MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nowe oblicze Parku Zdrojowego w przyszłym roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 sierpnia 2011, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:30
Autor: Angela
Fot. RED
Jesienią miała się zakończyć rewaloryzacja Parku Zdrojowego w Cieplicach, jednak wszystko wskazuje na to, że część parku nie będzie dostępna dla zwiedzających zgodnie z zapowiedzianym terminem.

Plany wykonawcy dotyczące zakończenia prac, pokrzyżowały dwie inne inwestycje, które na terenie parku realizowane są jednocześnie: remont muszli koncertowej oraz drogi dojazdowej do Term Cieplickich. Obserwując postęp prac trudno przypuszczać, że uda się zakończyć je do jesieni. Większość alejek nie jest jeszcze gotowa, ustawiane są dopiero krawężniki. Kuracjusze i turyści, którzy przechodzą przez udostępnione fragmenty parku, toną w błocie.

Jak zapewniają władze miasta, jeśli terminy zakończenia rewaloryzacji całego Parku Zdrojowego zostaną przesunięte do przyszłego roku, nie będzie to z winy wykonawcy. Firma wywiązuje się ze swoich zadań w ustalonym tempie, jednak na placu budowy realizowane są dwie inwestycje, które pierwotnie nie były brane pod uwagę.

– Prace prowadzone są w stałym tempie, jednak doszły nam dwie inwestycje oraz zadania, których nie planowaliśmy. Chcemy bowiem zrobić kompleksową rewaloryzację tego parku, bo ma on służyć mieszkańcom przez lata. Po pierwsze nie planowaliśmy przebudowy muszli koncertowej, która obecnie jest realizowana. To spowoduje chwilowe wstrzymanie prac na Alei Lipowej. Ponadto okazało się, że dodatkowo muszą być odwodnione pewne fragmenty parku. Z tymi pracami poradzimy sobie jednak do października – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Wyłączony ze zwiedzania ma być natomiast fragment parku, przy którym trwa budowa drogi dojazdowej do term Cieplickich, która ma się zakończyć w przyszłym roku.

Koszt rewaloryzacji Parku Zdrojowego to 15 mln zł, które pochodzą z unijnej kasy oraz z budżetu miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Postawią kolejny maszt?

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Grzes 18-08-2011 8:00
Bzdury!!!. Jest to kolejny pomysł na zmanipulowanie opinii publicznej. Cała ta przebudowa to jedna wielka ściema. Ciężkie miliony na bzdury pt. płot, bramki i niewydarzony pomysł Pani Architekt Anny. A durne publikum daje sie nabierać. Ile razy Pani Czernow udało się powiedzieć prawdę?. Zawsze po czasie wychodzi że coś było nie tak jak w wypowiedzi. żenada.
~Marcin73 18-08-2011 8:02
Z uwagą śledzimy postępy prac przy rewitalizacji Parku Zdrojowego. Pomijając całkowicie uwagi dotyczące wykonywanych prac i dotrzymywania terminów, chcemy zwrócić uwagę na jeden niepokojacy aspekt - faktyczny brak zabezpieczenia i ochrony terenu parku podczas remontu. Skutkuje to kolejnymi aktami bezmyślnego wandalizmu, oraz coraz liczniejszymi śladami świadczącymi o popularności tego miejsca wśród właścicieli psów. Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~hanka 18-08-2011 8:05
Codziennie jestem w parku. Uwija się tam tylko ogrodnik ze swoją ekipą. Jedna ekipa brukarzy układa kostkę. Położone obrzeża przewracają się chyba pod własnym ciężarem. Nie widać na budowie żadnego ożywienia w związku ze zbliżającym się terminem oddania. Władze chyba niezbyt starannie przygłądały się postępowi prac na budowie. Szkoda. Park powinien być priorytetem, bo niestety tracimy turystów.
~OLO 18-08-2011 8:10
Jesienią miała się zakończyć rewaloryzacja Parku Zdrojowego MUSZĘ TO ZOBACZYĆ , CIEKAWE JAKI BEDZIE PRZELICZNIK
~Sc 18-08-2011 8:30
Prędzej by zrobili nowy park. Jeszcze nie widziałem że by tak długo bawić się w parku. Wstyd!
