MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowe fundusze dla placówki pod Szrenicą

Wiadomości: Powiat
Środa, 14 grudnia 2016, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:37
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone
W poniedziałek (12.12) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego władze starostwa jeleniogórskiego podpisały porozumienie w sprawie realizacji projektu „Nowa Perspektywa Lepszy Start”. Projekt realizowany jest w ranach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Wcześniej, bo w maju br., został podpisany przez 11 powiatów i urząd marszałkowski list intencyjny o uruchomieniu programu „Nowa Perspektywa, Lepszy Start”. O projekcie i jego założeniach mówi wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.

- Program adresowany jest głównie do wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i ich rodzin. W sumie na program przeznaczono 11 mln zł. Przy czym strukturalnie wygląda to tak, że każdy z ośrodków, w zależności od liczby wychowanków, otrzymuje kwotę w granicach 130 tys. zł. na poprawę swojej bazy. Nasz ośrodek mieszczący się w Szklarskiej Porębie jest największym ośrodkiem w tym programie wobec czego otrzymaliśmy 137 tys. zł - powiedział Paweł Kwiatkowski.

Pierwsze wydatki z tego projektu nastąpią w lutym 2017 roku. Program realizowany będzie przez dwa lata. Oprócz działań mających na celu kształcenie i dokształcanie kadry MOW-u oraz jego wychowanków i ich rodzin, pieniądze przeznaczone będą także na poprawę bazy sportowo-rekreacyjnej ośrodka tj. zakup sprzętu dydaktycznego, sprzętu komputerowego , oprogramowania oraz poprawę bazy dydaktycznej w zakresie dydaktyki zawodowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kandydaci PO

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Drzymały do remontu

Stop takim przepustom

Wichura nie narobiła szkód

Razem bezpieczniej

PiS ujawnił listy kandydatów

Spacer szlakiem kowarskiej kolei

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
604
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%