MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa uczelnia w naszym mieście

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 kwietnia 2008, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: jer
Fot. Archiwum
– To radosna nowina dla jeleniogórzan i mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej – mówi Wacław Demecki, założyciel Wyższej Szkoły Menedżerskiej. – Prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzieliła zgody na utworzenie uczelni niepublicznej pn. Wyższa Szkoła Menedżerska w Jeleniej Górze.

Jeleniogórska Wyższa Szkoła Menedżerska powstaje na bazie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego legnickiej WSM. – Zespół naukowy i administracyjny nowej jednostki czeka ogrom pracy, ale uruchomienie jeleniogórskiej uczelni jest o tyle łatwiejsze, że od dwóch lat w Sobieszowie mamy swój obiekt po zespole szkół przemysłu drzewnego – dodaje dr Józef Kusiak, wicekanclerz uczelni.

– Kompleks budynków przechodzi teraz gruntowną modernizację. Tworzymy m.in. bardzo nowoczesną salę audiowizualną, w pełni skomputeryzowaną, wyposażoną w najnowsze urządzenia. Słowem – na miarę XXI wieku. Muszę dodać, że władze Jeleniej Góry tworzą dobry klimat wokół naszej uczelni, co dodatkowo mobilizuje nas do pracy.

Na początek jeleniogórska WSM będzie kształciła na kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz matematyka. – Już myślimy o kolejnych specjalnościach, jak np. pedagogika (II stopień), socjologia i psychologia – dodał dr Kusiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gotowa ścieżka z budżetu obywatelskiego

Hit Toyoty! Wielki powrót Camry po 15 latach!  