Locke 18-08-2011 8:55
W parku wisi tablica informacyjna o tej inwestycji. Przecierałem oczy ze zdziwienia i kilka razy liczyłem zera. KOSZT INWESTYCJI ok. 55.000.000. Na co w tym parku takie straszne pieniądze. Nie jestem budowlańcem, ale za te pieniądze można wybudować 110 domów jednorodzinnych. Może mi ktoś powie co tam mogło tyle kosztować?
~Baba 18-08-2011 9:26
Piękne wypowiedzi i wszystko prawda,ale czy ZĄDZĄCY wezmą to pod uwagę. Mamy tyle do zrobienia ,niszczejące elewacje , brak pracy dla młodych , a oni ocynkowany płot w parku malują ,czy nie szkoda pieniędzy.Ale rządy.
~Lio 18-08-2011 9:56
A po co Wam ten park, do lasu idżcie lepiej!!!
~ 18-08-2011 10:02
do hanki- masz racje, turystow bedzie Jelenia Gora/ Cieplice tracic. Ja do nich naleze. Od wielu, wielu lat zostawiam pieniadze w cieplickim uzdrowisku-przyjezdzam z rodzina na pobyt, zabiegi itp. Juz mi sie niestety odechcialo. Park rozwalony, miasto rozgrzebane, zabiegi stracily na jakosci, terminy wciskane na sile, uzdrowisko nabralo charakteru fabryki, w ktorej jest tasmowa produkcja.Obsluga nieprofesjonalna, ludzie rozczarowani, chyba maja stres i malo zarabiaja. Jedynie masazysta Andrzej Witek ciagle ten sam no i recepcjonista z Edwarda Michal "Lipton" wspaniali. Bede jezdzic do Czech- tam pieknie, profesjonalnie i prawdziwy odpoczynek. Zegnajcie rozgrzebane Cieplice!!!
paweljo 18-08-2011 10:17
Pani v-ce prezydent zapomniała dodać że to sz. p. architekt z Karpnik umknęła niechcący muszla koncertowa która jest elementem parku (w dokumentacji do przetargu na rewitalizację parku jej po prostu nie ma można jeszcze sprawdzić na stronach BiP). Cała wypowiedź to jakaś ściema nie brali pod uwagę muszli i drogi ciekawe czemu? Pojawiła się woda a to niespodzianka zabawne że w miejscach gdzie jej dotąd nie było czyli jednak coś ktoś skopał a nie że nie mamy uwag do wykonawcy. remont muszli można przeprowadzić nie przeszkadzając zbytnio w rewitalizacji parku ( tu również polecam lekturę dokumentacji na BiP-ie) a droga do term to raptem odcinek około 50-metrów więc jak może przeszkodzić w pozostałych pracach? pozdrawiam
~mako 18-08-2011 10:39
ostatnio za komuny widziałem żeby firma wykonująca prace tak się guzdrała.A może to miało być rozciągnięte w czasie żeby wszyscy widzieli że to takie kosztowne prace???CBA powinno się zająć przetargiem,kto zlecił i wykonawcą....a i jeszcze drobiazg:niezależni rzeczoznawcy...
~ 18-08-2011 10:40
Fuszerka jest chyba specjalnoscia polskich budowlancow....budowa stadionu na Euro 2012 tez jakos nie idzie.Cala Europa smieje sie w kulak... Czemu tak jest??? o co tu chodzi? leniwi? niedouczeni? olewacze? leworeczni? bedzie znow, ze niby to PLUJE na Polske...ale powyzsze wnioski nasuwaja sie same. Tak samo jest z tymi Cieplicami, z Uzdrowiskiem itp.Ceny pobytu za kurycje jak za zboze, a warunki kiepskie. Zakwaterowano nas w hotelu "Pod Rozami", bo Uzdrowisko ma z owym hotelem wspolprace. Pozal sie Panie Boze......Hotel najwyzej robotniczy, jedzenie pod psem Burkiem a ceny iscie EUROPEJSKIE.....turyscie beda wam uciekali, gdzie pieprz rosnie....
