MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowe fundusze dla placówki pod Szrenicą

Wiadomości: Powiat
Środa, 14 grudnia 2016, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:37
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone
W poniedziałek (12.12) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego władze starostwa jeleniogórskiego podpisały porozumienie w sprawie realizacji projektu „Nowa Perspektywa Lepszy Start”. Projekt realizowany jest w ranach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Wcześniej, bo w maju br., został podpisany przez 11 powiatów i urząd marszałkowski list intencyjny o uruchomieniu programu „Nowa Perspektywa, Lepszy Start”. O projekcie i jego założeniach mówi wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.

- Program adresowany jest głównie do wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i ich rodzin. W sumie na program przeznaczono 11 mln zł. Przy czym strukturalnie wygląda to tak, że każdy z ośrodków, w zależności od liczby wychowanków, otrzymuje kwotę w granicach 130 tys. zł. na poprawę swojej bazy. Nasz ośrodek mieszczący się w Szklarskiej Porębie jest największym ośrodkiem w tym programie wobec czego otrzymaliśmy 137 tys. zł - powiedział Paweł Kwiatkowski.

Pierwsze wydatki z tego projektu nastąpią w lutym 2017 roku. Program realizowany będzie przez dwa lata. Oprócz działań mających na celu kształcenie i dokształcanie kadry MOW-u oraz jego wychowanków i ich rodzin, pieniądze przeznaczone będą także na poprawę bazy sportowo-rekreacyjnej ośrodka tj. zakup sprzętu dydaktycznego, sprzętu komputerowego , oprogramowania oraz poprawę bazy dydaktycznej w zakresie dydaktyki zawodowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Zaklęcia Harmonii

Po Koronę Gór Polskich

Kontrole palenisk

Złoty Krokus dla...

Suplementacja witaminą D

Książka o jeleniogórskich autobusach

Finał z przytupem

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
210
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%