MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Nowe (nowoczesne) twarze w polityce. Kim są?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 września 2015, 12:36
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W przypadku partii politycznych, które od lat tworzą politykę w regionie, jak i w kraju – większość działaczy jest nam dobrze znana. Z kolei w nowych ugrupowaniach zazwyczaj pojawiają się „nieskażeni” polityką mieszkańcy, którzy wierzą, że mogą coś zmienić. Kim są jeleniogórzanie na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru?

Natalia Zatka - 29 lat, z wykształcenia filolog polski, edytor, doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy naukowej zajmuje się kinematografią polską, z uwzględnieniem sytuacji i roli kobiet w polskim kinie fabularnym. Od 2012 roku przedsiębiorca, właścicielka antykwariatu internetowego Elzewir. Animatorka kultury, zaangażowana w edukację filmową dzieci i młodzieży, pomysłodawczyni i koordynatorka lokalnych wydarzeń kulturalnych, współpracująca ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. W regionie jeleniogórsko-legnickim chciałaby zająć się problemami związanymi z polityką społeczną i kulturalną, promocją przedsiębiorczości wśród osób młodych i bezrobotnych, pozyskaniem inwestorów strategicznych w regionie, współpracą transgraniczną mającą na celu zwiększanie atrakcyjności turystycznej regionu, wsparciem działań na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez tworzenie programów edukacyjnych i rozwój lokalnych bibliotek.

Monika Ankudowicz - 34 lata, pracownik mediów w Radio Złote Przeboje, uczestniczka wielu akcji charytatywnych (Mikołajki w domu dziecka, Przygarnij zwierzaka), wolontariuszka domu dziecka, hospicjum i Jeleniogórskiego Wolontariatu Mondo Cane.

Katarzyna Samulska - 41 lat, absolwentka socjologii w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości, przedsiębiorca. Jej firma zajmuje się nadzorami budowlanymi, kosztorysowaniem budów, projektowaniem dróg, mostów, wnętrz domów.

Najwyżej „rozstawionym” jeleniogórzaninem na liście Nowoczesnej jest Grzegorz Stankiewicz - ur. w 1970 r. w Jeleniej Górze. Ukończył Liceum Ekonomiczne w Jeleniej Górze, politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowo Marketing i Zarządzanie, Studium Handlu Zagranicznego. Koordynator Nowoczesnej w Jeleniej Górze. Od kilkunastu lat prowadzi własną firmę zajmującą się dystrybucją i montażem wykładzin obiektowych Stankiewicz Konstans. W tym roku jego firma wybudowała w naszym mieście obiekt o powierzchni 1500 mkw., gdzie m.in. znajduje się największy w Jeleniej Górze salon sprzedaży drzwi, paneli i wykładzin. Pragnie, by Jelenia Góra wraz z regionem była ostoją dobrze rozwijającej się przedsiębiorczości w oparciu o nowoczesną infrastrukturę. Chciałby, aby parlamentarzyści z naszego regionu lobbowali na rzecz regionu, by pamiętali skąd pochodzą nie tylko w czasie wyborów.

Wśród kandydatów jest również Stanisław Sudoł – prezes Spółki Kupieckiej Zabobrze oraz Konrad Sikora – radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry, były prezes Spółdzielni Socjalnej Patron, absolwent Szkoły Liderów Politycznych. O mandat senatora będzie się ubiegał Norbert Łukaniuk z Jeleniej Góry - inżynier budownictwa, przedsiębiorca. Ma 42 lata, zaangażowany jest społecznie w SP nr 11 w Jeleniej Górze, gdzie jest przewodniczącym Rady Szkoły. Ponadto jest doradcą w Starostwie Jeleniogórskim.

