MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Nowa wystawa w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 sierpnia 2018, 9:45
Aktualizacja: Niedziela, 26 sierpnia 2018, 11:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (24.08) w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy "Zastane/ kreowane", w ramach której prezentowane są prace młodych artystów z Polski i Czech.
- „Zastane/kreowane” to projekt artystyczny, będący kontynuacją wieloletniej współpracy polsko-czeskiej. W tym roku prezentujemy potencjał artystyczny pogranicza w obszarze architektury, projektowania, instalacji, malarstwa oraz sztuki wideo - powiedziała Luiza Laskowska, dyrektor Galerii BWA. - Punktem kulminacyjnym projektu jest wystawa młodych artystów z Polski i Czech, którzy zmierzyli się z tym, co „zastane” i twórczo przekształcili galeryjną przestrzeń. Prezentujemy obrazy przestrzenne, obiekty, instalacje oraz nowe media - dodała.

Małgorzata Amarowicz (ur. 1989) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski uzyskała w 2017 r. w Pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Andrzeja P. Batora, dyplom licencjacki w 2014 r. w pracowniach szkła artystycznego prof. nadzw. Barbary Zworskiej-Raziuk i szkła użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka. Swoją działalność artystyczną z zakresu sztuk wizualnych skupia głównie wokół wideo-instalacji, fotoobiektów i szkła.

Sandra Rzeszutek (ur. 1987) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski obroniła w 2013 r. w Pracowni Malarstwa prof. Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. W 2013 r. rozpoczęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz realizacjami video. Punktem wyjścia jej prac jest głównie środowisko naturalne. Porusza w swych obrazach wątki organiczności i pejzażu, które łączy ze sferą uczuć.

Ze strony czeskiej w wystawie udział wezmą studenci Wydziału Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu z Katedry Projektowania Przestrzeni z Atelier: doc. M.A. Jana Stolína, Ing. Arch. MgA. Samana Saffariana i MgA. Richarda Loskota. Głównym obszarem zainteresowań wykładowców i studentów Uniwersytetu są sztuki przestrzenne i projektowanie architektoniczne.

Projekt „Zastane/kreowane” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jeleniej Góry.

Wystawę można oglądać w Jeleniej Górze do 8 września br., a finisaż wystawy odbędzie się w Wydziale Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu - 26 września o godz. 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sajmon 25-08-2018 19:12
Hmmm... lubiłem stare dzieje :) gdzie artyści byli bardziej wyzwoleni :) wymienialiśmy się partnerkami i s...x dominował :) Teraz to takie srutu tutu i komercja :) Nic od siebie nic dla siebie takie to smutne :(
~sajmon 25-08-2018 19:13
do: ~sajmon (19:12)
hmmm... Brak mi Wojtka :) potrafił się bawić :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%