MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Nowe taryfy MZK od 7 kwietnia (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 kwietnia 2016, 13:50
Aktualizacja: 13:53
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
W związku z pytaniami, dlaczego przejazdy MZK będą miały skorygowane ceny od 7. kwietnia, a nie od 1 kwietnia 2016, informujemy, iż]: nowa taryfa przewozów zgodnie z prawem wchodzi w życie po 14 dniach od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Wojewody. Termin ten upływa 6.04., więc od następnego dnia (7.04.) obowiązują nowe wysokości opłat.

Informujemy dodatkowo, iż korekty (od początku kolejnego miesiąca) dotyczyć będą także części biletów miesięcznych, zarówno na okaziciela, jak i imiennych, ale tylko ważnych w okresie od poniedziałku do piątku. Dla przykładu: dotychczasowa cena biletu za przejazd między Jelenią górą a okolicznymi gminami wynosi 138 zł, nowa będzie wynosić 130 zł.

Cały cennik, z wszystkimi odniesieniami jest już opublikowany na stronie internetowej jeleniogórskiego MZK

Ogłoszenia

Czytaj również

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Postawią kolejny maszt?

Kiedy zniknie ten wykop?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~zezowaty136 1-04-2016 14:15
Dla przykładu: dotychczasowa cena biletu za przejazd między Jelenią górą a okolicznymi gminami wynosi halo ta wiadomość na kolanie pisana od kiedy to piszemy nazwę miejscowości składającą się z dwóch członów jedną rozpoczynającą się z dużej litery a drugi człon rozpoczynający się z małej.
~pasazer 1-04-2016 22:18
Gwizdy dla kierowców MZK którzy nie otwierają przednich drzwi wejściowych do wsiadania pasażerom wsiadającym!!! Jak jest zimno to nie otwierają przednich drzwi mimo ze chce się wsiąść co za nowe zasady przecież WSIADAMY przednimi drzwiami panowie kierowcy MZK WSTYD!
~andrijg 1-04-2016 23:40
Haha a to dobre, czyli na miesięczne strefy nadal zostają! Tak wynika z cennika. Znikną tylko przy biletach jednorazowych i czasowych. Licząc, że większość jeździ na miesięcznych to MZK nic nie straci.
~Jerrry 2-04-2016 0:09
Miesięczne bez zmian,strefy obowiązują? Dalej będę bulił 160, przy zarobkach 1400? Więc gdzie ta równość? Na razie rower, a zaraz prawko i tym sposobem ani grosza nie dam wam zarobić...
~ 2-04-2016 1:09
Poinformujcie o tym kontrolerów i rozwieście komunikaty na przystankach aby w autobusach nie było awantur. Bo niedouczeni kontrolerzy lubią się powoływać na własne wymyślone w autobusie przepisy a tak naprawdę nieistniejące przepisy licząc na to, że ludzie są a...lfabetami. A przecież ludzie umieją czytać i znają cennik. Zwłaszcza ta pani która sprawdza bilety. Znając codzienność w jeleniogórskich autobusach to pasażerowie będą karani opłatą dodatkową za to że mają bilet za 3 zł a nie 4.80 mimo, że strefa dla tych biletów została zlikwidowana. Po co Wam to? Po co zniechęcać ludzi amatorską firmą kontrolerską? Zatrudnijcie profesjonalną firmę do kontroli biletów która będzie znała cennik i podstawowe zasady kultury osobistej
~ 2-04-2016 1:10