Wczoraj (4.09) działacze nowego ugrupowania zbierali podpisy pod listami poparcia, których w okręgu partie muszą zebrać minimum 5 tysięcy. - Jestem pozytywnie zaskoczony. Ludzie 50 plus oraz młodzież bardzo chętnie podpisują, pozostałym musimy mocno tłumaczyć o Nowoczesnej, ale również nam pomagają – powiedział nr 2 na liście do Sejmu Grzegorz Stankiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wyniki wyborów w Świeradowie – Zdroju

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~onizuka 5-09-2015 13:07
Jakieś pomysły na rozwój Jeleniej?? Tylko proszę bez słodkiego pierdzenia o turystyce.
~koniu 5-09-2015 14:35
Tak , Pan Norbert Lukaniuk dom ma we Wrocławiu. Do jelonki przyjeżdża w odwiedziny. B-) Pani Monika dziala oj dziala tylko nie ma za bardzo efektów Pan Stanisław Sudol wszędzie juz działał ostatnio u Pana obecnego Prezydenta ale nigdzie nie dostał duchy lepszej niż Ryneczek Moze tu sie uda , a jak nie to jeszcze bedzie gdzie sie dokleic.
~mix 5-09-2015 15:31
Szumne zapowiedzi, marzenia o wielkości,obietnice,obietnice,obiecanki...a decydować i tak będzie tzw.góra, Petru, Balcerowicz i reszta tych niby "nowoczesnych", obecnych w polityce od kilkunastu,kilkudziesięciu lat.Kto interesuje się choć trochę polityką dobrze wie, że prawie całe szefostwo tej nowoczesnej to ludzie którzy rządzili już Polską i to nie raz.
~ewa co spadła z drzewa 5-09-2015 15:33
POLAK IDZIE NA REFERENDUM KUKIZA A POTEM ZASIĘGNIE INFO
~Real 5-09-2015 15:46
Klasyka gatunku polskiego polityka, socjolog, politolog, filolog. Do kompletu brakuje historyków (Komorowski, Tusk). Chyba z 99% polskich polityków to nauki społeczne i humanistyczne. No cóż, na oko chyba każdy widzi ich problemy z logiką. Nie ma chociaż ekonomisty z nauk społecznych, bo prawnik to za dobry zawód żeby zajmować się polityką.? Nie wspomnę o wykształceniu z nauk ścisłych, matematyczno-przyrodniczych. Taka kanclerz Niemiec Merkel, fizyk z tytułem doktora, swoją logiką teoretyczną wszystkich europejskich humanistów typu Tusk ustawia jak chce. No ale rzadko jakiś inżynier czy architekt idzie do polityki. Co innego politolog itp, czyli nic.
~Stellar Darkness 5-09-2015 17:58
@Real dobry komentarz, 100% racji. Pcha się taki humanista do polityki, wiedzy o gospodarce zero, za to jak zobaczy "cudzoziemca" (wiadomo o czym mówię) to oddałby mu dom i pensję (oczywiście nie swoją). Co z tego że ci młodzi to świeżaki w polityce. Rządzić będzie "góra" Petru, Balcerowicz, czyli te same mordy. Tu trzeba zmienić system a nie świnie przy korycie.
~MF 5-09-2015 18:26
Do narzekaczy ..... może sami coś zrobicie ??? Czy tylko potraficie pierdzieć w stołki przed kompem i narzekać ??? Ten... nie , tamten beeee a kto cacy ???? Nie chcecie nic robić to nie przeszkadzajcie tym , którym jeszcze na czymś w tym mieście zależy !!!
~do real 5-09-2015 18:36
Ale przynajmniej ludzie z wyższym wykształceniem a nie gumofilce po ośmiu klasach jak bywało za poprzedniej koalicji.
~fan sekty po 5-09-2015 20:02
@ mf ja zrobiłem dużo tylko te złodzieje z peło i sld mnie okradli....peło 30 000 zł miler bandzior 250 000
~fan sekty po 5-09-2015 20:10
Jeżeli teraz nie zniszczymy do spodu, do korzenia ludzi którzy tak skutecznie się uczą i przejmują cyklicznie władzę w Polsce, to nie będziemy już mieli okazji. Bo drugi raz takich błędów nie popełnią, pokazali jak są cwani. A zniszczenie Polski może się odbyć tylko rękami naszych rodzimych Balcerowiczów.
