MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowe nazwy ulic w Marczycach

Wiadomości: Region
Piątek, 31 marca 2017, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wieś Marczyce w gminie Podgórzyn zyskała nowe nazwy ulic. Decyzję podjęli wczoraj (30.03) radni Rady Gminy Podgórzyn, co spełnia oczekiwania mieszkańców terenu w pobliżu zalewu Sosnówka.

Zgodnie z podjętą uchwałą działce nr 164/3 i dz.164/4 nadaje się nazwę ulica Książęca, drodze 366 nadaje się nazwę ulica Topolowa, dz. nr 160 nadaje się nazwę ulica Miodowa, dz. nr 170/3 nadaje się nazwę ulica Słoneczna, dz. nr 156 nadaje się nazwę ulica Rodzinna, dz. nr 12/8 nadaje się nazwę ulica Potokowa, a działce nr 168/3 nadaje się nazwę ulica Widokowa.

- Uchwały były już wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez sołtysa Marczyc i Radę Sołecką, dlatego jednogłośnie Rada Gminy przyjęła te zmiany – wyjaśnił Czesław Jesinowski, wiceprzewodniczący rady. - Sołtys zorganizował zebranie wiejskie w Marczycach i na nim mieszkańcy zdecydowali o wyborze tych nazw – tłumaczy Mirosław Kalata, wójt Gminy Podgórzyn.

Tym samym uporządkowano drogi w Marczycach, gdzie - jak mówi wójt Podgórzyna – zdarzały się pomyłki np. gdy w rejonie pojawiał się nowy listonosz. - Pani sołtys zwróciła nam uwagę, że mieszkańcy posługują się pocztą Sosnówki i niektóre nazwy się powtarzały. Liczymy na to, że zostanie to prawidłowo wprowadzone i nie będzie problemu z dostarczaniem przesyłek – dodał M. Kalata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Problemy z wodą pod Szrenicą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Rysio Ptysio 31-03-2017 12:27
Marczyce, a dlaczego nie Miłków? Tam aż się prosi o nowe nazwy ulic gdzie sam listonosz ma sam kłopot. Dlatego że w gminie to chyba pracuje sama patologia, bo kto mądry nadaje te same numery domów? Tak dzieje się w urzędzie gminy że mądrzy/głupi tam pracujący ludzie nadają te same numery nowym wybudowanym domom na Szkolnej. Tym samym mamy po kilka numerów takich samych. Ta ekipa robi więcej zamieszania w tym urzędzie niż to warte ich zachodu taka praca do tyłu. Należą im się GWIZDY!!!!!
~ 31-03-2017 12:55
Nieroby żeby utrzymać stołki to zmieniają nazwy a kto będzie płacić za te zmiany ??
~Ola 31-03-2017 14:35
dlaczego nie ma nazwy ulica główna w Miłkowie mieszkam tu od lat i jest tylko numer domu boczne uliczki mają nazwy a ulica która się ciągnie od samego dołu Miłkowa aż pod 205 jest bez nazwy ale wstyd
~Obserwer 31-03-2017 22:47
A może niech naprawia główne połączenie z Staniszowa do Marczyc i w samych Marczycach , To jakaś paranoja ważniejsza zmiana nazwy ulicy której zaraz nie będzie .
~f 1-04-2017 10:41
Cieszcie się że nie mieszkacie na Podkarpaciu,tam duże wiochy mają numery domu nawet od 1 do 700 i zero nazw ulic,to jest jazda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie bezpieczniej

Giełda pod Muzeum

Jeleniogórzanie na zlocie DTMZ

Nowy wóz dla strażaków

Oryginalne bilety do Czarciego Młyna

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
263
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%