MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Nowe oznaczenia świetlne na "obwodnicy"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2006, 14:08
Autor: P.K. - Jelonka.com
Fot. archiwum
Od kilkunastu dni na obwodnicy funkcjonują nowe oznaczenia świetlne.

Konkretnie powiększono sygnalizację świetlną wyjątkowo groźnego przejścia dla pieszych, które znajduje się na końcu zjazdu z estakady; przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych. Szczególnie wieczorem na osoby jadące od strony hipermarketu Tesco, czeka dosyć niecodzienny widok błyskających światełek, które zostały wmontowane w asfalt tuż przed zebrą dla pieszych. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w naszym mieście. Dodatkowo znak informujący o przejściu został także oświetlony pomarańczowymi kogutami, co daj nam już istną dyskotekę . Nie da się tego nie zauważyć, pytanie tylko, czy pomoże to w rozwiązaniu zagrożenia dla ludzi na tym przejściu, bo rozmawiając na ten temat z wieloma kierowcami można usłyszeć, że są oni mocno rozproszeni tym niecodziennym widokiem. Jak się spisze to innowacyjne rozwiązanie będziemy mogli ocenić dopiero za jakiś czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy program "Moja woda"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mefistus 11-12-2004 23:32
Ciekawy jestem czy zamiast tych wszystkich bajerów nie prościej i taniej (i bezpieczniej) byłoby wybudować kładkę nad obwodnicą? A i w artykule brak informacji że światła na znakach pobierają prąd z baterii slonecznych zamontowanych na górze znaków (serio! :) ) -ot taka ciekawostka
~WAPNO 14-12-2004 19:48
>Ciekawy jestem czy zamiast tych wszystkich bajerów >nie prościej i taniej (i bezpieczniej) byłoby >wybudować kładkę nad obwodnicą? > >A i w artykule brak informacji że światła na >znakach pobierają prąd z baterii slonecznych >zamontowanych na górze znaków (serio! :) ) -ot >taka ciekawostka Oj napewno nie taniej taka kładka.
~złodziejaszek 28-12-2004 14:45
Pewnie że było by bezpieczniej ale po co? Tym by wladze nie zabłysnęły a tak widac efekt aż się błyszczy :( O bateriach nie piszą bo je ukradną a Ty ich sprzedałeś.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Tak nie wolno parkować!

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%