~ 5-09-2015 20:15
Sposub na lekkie życie następnych próżniaków
~wiesiu 5-09-2015 20:56
Do Sejmu powinni startować ludzie 1. Wykształceni 2. doświadczeni 3. którzy coś osiągneli np. zarobili duże pieniądze (uczciwie). A po h...j w Sejmie jakaś Monisia z Radia Złote Przeboje albo Natka z wykształcenia filolog?
~wiesiu 5-09-2015 20:59
Łukaniuk inżynier budownictwa, przedsiębiorca. To jest wykształcenie ale poza tym co on w życiu osiągnął? Przewodniczący rady szkolnej to chyba za mało?
~pasożyt_społeczny 5-09-2015 21:07
Ja też chcę do darmowego paśnika!
~do fan sekty pis 5-09-2015 22:00
Najbardziej to cię okradła matka natura z rozumu.za dużo oglądasz spotów podprogowych twojego guru z IV RP.
~fan sekty po 5-09-2015 22:17
ja natomiast wiem co medycyna mówi o takich jak ty - imbecilus POspolitus.
~fan sekty po 5-09-2015 22:18
Nie łykaj tak muchy jak gęś kluski bo można się rozpęknąć. Mucha jak mucha siada i na łajnie i potem z japy jej jedzie. PIS zlecił zrobienie klipu a firma zamieściła zdjęcia kupując prawa autorskie co nie zmienia faktu ,że głodne dzieci są a niedowiarkowie lub ślepi to powinni popytać się w szkołach ile dzieci korzysta z darmowych obiadów fundowanych przez opiekę bo inaczej to nigdy by tego obiadu nie zjadły. Gdyby pokazali nasze polskie dziecko to jak byś się poczuła ,że ono jest Twoje albo członka Twojej rodziny bo takiej możliwości wykluczyć nie należy nie wspomnę nawet jak by się poczuło samo dziecko...!? Mucha to nie jest wzór intelektualistki czy choćby kobiety rozumnej więc z tego co mówi nie należy brać przykładu!durniu
~... 5-09-2015 22:42
Mam pytanie do przedstawicieli nowoczesnej. Czy jesteście za przyjęciem większej liczby imigrantów niż liczba o której obecnie mówi rząd ( ok.2000). Jeśli nie odpowiedzą to znaczy, że nie są nowocześni bo nie czytają komentarzy na swój temat.
~... 5-09-2015 22:45
Proponuje zadawać tutaj pytania nowoczesnej. To będzie test na ich rzekomą nowoczesność. Wiadomo, że czytają artykuły na swój temat. Jeśli nie potrafią odpowiadać na Wasze komentarze to znaczy, że mamy do czynienia z kanciarzami.
~fan sekty po 5-09-2015 22:59
Wmawianie ludziom, że współczesność i nowoczesność wiążą się z relatywizacją wszelkich wartości i norm, a często wręcz z ich zniesieniem. Ponoć nie ma już wartości i norm bezwzględnie ważnych i uniwersalnych, dlatego można mo...lność traktować jak plastelinę. I coraz częściej tak samo traktuje się prawo. Tyle tylko, że gdyby tak istotnie było, żadne normy mo...lne oraz fundamentalne zasady prawa nie byłyby możliwe, czyli niemożliwe byłyby także kodeksy. Nie ma żadnego związku między ostrością norm, wartości i zasad, a nowoczesnością, bo to różne porządki. Nowoczesność wcale nie oznacza immo...lizmu oraz permisywizmu - jak się próbuje wmawiać. Niemo...lna nowoczesność to po prostu normatywny i aksjologiczny minimalizm wynikający z lenistwa, hedonizmu bądź wygody. Używany w polskiej polityce
~ 5-09-2015 23:09
To jest komentarz tego kolesia co nabazgrał na górze, że chciałby rozmawiać z kimś z Nowoczesnej. Komentarz napisał po wypadku spowodowanym przez kobietę. Zeby z kimś rozmawiać trzeba być partnerem. Z takim dnem nikt nie będzie chciał rozmawiać. Pomijam kwestie braków kolesia w ortografii. 13-08-2015 22:33 | ~wiesiu | usuńcie ten wpis *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.56) Jechała i po prostu wypadła z drogi. To normalne ponieważ kobiety mają upośledzone postrzeganie przestrzenne i wuczucie odległości. Wynika to z tego, że przez tysiące lat zajmowały się domem , przebywały, najczęściej całe życie, w jednym miejscu i te zmysły im się nie wykrztałciły.