Tomy M. 18-08-2011 10:49
Kto tam jeszcze nie był niech się przejdzie ... to katastrofa. Kuleje przede wszystkim część budowlana projektu. Środkowa aleja gdy była szeroka i wyasfaltowana to może nie była przepiękna ale WYGODNA ... to co jest teraz to nieporozumienie ZA KOSMICZNE PIENIĄDZE. Sporo nasadzeń absolutnie się nie przyjmie, widać że projektanta roślin poniosła ułańska fantazja :-) ... szkoda jeszcze że palm tam nie nawsadzali.
~wert 18-08-2011 10:54
55.000.000 zł ... to się k*rwa w głowie nie mieści!!!!
Piipi Jelonkowa 18-08-2011 11:10
.. ciekawe ? ..czy wystraszone wiewiórki wrócą do swoich domków ?
~jaaaaaaaaaaa 18-08-2011 11:37
park do zwiedzania. to może zacznijmy nazywać go nie parkiem, lecz skansenem?
~ 18-08-2011 11:59
Piipi, to twoja jedyna normalna wypowiedz od lat, gratuluje. Jesli chodzi o wiewiorki i sojki- bedzie nielatwo. Jesli te mile zwierzatka juz sie stamtad wyprowadzily- bedzie trudno.
~Ciepliczanin 18-08-2011 12:01
Bzdura nie mogą sobie poradzić bo wszystko jest sknocone od projektu po nadzur budowlany 'tyle czas remont takiego parku tym wszystkim powinien się zająć prokurator
~do Tomy M. 18-08-2011 12:17
Masz rację, że cała ta rewitalizacja to katastrofa. Niestety projekt zrobiony przez panią, która najprawdopodobniej nigdy tutaj nie była... i chyba na biologii chodziła na wagary, bo nasadzenia ona też projektowała i nie wzięła pod uwagę tego, że nie wszystkie rośliny mogą rosnąć obok siebie i co poniektóre potrzebują innej ziemi... Tak samo jak nie wzięła pod uwagę tego, że należałoby tam zrobić jakąś meliorację, bo rośliny po prostu gniją. Ta sama pani robiła projekt rewitalizacji Parku Norweskiego, mam nadzieję, że jeszcze Radzie Cieplic uda się coś z tym zrobić, bo inaczej to będzie wielka porażka.
~ 18-08-2011 12:37
55 milionów !!!!!!!!!????????????
~Niggers 18-08-2011 12:48
A myślicie że dla czego Prezydent i jego ludzie mają takie ładne wózki ? To jedna wielka BANDA! ! I my jako szarzy zwykli pracujący cięzko niejednokrotnie fizycznie ludzie nie doliczymy się niczego ! Bo nas do swojego koryta nie wpuszczą.. 110 domów można wybudować ! A ile mieszkań dla biednych mieszkających w piwnicach ludzi z dziećmi ? Czy ta suma nie podniosła by naszą kolei na nogi ? Za 55 milionów remontuje się park, który już nigdy nie bedzie starym parkiem z legendą a Tylko nowoczesnym czymś !
~wiewiórka 18-08-2011 12:55
A nieprawda! Ja sobie siedzę wygodnie w swoim domku (Dąb nr 34a przy ul. Wiewióra IV Mocnego, Park Zdrojowy, dzielnica Południe, Jelenia Góra-Cieplice, Poland, Earth, Mleczna Droga, Wszechświat XIV) i robię konfitury na zimę. Coś tam słychać zza dziupli, ale akurat buczy mi pralka, więc nic nie słyszę. Piipi - zapraszamy na obiad do naszej dziupli, złożony ze świeżych orzeszków. Adres znasz, zresztą masz go wyżej.
~Any 18-08-2011 13:03
Najgorsze, że nadal jest to park z alejkami a nie porządną trawą do spacerów i siedzenia, grania itp. Szkoda.
~GOŚĆ portalu 18-08-2011 13:13
Dlaczego w Polsce wszystko trwa 5 razy dłużej, niż w Niemczech, remonty robi się w dzień, zamiast w nocy i zawsze 1 podpiera łopatę, drugi pali głupa a reszta je kanapki i tak cały dzień???... Może gdyby nie mieli płacone za godzinę, a za robotę, wszystko by szło znacznie wydajniej... Więźniów na budowę, niech robią za darmo, o.
