MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowe laboratorium na KPSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 listopada 2015, 17:56
Aktualizacja: Wtorek, 17 listopada 2015, 17:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od miesiąca studenci pierwszego roku kierunku dietetyki korzystają z nowoczesnego laboratorium chemicznego na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Dzisiaj (16.11) odbyło się oficjalne otwarcie pracowni, którą w całości uczelnia sfinansowała ze środków własnych.

Pracownia została wyposażona w meble i urządzenia laboratoryjne posiadające między innymi atest higieniczności E1 zgodnie z normą PN-EN 717-1:2006, a także spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada oznaczenia CE. Studenci będą mogli prowadzić pod fachowym okiem badania m.in. na takich urządzeniach jak dygestorium, refrakto-polarymetr, czy spektrofotometr. Inwestycja kosztowała niemal 171 tys. zł.

- Jest to duży krok w XXI wiek. Jest to inwestycja z całą pewnością słuszna i trafna – zaznaczył rektor KPSW, prof. Marian Ursel. Chcemy otwierać kierunki interdyscyplinarne i to laboratorium nie będzie stało puste, nie będzie się marnowało – dodał rektor karkonoskiej uczelni.

- Przygotowujemy i oswajamy naszych studentów do kontaktu z chemikaliami, bo prawda jest taka, że w szkołach ponadgimnazjalnych z laboratorium mieli mało do czynienia i dało się zauważyć, że pierwsze podejście do stołu laboratoryjnego to strach w oczach i drżenie rąk – powiedział wykładowca z KPSW Eugeniusz Gronostaj dodając, że studenci szybko nabrali wprawy i aktywnie włączają się w proces edukacyjny.

Nowa pracownia będzie też wykorzystywana na kierunku edukacja techniczno-informatyczna. - Będą tu robione badania i analizy procesów zachodzących w ogniwach – podkreślił E. Gronostaj.

- Laboratorium jest bardzo profesjonalnie wyposażone, zajęcia są bardzo fajne – oceniła Marzena Gadzina z pierwszego roku dietetyki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Prof. Marian Ursel zapowiedział jednocześnie, że wkrótce powstanie kolejne laboratorium, którego szczegółów póki co nie chciał zdradzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Brunner 16-11-2015 19:04
SUPER!
~fachowiec 16-11-2015 19:14
To żart? XXI wiek?! Dygestorium? Ludzie o czym wy piszecie?!
~Co ja tam wiem 16-11-2015 19:53
Radio, Laboratoria, pływalnia, hala sportowa i pięknie położony kampus! Wszystko, to w jednym miejscu. A do tego przyjazna atmosfera i ciekawi ludzie. Wiele uczelni uznanych za "elitarne" nie ma nawet 10% tego co Karkonoska. Pseudo prestiż to nie powinien być czynnik decydujący, zrozumcie.
~Student 16-11-2015 20:43
Irytuje mnie częsty bezpodstawny hejting tej uczelni. Trolle skmincie, że ona daje świetne możliwości. Jestem po KPSW, a dzisiaj studiuję na poznańskim Uniwerku i widzę wiele różnic. Głównie na korzyść Karkonoskiej.
~Student 16-11-2015 20:51
Jako student Karkonoskiej mogę powiedzieć jedno - świetna uczelnia, dużo możliwości.
~Brunner do fachowiec 16-11-2015 23:12
Pewnie dla takiego "fachowca" jak Ty to zapewne posiadanie zderzacza hadronów będzie urządzeniem miary cepa do zboża.
~fachowiec 17-11-2015 8:09
Hejt tej uczelni? Może ja? Nie, mnie drażni brak wiedzy autora, który dygestorium wymienia razem ze spektrofotometrem! Do Brunner, nie oceniam wyposażenia, bo całego nie znam, gdybyś jednak znał (znała?) się na analityce, to zderzacza hadronów byś nie wymienił (a)...
~lulu 17-11-2015 8:18
Ja bardzo chwalę sobie tę uczelnię, nie rozumiem dlaczego wielu ludzi tak źle o niej myśli. Przecież większość wykładowców, którzy mnie tam uczyli to byli wykładowcy dojeżdżający z prestiżowych uczelni we Wrocławiu czy Zielonej Górze. Żałuję, że nie otworzyli tam studiów magisterskich w moim kierunku, bo bez mrugnięcia okiem przeniosłabym się z uczelni, na której teraz studiuję - widzę między nimi ogromne różnice, aż serce boli.
~Absolwent 17-11-2015 11:33
Bazy jaką dysponuje KPSW (jedyna rdzennie jeleniogórska Uczelnia) może pozazdrościć wiele innych Uczelni. Co do poziomu to 90% wykładowców to wykładowcy innych prestiżowych Uczelni takich jak choćby Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Wrocławski. Pomijając wszystko inne uczmy się bycia lokalnymi patriotami popierającymi i promującymi to co nasze rdzennie jeleniogórskie. Często osoby hejtujące KPSW to osoby nie mające zielonego pojęcia o tej Uczelni i o poziomie kształcenia który jest de facto badany regularnie przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Weźcie też pod uwagę fakt że obecnie już nawet dyplom dobrej prestiżowej nawet najlepszej Uczelni nie gwarantuje pracy a tylko prawdziwe umiejętności jakimi człowiek dysponuje a możliwości rozwoju w KPSW nie brakuje.
~do fachowiec 17-11-2015 16:04
Czego nie rozumiesz z dygestorium ? jest wiec dobrze. Lepiej jakby nie bylo ?
~to śmieszne 17-11-2015 17:09
KPSW słaby ten wasz content marketing w komentarzach ;)
~Absolwent2007 18-11-2015 8:18
KPSW (wówczas KK) skończyłem w 2007 r., kierunek EiT, później bez problemu magisterka na Politechnice Wrocławskiej. Dziś pracuję we Wrocławiu, w branży IT, zgodnie z moim wykształceniem. Nigdy dla nikogo to że skończyłem KK nie było problemem, a ja cieszę się że mogłem na tej uczelni studiować i bardzo ją sobie chwalę. Jeśli ktoś chce coś osiągnąć po jej skończeniu to naprawdę może. A co do wykładowców to wielu z nich z mojego kierunku spotkałem ponownie właśnie na magisterce we Wro :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Dolnośląski Festiwal Nauki

Pasowanie w Dwójce

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%