MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Nowe informacje ws. uchodźców z Syrii, Jemenu i Afganistanu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 sierpnia 2015, 21:44
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2015, 7:59
Autor: TelewizjaStrimeoTV
TelewizjaStrimeoTV
Fot. TelewizjaStrimeoTV
31 mieszkańców Syrii, Afganistanu i Jemenu próbowało 11.08 nielegalnie przedostać się do Niemiec. W Szklarskiej Porębie policjanci zatrzymali bus do kontroli drogowej. Okazało się, że w samochodzie znajdują się wycieńczeni obcokrajowcy. Strażnicy graniczni nadal szukają kierowcy busa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miastu na urodziny

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Herbatnik 13-08-2015 8:04
Tym ludziom należy pomóc. Tak, jak obiecał to Prezydent Duda w swojej kampanii. Pamiętajcie, naród Polski, wiec czym jest wojna, nie bądźmy obojętni.
~Lucecita 13-08-2015 8:35
Potomkowie narodu polskiego nie stawali się potem terrorystami lub ekstremistami w kraju, który ich przyjmował. Radzę trochę doczytać np. na stronie nie dla islamizacji europy. Ostatnio imigranci we Włoszech nawet wzgardzili ubraniami, które dostali, zgwałcili dziewczynę na wózku inwalidzkim, inną, która im pomagała pracując w opiece społecznej. Kto chce pomagać niech ich zaprosi do siebie do domu i za nich odpowiada.
~mm 13-08-2015 8:38
Może by ich zostawić w Polsce i tak miliony ludzi uciekło do cywilizowanych krajów. Tylko trzeba by ich zakuć bo i tak by uciekli z tego raju przepraszam kraju
~:) 13-08-2015 8:45
Ich celem napewno nie byly niemcy tylko polska i jelenia gora,pewnie slyszeli,ze w jeleniej jest tyle pracy az ludzi brakuje wiec przyjechali zarabiac powazna kase
~@^@ 13-08-2015 9:34
Wzgardzili we Włoszech ubraniami, bo do Europy uciekają wcale nie ci najbiedniejsi. Często maja wypasione komórki i markowe ciuchy. Po prostu maj a dość wojny i dlatego ich celem są Niemcy czy Austria, gdzie jest wysoki poziom zycia a socjal dla uciekiniera to ok 352 euro. Powinni mieć zapewnioną podstawową pomoc, żywność, wodę, dach nad głową i jakieś kieszonkowe a jak się nie podoba, to niech szukają szczęścia gdzie indziej. W Niemczech brakować będzie ok 8 mln ludzi, więc ich przyjmują bo islam im nie przeszkadza. Przyjdą czasy, gdy Polak będzie u Syryjczyka czy Afgana pracował.
~Nikt 13-08-2015 9:59
Do Lucecita.Święte słowa.Dla turbanów,my Europejczycy jestesmy niewiernymi i czego byśmy dla nic nie zrobili,to i tak będą nas nienawidzić. Jak ktos chce muzułmanina w domu to niech go sobie przygarnie.Tylko potem proszę nie miec pretensji,ze komuś podciął gardło albo zgwałcił żonę. Od 10 lat przebywam z turbanami i wiem ja nas traktują i co najchętniej by z nami zrobili.
~DJ 13-08-2015 10:04
Odesłać natychmiast te zwierzęta z powrotem do ich stad. Póki jeszcze nie jest za późno.
~do wyżej 13-08-2015 10:36
Pamiętaj, że ponad 14 tys polskich uciekinierów znalazło schronienie podczas II wojny w takich krajach jak Palestyna czy Liban. Polskie dzieci przygarnął indyjski maharadża. Szklanką wody czy kromką chleba możesz się podzielić. To nakazuje przyzwoitość.
~@ 13-08-2015 11:22
"Kolejna Polka, która ocalała, wspominała: "Byliśmy grupą bezradnych i słabych istot ludzkich, które z głodu, niedożywienia i rozmaitych chorób znajdowały się na skraju śmierci. Gdy dotarliśmy do Bandar Anzali (d. Pahlawi) w Iranie, wokół nas zbierali się miejscowi ludzie i przynosili nam jedzenie, ubrania i buty, a nawet słodycze i owoce, uśmiechali się do nas. Irańczycy zaakceptowali nas takimi, jakimi byliśmy, nie pytali o nasze matki i ojców. Nie pytali, w co wierzymy ani skąd przybywamy. Widzieli, że potrzebujemy pomocy i pomoc tę nam ofiarowali". http://ciekawe.onet.pl/historia/nie-pytali-wiedzieli-ze-potrzebujemy-pomocy,1,5669390,artykul.html
