autobusów były i są Volva. Wygodne, pojemne, dużo siedzeń. Ciche i niezawodne. 16 lat tłuką kilometry i nawet rdzy nie widać. Na licznikach prawie 1,5 mln kilometrów.
~fan krychy 12-04-2014 22:47
Noto wojtexa szlak trafi i te jego małe autobusiki
~ 12-04-2014 22:52
...ale tu przygłupy :D
~Pieta 12-04-2014 23:00
Jak sie komus niepodoba MAN niech kupi sobie na gieldzie hulajnoge za 20 zl i jezdzi
~ 12-04-2014 23:27
Do janusz - teraz już nikt nie robi swetrów na drutach, bo Anikux Czesankową rozwiązali, więc nie ma z czego. Znajdź winnego tego stanu rzeczy. ;-)
~ab+ 12-04-2014 23:28
20,33 >za "zapier,,," to ci mogę przypier....z przysiadu.Mysmy młode lata poświęcili na odbudowę i budowę kraju po to aby takie ... jak ty wypisywały obelgi.
~kierowca Tir 12-04-2014 23:33
Niektórym to już sie na prawde w du..pach przewraca,kupią używane to beee,kupia nowe to też nie dobre bo dlaczego Man a nie Solaris,a starego Ogórka niech zakupią i bedzie gitara,a maruderzy na stopa albo z buta.
~ 12-04-2014 23:36
"Emeryci utrzymują miasto". A to się uśmiałem. Z czego? Z produkowania hejtu na forach? A może z narzekania? Tak się składa, że to my utrzymujemy emerytów. Płacą 60% ceny biletu i jeszcze im za dużo. Bo chcieliby 50%. A najlepiej żeby było za darmo. I już mamy kolejny powód do narzekań. Skoro emeryci płacą niepełną cenę to powinni korzystać z komunikacji miejskiej też w niepełnym zakresie. Na przykład tylko z miejsc stojących. Ale oczywiście emeryci zawsze siedzą, a jak się zwolni miejsce siedzące to tratują innych żeby się tylko dostać do niego jako pierwsi. Kiedyś była 3. klasa w komunikacji publicznej. Może należałoby ją przywrócić dla tych, których nie stać na opłacenie pełnej ceny usługi? Emeryt to ktoś taki, który sam z siebie mało daje, ale ma duże roszczenia "bo mu się należy".
~ 12-04-2014 23:39
Do "bunio" i "ab+": Co, pokazujecie swoją kulturę emerycką? A raczej jej brak. Za te wulgarne wyzwiska powinniście w ogóle mieć ZAKAZ korzystania z wszelkich usług publicznych. Zaraz przyjdzie moderator i zrobi porządek z wami. W autobusach też należałoby tak samo zrobić.
~bunio 12-04-2014 23:49
Do 23;36 Te banały powiedz swoim rodzicom to Cię uświadomią że wychowali debila
~ 12-04-2014 23:56
Do 23:49 Sam jesteś debil i zachowujesz się jak debil. Od kilku godzin nic nie robisz tylko siedzisz przed kompem i ujadasz. Może wiekiem jesteś emerytem, ale mentalnie zwykłym gówniarzem. Jak się nudzisz to zajmij się czymś pożytecznym i przestań szczekać jakbyś dostał wścieklizny.
~asd 13-04-2014 0:02
Czy ktoś komuś każe jeździć tymi MAN-ami? Z pewnością nie. Jak emerytom nie pasują nowe autobusy, to niech jeżdżą starymi gratami. Na pewno takie też będą jeszcze jeździć do Cieplic. Więcej miejsca będzie w nowych autobusach dla normalnych ludzi. No i zawsze przyjemniejsza atmosfera. Jak emerytom w ogóle nie pasuje komunikacja publiczna, bo uważają, że za dużo muszą płacić za bilet (60% tego co inni), to niech jeżdżą prywatnymi samochodami. Znam wielu którzy mają niezłe fury. Jak za drogo to niech pedałują bicyklami do miasta załatwiać sprawy. Na pewno to dobre dla zdrowia, a jak trochę pobędą na świeżym powietrzu i rozruszają zardzewiałe gnaty to i humor im się poprawi i może wreszcie przestaną marudzić.
~bunio 13-04-2014 0:05
Do 23;36 Przeczytaj swój tekst i się zastanów do emerytury jesz cze sporo mi brakuje ale mam szacunek do ludzi starszych
~ 13-04-2014 0:16
Do 00:05: A ty się naucz najpierw pisać poprawnie, bo widzę, że "jesz cze" nie doświadczyłeś, co to takiego szkoła. Najpierw szkoła, potem pisanie, nie na odwrót, a jak masz owsiki, to od tego jest lekarz. Szacunku to takie gnojki jak ty nie mają w ogóle i do nikogo, tylko ty o tym nie wiesz.
~bunio 13-04-2014 0:21
To widać po Twoim tekście
~zbych 13-04-2014 0:32
Widzę, że emeryci opanowali forum i pokazują typowy dla siebie poziom kultury. Tak samo jest w autobusach - przepychanie się do wolnego miejsca i tratowanie wszystkich po drodze, niekulturalne zwracanie uwagi młodym żeby ustąpili im miejsca, ciągła roszczeniowość - to zachowania na porządku dziennym. Emeryci są jak zaraza - wszędzie ich pełno a nic dobrego z nich nie wynika. Nie podoba ci się autobus - nie wsiadaj. Proste? Nie będziesz marudził, a innym zaoszczędzisz wysłuchiwania twoich kompulsji. Nikt nie będzie płakał po takich uciążliwych użytkownikach - wiecznych marudach.
