MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Nowe bezpłatne porady w KSON

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 lutego 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: KSON
Fot. KSON
Od stycznia br. w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych poza dotychczasowymi bezpłatnymi poradami można skorzystać z usług psychoonkologa z Fundacji Psychoonkologii „Tu i teraz”. Aby umówić się z nim na spotkanie wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 800 700 025, czynnej od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00–16.00 lub pisząc e–mail na adres biuro@kson.pl.

Pomoc jaką udziela psychoonkolog umożliwia przede wszystkim poprawę jakości życia chorych i ich rodzin bądź przyjaciół. Poprzez konkretne działania terapeutyczne chory uczy się rozpoznawać i radzić sobie z emocjami, pogłębia wiedzę z zakresu medycyny, uczy się rozpoznawać swoje potrzeby, poznaje sposoby radzenia sobie ze stresem, uczy się prawidłowej komunikacji z lekarzem i pielęgniarkami.

Psychoonkolog wspomaga również osoby wspierające chorych, które często przestają myśleć o sobie i swoich potrzebach a jest to niezbędne, aby móc dobrze wspierać swojego chorego. Uczy również dobrej komunikacji pomiędzy chorym a wspierającym, uczy jak rozmawiać najprościej, bez ukrywania faktów.

- Spotkania, odbywające się w grupach wsparcia, w których uczestniczą chorzy, pomagają niejednokrotnie przetrwać trudne chwile. Nie ma lepszej pomocy niż towarzystwo osoby mającej podobne problemy i rozumiejącej co dzieje się z chorym w trakcie leczenia. Często trafiają do fundacji osoby zamknięte w sobie, czasem zmuszone przez rodzinę do przyjścia, same nastawione negatywnie do jakiejkolwiek pomocy, ale jak już przyjdą rzadko odchodzą. Proponujemy im życzliwą atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia dla ich przeżyć a towarzystwo innych chorych pozwala im poczuć ogromny przypływ nadziei niezbędnej w procesie leczenia i równie ważnej jak przyjmowane leki – tłumaczy prezes fundacji Renata Bury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Nietypowy finał Ligi Rocka

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zapytanie : 20-02-2014 16:27
Mam pytanie do osób niepełnosprawnych : jesteście za placówkami takimi jak ta w artykule czy wolelibyście pomoc typu : zakup lekarstw , wózka inwalidzkiego , finansowanie rehabilitacji ruchowej , turnusy rehabilitacyjne ? Przecież mamy już placówki typu PFRON czy MOPS . Mam racje ?
~malik 20-02-2014 18:41
Ładna Pani na zdjęciu.
~@ 20-02-2014 21:39
Obrzydliwa
~do 21,39 20-02-2014 23:18
W tle po lewej jeszcze lepsze
~ada 21-02-2014 17:14
Nie ma Pani racji, proszę Pani. Takich placówek potrzebnych jest więcej, coraz więcej. PFRON i MOPS to są urzędy, i nie ma tam podobnych działających działów/wydziałów/komórek wsparcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Potrącenie rowerzysty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
632
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%