~hala 18-08-2011 13:37
Do Locke.Gdzie Ty czytałeś że rewitalizacja to koszt 55000000 chyba przy budowie Term cieplickich bo rewitalizacja parku to jak wół pisze że to koszt 15 000 000 oj nie umiemy czytać a się mądrzymy.
~do Hala 18-08-2011 14:34
Pisze że 15 mln to wkład unijny. Koszt całości to ok. 50 mln. Pisze na tablicy jak wół.
~galla 18-08-2011 14:49
dobry pomysl grupy trzymajacej wladze na wyprowadzenie grubych milionow z kasy miasta, musza sobie cos tam zabezpieczyc
~Benek 18-08-2011 15:17
To już nie będzie park,tylko muzeum zieleni i wkoło tabliczki z zakazami i nakazami.Granitowe obrzeza pod chodnik gdzie całość zakopana w ziemi,wydawanie pieniędzy w błoto tzn. w ziemię.Tak samo rewitalizacja teatru,cuda wianki a ciekaw jestem ile przedstawień rocznie wystawia Teatr Zdrojowy żeby pchać w niego tyle kasy,a na boisko szkolne SP8(artykuł w jelonce)brak funduszy....OTO POLSKA!!!
Piipi Jelonkowa 18-08-2011 15:50
..do - [~Autora postu z godz.12:55 ] ~Baśia to ty ?? .. widzę,że bierzesz przykład z mądrej sowy* i .. dzionki przeznaczasz na smaczne spanko !
~ 18-08-2011 16:14
Ja niestety mysle, ze to pozostalosci prosocjalistyczne. Nie robilo sie wtedy albo NIC albo BYLE JAK i JAKOS sie zylo. A rzadzacy byli zawsze gora i nie obchodzily ich losy szarej eminencji. Miasta byly szaro-bure-odrapane i nikomu to nie wadzilo...Ale na szczescie czasy sie zmienily i mam nadzieje, ze ten styl umrze kiedys smiercia naturalna, bo szkoda czasu, ludzi i kraju. Ale niestety- znam pare osob z Niemiec, ktore od lat chetnie przyjedzdzali do Cieplic na samoplatna kuracje. Kupa kasy dla Uzdrowiska. Dzis juz tego nie robia (ja sie do nich zaliczam sie od czerwca tego roku), bo WSZYSTKO sie popsulo. Zamiast isc do przodu idzie do tylu w tych Cieplicach.Ktos pisal o wiezniach, niechby tam robili. Niezly pomysl.
~wiewiórka 18-08-2011 16:54
A, sorry. Racja. Nie przedstawiłam się. Asia jestem. Joanna Wiewiór, zamieszkała jw. Ja śpię??? Piszę przecież, że robię konfitury na zimę i pranie syna (córka na szczęście pobiegła 2 tygodnie temu na wakacje do Parku Norweskiego). Zapraszamy na drzemik z żolędzi i liści klonowych. Zdradzę, że pycha... A o sowie nawet mi nie wspominaj - znowu zrobiła w nocy imprezę pod naszą dziuplą, że pół zagajnika nie spało.
~-///- 18-08-2011 17:21
Nie rozumię co ma droga do term z bocznymi alejkami? Ktoś wyżej pytał się co tyle kosztuje, proszę popatrzeć ile sprowadzono krawężników i to granitowych obrabianych ile to kosztuje? A papraki nie wykonawcy tylko dziwi mnie że nasze władze są tak obojętne na tę papraninę w Jeleniej Górze. A co na to nasi społeczni ciepliccy "rajcy"? Dlaczego oni nie interweniują u prezydenta? Boją się? Co to znaczy nie brano pod uwagę muszli koncertowej jakiś cud chyba nagle urosła muszla jak grzyb po deszczu to pani projektantka w parku wcześniej nie była? a ktoś z Urzędu zatwierdzając przyjmował ten projekt i wszyscy byli niemotami?A co na to inspektor nadzoru p. W. czy on bywa w parku i nie widzi tych nierobów? Coś mi się zdaję że wyciągnięto kasę unijną ale wielu zmieni auteczka z "puli parku".