Albo zapoznajcie z nim obecną firmę. Ale obawiam się, że skoro firma kontrolerska nie znała poprzedniego cennika który się kończy 6.04, to nie będzie też znała nowego. Otóż kiedyś jechałem bezpłatnie jako opiekun inwalidy. A pani kontroler powiedziała, że powinienem zostać ukarany bo tylko rodzina może być opiekunem inwalidy. A w cenniku nie ma o tym słowa. Opiekun inwalidy jest uprawniony do przejazdu bezpłatnego. Nie ma wyszczególnione czy tylko rodzina czy nie. Więc każdy może być opiekunem. Nawet osoba niespokrewniona. Po prostu firma którą zatrudniacie do kontroli biletów wymyśla sobie w autobusach swój cennik i co to daje? Daje to kolejne zniechęcone osoby do MZK a zachęcone do kupna samochodów. I zamiast MZK zarabiać, to zarabia komis samochodowy
~ 2-04-2016 1:11
A przecież im więcej ludzi chętnie korzystających z MZK to tym więcej pieniędzy macie Państwo w budżecie. To samo dotyczy kultury w autobusach. To jak się Państwo w autobusach arogancko odnosicie do ludzi to nie dziwcie się później, że ludzie kupują auta a Wy tracicie coraz więcej pieniędzy. Prosta zasada. Obsługa w sklepie jest niemiła wiec idę wydać pieniądze u konkurencji. Tak samo jest w tym przypadku. Od dziesiątków lat obsługa w autobusach (kierowcy i kontrolerzy) MZK Jelenia Góra jest niemiła więc swoją codzienną arogancją tracicie pasażerów i pieniądze natomiast zarabiają sprzedawcy samochodów...
~fiolek 20 2-04-2016 8:20
swiete slowa chamstwo i arogancja kontrolerom sie wydaje ze maja jakas wladze nad pasazerem i przewraca sie w glowach
~tolcia 2-04-2016 10:05
do pasażer z 01-04-2016 22:18: Zauważ, że odkąd wprowadzono biletomaty w autobusach to nie obowiazuje zasada wsiadania przednimi drzwiami, nawet ściągnięto z autobusów naklejki, które o tym informowały. Być może teraz wejście przodem jest wejściem technicznym tak jak w innych miastach.
~driver 2-04-2016 13:25
Jeśli chodzi o rzekomą arogancję,to działa w dwie strony,proszę pomyśleć o kulturze pasażerów,to że pan/pani jest ok nie znaczy,że reszta również,takie są fakty.Bilet za 3 zł nie upoważnia do podwórkowych zachowań a niestety często tak bywa szczególnie w przypadku tych,których na pierwszy rzut oka byś nie podejrzewał.Ķierowca to nie sprzedawca czajników,że ma się szczerzyć.Ma być w miarę uprzejmy.Ja się staram i myślę,że większość kierowców też.Ale jak powszechnie wiadomo ludziom ciężko dogodzić.
~driver 2-04-2016 13:34
Jeśli chodzi o rzekomą arogancję,to działa w dwie strony,proszę pomyśleć o kulturze pasażerów,to że pan/pani jest ok nie znaczy,że reszta również,takie są fakty.Bilet za 3 zł nie upoważnia do podwórkowych zachowań a niestety często tak bywa szczególnie w przypadku tych,których na pierwszy rzut oka byś nie podejrzewał.Ķierowca to nie sprzedawca czajników,że ma się szczerzyć.Ma być w miarę uprzejmy.Ja się staram i myślę,że większość kierowców też.Ale jak powszechnie wiadomo ludziom ciężko dogodzić.
~Kwiat 3-04-2016 6:36
A czy można coś zrobić żeby w autobusach MZK nie śmierdziało ???
~do~kwiat 3-04-2016 8:16
Proponuje się umyć
~Jj 3-04-2016 16:08
Na stronie mzk w zakładce odnosnie zmiany cen biletow w pkt.8 jest napisane że bezpłatnie można jezdzić 22 wrzesnia, 1 listopada oraz PIERWSZEGO DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.. Czy to jakas nowość mało nagłośniona czy ja coś źle rozumiem? Jeśli jest darmowy przejazd to dlaczego 1 kwietnia biletomat sprzedał mi bilet w autobusie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Leniuchem" do kolei na Kopę

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
377
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%