~ 13-04-2014 0:36
~bunio, idź spać pieniaczu. Nie wyśpisz się i jutro znowu będziesz miał zły humor. Znowu będziesz musiał narzekać. Na co tym razem? Że autobusy są czerwone czy że nie są czerwone? Że świeci słońce czy że pada deszcz? Potrafisz coś więcej niż narzekać i wyzywać innych? Jeśli taki masz stosunek do ludzi to nic dziwnego, że w życiu ci się nie układa.
~bunio 13-04-2014 0:56
Tak się składa że ja akurat na nic nie narzekałem tylko nie podobał mi się Twój stosunek do ludi starszych, ale to jest kwestia wychowania.
~ 13-04-2014 1:35
Misiaczku, jaki ty jesteś głupiutki. Zachowujesz się jak taki zacietrzewiony kundelek, który szczeka na sam widok ruchu. Obrońca ludzi starszych się znalazł... A tak naprawdę wulgarny, chamski gałgan i nic więcej :))
~ 13-04-2014 1:54
Przeważnie najbardziej bronią wychowania ci niewychowani. Ot, kolejna cecha emerytów.
~ab+ 13-04-2014 7:52
Do tych onych co tak krytykują starych ludzi ;69 lat po wojnie u nas w kraju zaczyna się odradzać rasizm,nazizm,tak piszą młodzi pokolenie JP II starzy niepotrzebni do eutanazji.
~HPT 13-04-2014 10:19
Aście dyskusje (która i tak nie była najwyższych lotów) rozwalili. Po co to generalizowanie? W każdej grupie wiekowej można znaleźć malkontentów jak i urodzonych optymistów. Ja też już mam dosyć słuchania narzekań ludzi w wieku produkcyjnym, że rząd nie dał, że nie ma pracy itd. Jak w JG nie ma dla mnie zajęcia to robię coś poza JG, albo tutaj rozwijam jakąś nową inicjatywę, a nie ciepły etacik, pensyjka i po ośmiu godzinach do domu i tv czy internet i wywalać swoje żale jak to mało płacą. Ale to na marginesie. Przypominam,że artykuł dotyczy autobusów i miło by było gdybyśmy trzymali się meritum, a nie obrzucali g*.
~ela 13-04-2014 14:08
Rasizm, nazizm, eutanazja! Ha ha ha ha! I co jeszcze? Emeryci nawet nie rozumieją słów, których używają. Albo wszystko kojarzy im się z II wojną światową. Uśmiałem się z tępoty niektórych. A dyskusja rozwinęła się z tego, że ktoś ośmielił się skrytykować emerytów za wieczne narzekactwo, jakie widać choćby na tym forum. Bo źle, że kupili nowe autobusy. I rozszczekały się teraz stare, zgorzkniałe burki i zaspamowały forum. A krytyka była słuszna. Jak chcesz narzekać człowieku na świat, bo niebo jest niebieskie, autobusy czerwone, w termach nie taka woda jak byś chciał, to truj życie swojej rodzinie (o ile taką masz) i nie zaśmiecaj forum. Forum służy wyrażaniu MERYTORYCZNYCH opinii, a nie kompensowania emerytom ich dolegliwości psychicznych. Na to jest psychiatra.
~do 14:08 13-04-2014 15:30
do 14:08 *.adsl.tpnet.pl (83.26.*.* - Dostajesz wierszówkę za spam, który nic nie wnosi? Bo będzie więcej klików i komentarzy na portalu?
~Do 15:30 13-04-2014 16:31
Ale to przecież ty produkujesz spam. Co twój komentarz wnosi do tematu? NIC!
~taka prawda 13-04-2014 20:37
Jelenia Góra - miasto opanowane przez emerytów. Dopóki emeryci będą opiniotwórczym środowiskiem w tym mieście, trudno oczekiwać że coś się zmieni na lepsze. Oni będą marudzić bez względu na to co się zrobi, a ta masa hejtu, jaką codziennie można przeczytać na Jelonce, zniechęciłaby nawet najbardziej zaangażowaną osobę do robienia czegokolwiek.
~lol 13-04-2014 21:18
nareszcie
~ 14-04-2014 1:38
A może mi ktoś powie, jaki jest sens puszczania autobusu nr 7 na pętlę Kiepury w lewo od Sygietyńskiego zamiast koło ZUS-u? Bo nie kumam
~conieco 14-04-2014 8:10
Numery boczne od 810 - 821 !!!!!!!!!!!!!
~ 14-04-2014 10:23
Na te dziurawe ulice i euro VII nie bedzie lekarstwem. Tutaj dobry jest wojskowy BTR lub SKOTy z demobilu.
~ 14-04-2014 17:20
Olaboga, ten sprzet jest z Niepolomic i Starachowic, a wiec po czesci z Polski. Solaris to szwedzka Scania. Polska ma .... niedorobionego Autosana o IXX wiecznej technologii.
~UpGraDe 17-04-2014 11:52
ą na solarisach ile można było przyciąć???
~xxx 8-06-2014 20:59
dobrze ze kupili many,bo mnie już się rzygać chce od tych solarisów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszty za rozbój i kradzież

Ostatni wyjazd PSZOK

Ostatnia prosta kandydatów

Gala Senioraliów

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%