~do -///- 18-08-2011 18:32
Z tego co wiem, to ciepliccy rajcy interweniują, ale tutaj już nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Projekt został zatwierdzony jeszcze przed powstaniem Rady Cieplic i nikt Ciepliczan nie pytał o zdanie. Mam nadzieję, że ktoś poniesie konsekwencje za te pieniądze zakopane w błoto, bo Pani "projektantka" swoją kasę wzięła, również za projekt rewitalizacji Parku Norweskiego... Po prostu projekty robił ktoś, kto nigdy tu nie był, a podobni ludzie je zatwierdzali i dlatego to wszystko wygląda tak jak wygląda. Urzędasy tyłka nie ruszą i co poniektórzy nawet nie wiedzą, gdzie jest Park Zdrojowy, nie mówiąc o Norweskim.
~MN 18-08-2011 18:55
55.000.000 zł, to jakiś kosmos koszmarny ile za to było by możliwości stworzenia ludziom pracy, a tak obłowi się jakiś cwaniaczek u żłobu. Jelenia Góra, to miasto korupcji
~robika 18-08-2011 19:00
Tak wyciągają kasę unijną zawsze podobnie i też na imprezy kasę wyciągają - przykładowo ODK na te imprezkę ZOM. Inni też nie lepsi ,zawyżają koszta do abstrakcyjnych cen, a potem nadwyżkę zgarniają i patrzcie nikt nie patrzy i nie ściga ich nie a...lizuje kosztów faktycznych, co i za ile rzeczywiście kosztuje i za ile można zrobić.
~Gość 18-08-2011 19:03
Za takie pieniądze modernizuje się sralnie dla PSÓW - żenada - i do tego zakaz wjazdu dla cyklistów !!!!!!
~aa 18-08-2011 20:02
super super
~ 18-08-2011 20:14
Ile wyniosą kary umowne za niedotrzymanie terminu wykonania robót czyli umowy???To już też sobie zaklepali, a może w umowach kar nie było przewidzianych.
~TAK 18-08-2011 20:49
Czy ktoś z piszących na forum przeczytał materiały przetargowe pt. Rewitalizacja Parku Zdrojowego! To taka proza z zamieszczonymi zdjęciami i mapką geodyzyjną na której naniesiono parę kresek PO trasie ogrodzenia :( , oj zapomniałem i jeszcze kilkoma dodakowymi kreskami, są to, te słynne zamykane bramy dla wpuszczania zwierzyny w ustalonych godzinach i miejscach (POliczą parkujących). PO godzinach pracy, zwierzęta wynocha z parku na wały, bo park bedzie zamkany, POmimo, że ma być monitorowany i oświetlony !!! PO co ten monitoring i oświetlenie!!! Ogrodzenie parku to prawdopodobnie najdroższa pozycja tej inwestycji. Szpileczki na stopki i do parku na spacer Pani zastępca prezydenta Jeleniej Góry - PO tych granitowych alejkach, POtem PO szutrowych. Będzie wesoło PO spacerku!!! Pozdrawiam.
~po co to 18-08-2011 21:13
w tym popierd.....kraju wszystko jest na pokaz i na 5 minut tak jak ścieżka na Zabobrzu pani sobie tamtędy krowy prowadza na łąkę rozwaliła pobocze z jednej i drugiej strony na ścieżce pełno żwiru z gównami i wszystko jest cacy
~przeciw Czer 18-08-2011 21:45
Park to wielki przekręt Trochę snieguliczki.trawy zwirek na alejkach i to 55 ml zł? To ma niby ludzom słuzyć??ubiorą się swiatecznie w eleganckie buciki i na spacerek do parku Wrócą zakurzone po pas w zdartych butach z obolałymi stopami bo starej babie Czernow w fryzurze pudelka popieprzyła sie mózgownica Albo ma jakieś fobie albo powiązania z brukarzami Spieprzyła cała Jelenią a teraz park tym brukiem .alejki ze zwiru są w norweskimTo jedna breja nikt nimi nie chodzi Tu też tak będzie LIscie spadną podeptane w pył to tumany kurzu co na to lekarze uzdrowiskowi?Ludzie z os.XX-lecia chodza przez park do miasta ,do przych.lek. do szkoł, do koscioła i już depczą trawnik bo nie ma przejścia Dlaczego? Jak to sie ma do wypow.Czenow że to ma służyć ludziom? Jaki prawem marnują pieniądze nasze!