~... 5-09-2015 23:21
lol mają na mnie haka, komentarz sprzed miesiąca :) Ale na serio jeśli goście z "nowoczresnej" nie są w stanie odpowiedzieć na pytania pod artykułem na swój temat, to znaczy, że są nieudacznikami.
~ADHD 6-09-2015 1:48
Trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby się na to złapać. Polecam to i wszystko będzie jasne. https://m.youtube.com/watch?v=yUUbxHnl_Yg
~de-de 6-09-2015 3:52
Panie Przemyslawie.to kolejny tekst w bardzo krótkim czasie o tym tworze politycznym.dlaczego łamy publicznego medium wykorzystuje Pan do lansowania tego ugrupowania!szkoda zachodu.to towarzystwo progu wyborczego i tak nie przekroczy!
~Łoś 6-09-2015 7:15
Co ta Jelonka tak pompuje ta nowoczesną? Poszli won......
~WcPicker 6-09-2015 8:23
NowoczesnaPZPR
~NowoCzerska 6-09-2015 9:16
PiS pracował 8 lat nad zmianą wizerunku, stworzeniem mediów, które pozwolą mu przeciwstawić się blokadzie w mainstreamie, zdobyciem funduszy. A te sprytne wybrańce Gazety Wyborczej jak zwykle, zmienią sobie nazwę i już pchają się do koryta.
~walus4 6-09-2015 12:00
Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z mądrością.Polityk musi mieć w sobie poczucie obowiązku służenia obywatelom a nie kolesiom partyjnym.Wie m, że o takich trudno w naszym społeczeństwie,nie pozwolą na to interesy poszczególnych partii.Niech pokażą kandydatów z listy krajowej,same ciekawe kandydatury,sami wyjadacze polityczni.Tylko czekają aby znowu załapać się na ciepłe stołeczki.
~@walus4 6-09-2015 12:51
ale wykształcenie ( takie realne, na dobrej uczelni) jest pewnym punktem wyjścia. Inżynier budownictwa na posiedzeniu specjalistycznej komisji będzie w stanie coś wnieść konstruktywnego, przynajmniej zrozumie o czym mowa a taka Marynia co puszczała melodie w radio nie zrozumie nawet najprostszej Ustawy, będzie jedynie zasmradzała powietrze w Parlamencie i wydawała poselską pensję.
~pytajcie 6-09-2015 13:04
Jeżeli mają sukcesy ,to pytajcie, dlaczego chcą nurzać się w bagnie?Odpowiedzi konieczne ,i wtedy zakumamy ,z kim mamy doczynienia.
~@pytajcie 6-09-2015 16:45
pytać można ale wygląda na to, że "nowoczesna" nie korzysta z internetu. Pewnie siedzą w pubach, chleją i się umawiają.
~ 6-09-2015 18:48
Pan Stankiewicz do niedawna z Kukizem,jego notowania spadły wiec wskoczył do petru.Komformizm?"Dyzmizm"?Kariera ponad wszystko a w lustrze świnski ryjek!
~ADHD 6-09-2015 22:16
Trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby się na to złapać. Polecam to i wszystko będzie jasne. https://m.youtube.com/watch?v=yUUbxHnl_Yg
~MITO 7-09-2015 11:32
Przecie ta cała nowoczesna.pl to dalszy ciąg Platformy. Zobaczcie kto ja stworzył, bogaci kolesie którzy dorobili sie majatków na prezesowaniu w bankach. Już Platforma nam pokazała jak rządzą bogaci kolesie - chcą sie jeszcze bardziej wzbogacić na naszych garbach
~@MITO 7-09-2015 12:40
Klasyczna zmiana nazwy. Oni regularnie to stosują.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Wsparcie od nauczycieli

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%