MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Nowe szanse w życiu zawodowym niepełnosprawnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 lipca 2011, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Angela
Fot. Angela
30 osób z Jeleniej Góry i regionu skorzysta z bezpłatnego programu „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych”. Pierwsze warsztaty rozwoju zawodowego ruszą 11 lipca br. Kolejne kursy: nauki języka niemieckiego i obsługi komputera rozpoczną się we wrześniu i są na nie jeszcze wolne miejsca.

Program „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych” będzie realizowany przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, któremu na ten cel udało się pozyskać niemal 35 tys. zł.

W czerwcu br. odbyło się już pierwsze spotkanie dziesięciu osób, które będą uczestniczyły w warsztatach rozwoju zawodowego. W ramach zajęć skorzystają one z pomocy psychologicznej, grupowego poradnictwa zawodowego z elementami grupy wsparcia, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Odbędą też 40 godzin stażu w przedsiębiorstwach i instytucjach, po dwie godziny dziennie.

Kurs języka niemieckiego i obsługi komputera ruszy natomiast we wrześniu i potrwa do grudnia. Są jeszcze wolne miejsca, więc osoby zainteresowane mogą się cały czas zgłaszać.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia też zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie NNW, badania lekarskie oraz posiłek.

– Celem tych zajęć jest aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. Bezrobocie wśród tych osób jest bowiem ogromnym problemem. Obecnie w naszym biurze pośrednictwa pracy mamy zarejestrowanych 135 osób, które chciałyby pracować, ale nie mogą znaleźć zatrudnienia. W minionym roku poprzez nasze biuro pracę znalazło 40 osób – mówi Anna Piotrowska z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, koordynatorka programu.

Program „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych” jest współfinansowany przez ze środków PFRON- u pozostających w dyspozycji województwa dolnośląskiego.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.kson.pl oraz w siedzibie KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a lub pod nr tel. 75 75 24 254.
W minionym roku z tego programu skorzystało 20 osób, które uczestniczyły w warsztatach w Świeradowie Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 7-07-2011 10:10
jak ktoś chce to pracę znajdzie
~do 10:10 7-07-2011 16:42
tylko, że cwaniaku niepełnosprawny na wózku nie pójdzie np do TESCO towar na półki wykładać. Zanim cos napiszęsz to się zastanów. Trochę zrozumienia.
~kejarko 7-07-2011 23:14
Ja się nie dziwię że te 135 osób nie ma pracy bo PFRON dał prezent zakładom Pracy Chronionej w postaci im bardziej upośledzony to parcytypacja w kosztach utrzymania większa .Krótko 3 grupa czyli lekka wynocha z pracy bo za mało kasy,dalej wielki BUM od stycznia 2011 1 i 2 grupy tu więcej kasy się dostaje i co się z tym wiąże na inwestycje też.A już całkowitym HITEM bo 2 i 1 grupy to za mało stały się grupy 2 z tak zwaną literką P czyli tłumacząc ta literka oznacza ,że niepełnosprawny psychicznie wypiera i 1 ,2,3.Zakłady bez opamiętania biją się o tych ludzi nie patrząc kompletnie na nic tylko patrząc na KONTA.I TO TAKI JEST PFRON SZCZODRY.Dobrze że rok 2013 wreszcie to wszystko zlikwiduje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
509
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%