kazimierzp 18-08-2011 22:22
Jak coś się buduje i ludzie chwalą to zaraz słyszymy, że to poprzednia władza, lub jeszcze wcześniejsza!. Jak zaczyna się na coś nagonka to nagle okazuje się, że to obecna jest zła, że źle zaplanowała. Taki projekt jak przebudowa parku był przygotowywany parę lat temu i projektant też był wybierany kilka lat temu, musiał ten projekt uzyskać pozytywne opinie specjalistów aby mógł dostać dotację z funduszy europejskich. Bardzo dobrze świadczy o pani Czernow, że używa formy "my" na wszystkie byłe i przyszłe działania bo w każdym mieście, przy każdej inwestycji jest ciągłość działania, ciągłość władzy - nawet jeżeli poprzednia bywa innego koloru politycznego! Nie zwala na poprzedników że czegoś nie dopilnowali, że czegoś nie przewidzieli - chwała Jej za to!;-)
teessi 18-08-2011 23:16
Panie KazimierzuP - ile kosztować będzie ogrodzenie tego parku i kto je będzie wykonywał?
~WYBORCA ! 18-08-2011 23:24
Podziękować za Park to chyba należy P.Markowi O...
Tomy M. 18-08-2011 23:57
Ta inwestycja to 100% wałek, zwyczajny POlski skok na kasę! POpatrzcie na te worgi (BIGBAGI) w których wożona jest kostka ... TO NIE STRZEGOMSKI KAMIEŃ TYLKO Z NORWEGII!!! Wszystko maksymalnie naciągane w kosztorysach ... weźmiemy się za to i policzymy każde obrzerze, ciekawe ile tej granitowej kostki pojawi się przed prywatnymi willami prominentów, szkoda że zalicza WTOPĘ bo ta kostka jest trefna, można zbadać skąd pochodzi. Kamień jest łatwy do identyfikacji laboratoryjnej, zobaczymy co jeleniogórscy prominenci zrobią gdy prokurator spyta ich o fakturę :-)
~*Brzydki Rumun* 19-08-2011 1:00
Skarbie, żadne ogrodzenie nie przeszkodzi nam w małym bara bara. Prawda, że to chciałaś powiedzieć?
~ 19-08-2011 6:46
Pan KazimierzP byl przy poprzednim korycie i dlatego teraz wszystko wyglada jak wyglada a Zosia Czernow cos mu obiecala czy tak po prostu jest fanem jej "urody" i mozdzku blondynki?
~ 19-08-2011 8:59
Wpisu kazimierzap nie pojmuje. Jakie przeslanie ma twoj post? Fuszerki to spacjalnosc polskich budowlanych- zacycytuje tu tekst o stadionie-:"Na Stadionie Narodowym w świetle kamer postępy budowy śledzili już najważniejsi politycy zagraniczni i w kraju. Sam stadion miał już trzy wiechy, które powinno się stawiać na zakończenie budowy. Tymczasem najdroższa arena piłkarska na Euro 2012, która pochłonie ponad półtora miliarda złotych, to jedna wielka fuszerka". Czego kazimierzup bronisz? lubisz komunistyczne fuchy? sam je wtedy odwalales?
~ 19-08-2011 16:14
Kaziu broni swojej młodości. Młodość zawsze wygląda pięknie, nawet gdy się wysługiwało komunistycznym świniom. Kazio po prostu na tym forum nie komentuje, tylko załatwia prywatne interesy (czyt.: kadzi odpowiednim kacykom).
~szczurek 19-08-2011 16:43
Jakość nikt nie pamieta, że rewitalizacja Parku i Termy to sztandarowe pomysły poprzedniego prezydenta. A firma która robiła projekt rzeczywieście nie jest z okolicy, a nawet w dolnośląskiego. Dołączam się do wpisów, że te pomysły, to porażka. Szkoda kasy, starczyłby fajny miejski basen, a park był ok, brakowąło tylko trochę ławek i nadrozu straży miejskiej oraz policji.
~ 19-08-2011 17:04
ILE KOSZTUJE OGRODZENIE I KTO JE BĘDZIE ROBIŁ ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW? I PO CO ONO POTRZEBNE, JEŚLI BĘDZIE MONITORING?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uhonorowali krwiodawców

Ćwierć wieku Teatru Maska

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
317
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%