MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowe nadzieje na parking nie tylko dla autobusów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2016, 8:03
Aktualizacja: Piątek, 21 października 2016, 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jeszcze w tym roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze ma złożyć wniosek o zmianę przeznaczenia terenu przy ulicy Mostowej w Jeleniej Górze na parking dla autobusów i samochodów osobowych. – Obecnie jest to działka z przeznaczeniem na usługi, a w kolejnych latach chcielibyśmy wykorzystać jej tylną część na parking – tłumaczy Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

O potrzebie stworzenia parkingu dla autobusów przy ul. Mostowej w Jeleniej Górze mówi się od lat. Dotychczas jednak nic nie zrobiono, a korzystające z wolnego placu auta ciężarowe rozjeździły teren, który zamienił się w jedno wielkie bajoro.

- Jest to teren Skarbu Państwa i Miasto stara się o wydzierżawienie go na 10 lat, dopiero wówczas będzie można zmienić jego przeznaczenie i stworzyć z tyłu parking przede wszystkim dla autobusów, ale i samochodów osobowych. Może wtedy na pozostałej części ktoś będzie chciał wybudować obiekt usługowy – mówi Czesław Wandzel.

Koszt budowy parkingu szacuje się na 2,5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Jubileusze małżeńskie

Tu też świętowali

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~. 20-10-2016 8:39
Nadzieja matka glupich... Biedronkje dawac prosze 😀
~obser 20-10-2016 8:46
I teraz p..rdzący w stołki zorganizują przetarg który wygra JPRD firma która remontuje Wyczółkowskiego ,a p..rdzący w stołki wezmą dole do kieszeni i będzie jak zwykle
~obser 20-10-2016 8:48
I teraz puszczający gazy w stołki zorganizują przetarg który wygra JPRD firma która remontuje Wyczółkowskiego ,a puszczający gazy w stołki wezmą dole do kieszeni i będzie jak zwykle
~wandzel 20-10-2016 8:48
WANDZEL a może i dla ciężarówek trochę miejsca.przez te je..ane dostawy do marketów i kierowcy chcieliby odpocząć w cywilizowanych warunkach
~olo2580 20-10-2016 8:52
parking? miałem nadzieję na jakąś nową galerię! w tej jelonce to nawet jak się ma parę złotych to wydać nie ma gdzie! zadupie kompletne!
~wow 20-10-2016 9:00
A gdyby tak ogłosić konkurs wśród jeleniogórzan pt.: który urzędnik z naszego miasta jest przez Ciebie najbardziej znienawidzony i dlaczego? Ja obstawiam wyżej wymienionego za choćby żółte pasy na Grunwaldzkiej (http://www.jelonka.com/news,single,init,article,65120). Piszcie swoje typy.
~TEYO 20-10-2016 9:08
Dobrze że mamy jeszcze prezydenta który na pewno się nie zgodzi na parking.Tam może być jedynie słuszna i gorąco wspierana przez włodarzy biedra !!!!!
~smentek 20-10-2016 9:19
Cały MZDiM powinien być w trybie dyscyplinarnym natychmiast zdymisjonowani a urzędasy, na czele z tym, tutaj, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej i karnej za katastrofalny stan jeleniogórskich dróg, ulic i mostów, za ignorancję i całkowity brak kompetencji w zakresie swoich obowiązków, ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności, sposobu i jakości wykonywanych napraw, remontów i nowych inwestycji!
~` 20-10-2016 9:27
W dyby! A potem w smołę i pierze. Będą mieli turyści co oglądać.
~eee 20-10-2016 9:33
a kiedy przedłuzenie obwodnicy od swierczewskiego przez celwiskoze wylot na jakuszyce i zgorzelec dokonczycie wy tepe lby to powinien byc plan nr. 1. zamias galerie i inne markety stawiac ,widac jakie macie priorytety w tych pustych łbach zamiast odciazyc miasto od tirow idt....ale po co
~CZATUSIŃSKI 20-10-2016 9:42
Parking za 2,5 mln - to czyste szaleństwo. Utwardzenie terenu i wylanie asfaltu tudzież betonu kosztuje kwoty takie że wierzyć się nie chce. Kolejna kieszeń ma się zapełnić miejskimi dukatami? Platfusy doskonale wiedzą że przegrają najbliższe wybory i chcą jak najwięcej z koryta zeżreć