~DJ 13-08-2015 11:49
"Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń – najwięcej zgwałceń w Szwecji dokonują imigranci, zwłaszcza muzułmanie. Różnice cywilizacyjne są nie do pogodzenia, wbrew obietnicom lewicowych działaczy wspierających wielokulturowość i walczących z islamofobią. Statystyki są alarmujące dla całej cywilizowanej Szwecji. Dane są jednoznaczne i trudne do przyjęcia przez poprawne politycznie społeczeństwo, media i polityków. W Szwecji dochodzi do 60 tysięcy zgwałceń rocznie, czyli 164 zgwałceń dziennie. Jest to 20 razy więcej, niż w innych krajach europejskich. Liczba zgwałceń wzrosła o 12 proc. w latach 2009 – 2010. Większość gwałcicieli to muzułmanie." Nie wyjeżdżajcie z jakimś odwdzięczaniem sie za minione lata bo jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Zalecam myśleć.
~@ 13-08-2015 12:40
No, w Szwecji też najwięcej dzieci odbiera się polskim rodzinom, gdyż za maltretowanie dziecka uznaje się nawet podniesienie na nie głosu czy klaps. Tam spoleczeństwo jest wprost przewrażliwione i każdy rodzaj przemocy wobec np. kobiety jest zgłaszany. U nas nie. Zresztą nie musisz mnie myślenia uczyć (bo chyba do mnie ten tekst), bo bardzo dobrze znam sytuację z muzułmanami, wiele lat spędzonych na Zachodzie, i nie jestem za ich przyjmowaniem w Polsce, ale mówienie o ludziach per "zwierzęta" to raczej obrzydliwe jest.
~DJ 13-08-2015 12:59
A czym niby jest człowiek jak nie zwierzęciem? Rośliną, meteorytem? Jak najbardziej jesteśmy zwierzętami, kwestią pozostaje tylko to czy chcemy temu określeniu nadać wydźwięk pejoratywny czy nie. Ja jak najbardziej w odniesieniu do tych "uchodźców" użyłem tej nazwy w sensie pejoratywnym. I nie obchodzi mnie to, że nie wypada uogólniać i wszystkich ciapatych wrzucać do jednej beczki bo przecież wśrod nich mogą być i zapewne są ludzie porządni, jednakże wystarczy, że są grupą jako całość, która stanowi udowodnione zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. A w takim wypadku profilaktycznie należy zrobić wszystko aby to zagrożenie od siebie odsunąć. Tak nakazuje zdrowy rozsądek. Pozdrawiam i bez urazy.
~@ 13-08-2015 14:01
Po pierwsze uchodźcy rękami i nogami bronią się przed pobytem w PL. Nawet nie chcą tu legalizować pobytu, gdyż trudniej byłoby im wtedy przemieścić się dalej na Zach. Możesz spać spokojnie. Ale miliony trafi ich np. do takich Niemiec. Tam dostają nie tylko dach nad głową, ale kursy językowe, pracę czy nawet studia. Wielu z nich pochodzi z elit, dobrze wykształconych. Może się zdarzyć, że w przyszłości trafisz w Niemczech nie tylko na afgańskiego kasjera w supermarkecie, ale na syryjskiego lekarza czy prawnika. A moze nawet będziesz pracował u ciapatego Syryjczyka. Unia musiałaby nie tylko budowac mur, ale strzelać, a z pewnością nawet z powodów humanitarnych nie przyjmować nikogo. To nie przejdzie. A tak w ogóle niem TV już obsmarowała Polaków jako ksenofobów (antysemici już jesteśmy:P)
~starr 13-08-2015 14:46
Do lucecita...zostawali, zostawali..np "unabomber"...dosyc znane nazwisko...
~asdf 13-08-2015 17:11
Nie obrazajmy zwierzat.
~@ 13-08-2015 19:02
Haha. Chyba nie wiecie w jakim świecie żyjecie. Proszę bardzo (szczęśliwa syryjska rodzina w Niemczech):http://www.spiegel.de/fotostrecke/fluechtlinge-wie-syrer-in-parchim-leben-fotostrecke-128802-2.html on będzie pracował jako pielęgniarz, aby sfinansować swojej żonie studia medyczne. Mieszkanie socjalne w bloku, rodzinne, kursy językowe - i są bardzo zadowoleni.
~ 13-08-2015 20:52
odesłać ich trzeba jeśli tego nie zrobimy to może dojść do tragedii ta jak w Turcji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Klasyki zjechały do Kowar

Dachowanie volvo w Karpaczu

Parking na... przejściu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%