~Pi 20-10-2016 10:08
Trudno ocenić czy to drogo czy tanio jeżeli nie podano powierzchni. Metr kwadratowy parkingu dla autobusów będzie znacznie droższy od chodnika po którym jeżdżą wózki dziecięce - grubsza warstwa tłucznia i grubsza warstwa nawierzchni. "Tani" parking zostanie rozgnieciony w ciągu paru miesięcy i będziecie narzekać kto takie tanie g..no zamówił/wykonał?
~Budowlaniec 20-10-2016 10:56
Panie Czesławie Wandzel budowę jakiegokolwiek obiektu proponuję Panu, a jako silną motywację do działania proponuję zdjęcie terenu z lipca 1997r
~czesio 20-10-2016 11:13
A co z tym uroczym stawem widocznym na zdjęciu? Szkoda , taki piękny otoczony prześliczną roślinnością.
~mieszkaniec 20-10-2016 11:48
Miasto zbuduje parking wtedy ktoś zbuduje sobie cośtam i postawi szlaban.
~ehhh 20-10-2016 11:51
wylanie asfaltem kawałka terenu urasta w tym mieście do rangi problemu, którego nie można załatwić od kilku lat. Pewnie i tym razem pogadamy, pogadamy i temat znów zostanie odłożony do następnej pogadanki. Różnica między Jelenią Górą a innymi miastami polega na tym, że tam się robi... a tutaj mówi, a wszystko pozostaje po staremu.
~do ehhh 20-10-2016 12:07
Słusznie, to prawda w JG tylko się mówi od lat, a nic nie robi.centrum miasta ,a widok jak z Donbasu.za 100 lat wyasfaltują koszt 3 mln dolarów!!!paranoja we wszystkim w tym mieście
~do czesio 20-10-2016 13:50
Szanowny Panie! Na razie musi tak pozostać, gdyż zbliżają się święta i stąd sprzedawane będą karpie.
~sajmon 20-10-2016 14:03
Bez obaw :) zbudują parking :) ale na parkingu jakiś mały sanitariat dla kierowców by się przydał :) no to jak kibelki to i małą galeryjkę tam zmieszczą :) coby tradycji było zadość :) tylko martwi mnie ten staw na środku :) na pewno żyją tam rzadkie gatunki pod ochroną :) i co na to zieloni powiedzą :) Hmmm...
~jelegorzanin🃏r 20-10-2016 16:32
Oj ludzie nic nie myslicie. A co z terenami w ramach ,, mieszkanie plus,, . Tereny po wojskowe to tylko pastwiska bez zadnego media( wody.elektryki.gazu. sciekow.) A tu teren w sumie uzbrojony i to za pol darmo. A autobusy niech parkuja gdzie chca. Kto by marnowal taki teren- a busy niech parkuja na stadionie po bylym WOSR na ul. Grinwaldzkiej. Tam nie ma nic z mediow.
czlowiekpuszcza 20-10-2016 16:38
Zablokować przekazanie tego terenu przez Skarb Państwa tym partaczom. Chyba, że trociny mają z tego zostać.
~człek w kaloszach 20-10-2016 18:48
NARESZCIE B.dobry pomysł. Bo jak tam parkowały autokary wycieczkowe to chociaż wzrastała wyprzedaż akcesoriów gumowo podobnych (kaloszki) w Jel. Górze. To był skandal . Na wyposażeniu każdej wycieczki kalosze trzeba było mieć, aby dostać się do autobusu. Proponuję jeszcze TOJ -TOJ i będzie wtedy od biedy(po japońsku ) jakoś takoś
~Oj 20-10-2016 21:58
Gdyby jeszcze zrobili nitkę dla skręcających w prawo z Jana Pawła to chyba wielu by się ucieszyło, a w szczególności obsługa BP
~??? 20-10-2016 23:32
- O! Co to są te? - Spółdzielcze punktowce. - Aaaha. To damy tu... - Panie Dyrektorze, tu jest jezioro! - A, to nie... A nie, dobrze! To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni.
~ 21-10-2016 7:59
Dobry pomysł , bo i tak jest tam nieformalny parking , ale kwota 2, 5 mln jest masakryczna , co na tym parkingu będzie ? basen kryty ? Ale czy to nie jest jakiś teren zalewowy , bo rzeka w pobliżu ?
~Monika 23-10-2016 18:59
Na Spółdzielczej brakuje parkingu dla ciężarówek i autobusów !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O krok od tragedii

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Stoi kolej na Kopę

Będzie kręcone!

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%