Protest fizjoterapeutów

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~stud 8-04-2008 8:42
Dajcie spokój z takimi marnymi kierunkami!!!
~dr Kusiak? 8-04-2008 8:44
Czyzby chodzilo o bylego prezydenta z moskiewskim doktoratem? Bo chyba dyplom ten nie byl nostryfikowany w Polsce...
~Zdzich 8-04-2008 9:32
Szkoda czasu i pieniędzyna na studia na takiej "uczelni". Kolejna uczelnia, po ukonczeniu ktorej, najlepsza praca to zmywak w Dublinie.
~reflektor 8-04-2008 9:34
„władze Jeleniej Góry tworzą dobry klimat wokół naszej uczelni”, bo żaden z kierunków nie jest konkurencyjny dla kierunków prowadzonych przez WGRiT AE w Jeleniej Górze, gdzie zatrudniony jest dr Prezydent. Szkoda, że tak samo dr Prezydent nie dba o jedyną jeleniogórską uczelnię, utworzoną przecież właśnie przez władze miasta jednej z poprzednich kadencji przy wsparciu p. Zawiły. A wydaje się, że w pierwszym rzędzie powinna być popierana, bo w odróżnieniu do szkoły p.Demeckigo , KK jest uczelnia państwową – bezpłatną, z całą bazą dydaktyczną na miejscu (także pozytywnie ocenianą przez MNiSW I PKA).
~ALFA 8-04-2008 9:47
To kolejna porażka. Mogą sobie podać rękę z KK. Probukcja bezrobotnych!!!
~bez sensu 8-04-2008 9:49
Menedzerstwo -matematyka, socjologia itp- groch z kapusta. A kto tam uczy? Oprocz dr. Kusiaka, wybitnego specjalisty od wszystkiego, oczywiscie? ...Mysle, ze pora na Wyzsza Akademie w Milkowie -nie obrazajac Milkowa.
~tytan 8-04-2008 9:50
Lepiej aby skoncentrowali sie na utworzeniu nowych zakladów pracy , a uczonych akademików mamy dość zaczynając od Obrebalskiego do Kusiaka . Jelenia Góra sie wyludnila do 60 tys ludzi w wiekszości emerytow i urzednikow którzy nie nawiali do w Angli , Irlandi na budowy i do garów.
~ja 8-04-2008 10:14
żałosne
~ue 8-04-2008 10:59
magister prodziekanem, o kurcze to gorsze niż liceum
~Do Zdzich 8-04-2008 11:47
A po co w ogóle studia? jak myślisz, że pracodawca patrzy na papier jakie studia zrobiłes to gratuluje. Studia to: przespane wykłady, pijackie imprezy, wieczny kac... Wszystkiego uczysz się dopiero po studiach. Bo to co się wbijaja na wykładach ludziom, nie ma odzwierciedlenia w życiu zawodowym, samemu trzeba dojść do wszystkiego. Wielu widziałem, którzy pokończyli studia, magistry, doktory i są lekko pisząc - tępi. A ludzie którzy szybciej zaczęli obcować z życiem codziennym, są bardziej ludzcy i po prostu życiowi. Nie mają problemu jak obecnie często spotykany wśród świeżo upieczonych studentów: dwie lewe ręce. Za parę lat skończy studia pokolenie "gimnazjum" to dopiero się zacznie szok na rynku pracy... Będzie mnóstwo szkoleń, mnóstwo gadania, że jednak to gimnazjum, 3 letnie liceum, były złymi rozwiązaniami, bo ci ludzie nic nie umieją... Są zastani z wyobraźnią, zero kreatywności - trzeba prowadzić za rączkę od A do Z...
~no to składam podanie .... 8-04-2008 12:44
a jakaż to radosna nowina! że jakaś niedzielna szkółka pcha się do miasta z uniwersytetem ... (znacie o słoniu i mrówce ... przechodzili przez most ...) hehehe ... maszynka do ściągania kasy z okolicznych sołectw na płacę dla "doktora" Kusiaka. Nie chce się już chłopu do Legnicy dojeżdżać .... No i trzeba zatrudniać swoich, bo w KK już nie da się więcej .... Do "bez sensu" ... Akademia w Miłkowie ... całkiem-całkiem ....
~kama 8-04-2008 12:50
to najgorsza uczelnia jaka znam wielkie gwizdy dla WSM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do do Zdzich 8-04-2008 13:17
Po to są studia żebyś nie myślał płytko :). Myślę że gdybym postawił osobę po studiach i osobę po średniej przy jakimś problemie (mówiąc o pracy bez praktyki). To student będzie starał się rozwiązać problem a gość po szkole średniej będzie czekał aż ten student go rozwiąże :). Nawiązując do szkoły to gdyby nadal były szkoły zawodowe (mechanik, piekarz, budowlaniec itd) to by nie było problemu z lewymi studentami.
~Do Zdzich 8-04-2008 13:30
Przekonałeś mnie! Nie ide na SGH, wole pójść do wyższej szkoły menedżerskiej w Jeleniej Górze. W końcu na to nie patrzą.
~witold 8-04-2008 14:10
Panowie Kusiak i Gałka od dawna "kombinowali" z ta szkołą,czego dowodem były manewry p.Gałki po odejsciu z Urzędu,to wszystko było zaplanowane na biznes swoich i dożycie do emerytury.Ich znaczący wklad to obiekt,wyposażenie...wszystko z miasta,dzierżawione czy wykupione ?Nie ma żadnej gwarancji natomiast na poziom dydaktyczny tej szkoły.Ludzie z tytułami będą tylko firmować specjalności..lub bezczelnie dorabiać,a nie uczyć.Szkoda słów,pozostaje nadzieja,że nabór będzie pierwszą weryfikacją tego pomysłu.
~No, mistrzowie intelektu, 8-04-2008 15:02
demony ortografii, bywalcy światowi i absolwenci Harvardu (w jednym) zabłysnęli w komentarzach pokazując swoją wyższość nad sobieszowską WSM. Aż się dziwię, że znaleźliście czas na wizytę na tym prowincjonalnym, lokalnym forum Jelonki - domyslam się przecież, że wasz kalendarz jest aż spuchnięty od Szalenie Ważnych Zajęć (na miarę waszego wykształcenia i kompetencji rzecz jasna) - konsulting dla Google, monitoring w laboratoriach Microsoft, usługi doradcze dla Gazpromu... i pomimo tego natłoku zajęć, o Wielcy Komentatorzy, pochylacie się z troską nad małą WSM. Aż się łezka w oku kręci, Bozia Wam z pewnością wynagrodzi to zaangażowanie i lokalny patriotyzm.
zloty666 8-04-2008 15:56
Kolejny wynalazek po kolegium. Wykształciuchy wolą renomowane uczelnie, chyba że ktoś woli studiować tylko dla papierka.
~Rozczarowany 8-04-2008 16:53
Szkoła WSM w Legnicy istnieje już 10 lat w rankingu Rzeczpospolitej jest wiele lepszym miejscu jak nasze kolegium .Kierunki Prawo,socjologia,marketing,zarządzanie ,pedagogika i inne.Profesorów maja bardzo wybitnych i z uniwersytetu warszawskiego i jagiellońskiego oraz z zagranicy.A jeśli w Jeleniej Gorze otworzyli swoją filie to i dobrze nie potrzeba wydawać specjalnych pieniędzy na dojazdy do Wrocka czy Poznania .A z tego jak się dowiedziałem mają bardzo wysoki poziom nauczania.A w fili Jelenia Góra uczą naprawdę wybitni profesorowie.Więc nie ma co marudzić niech powstają jak najwięcej nowych szkół.Przecież nie zawsze będziemy jeździć do Irlandii czy Anglii podcierać tyłki . A dowiedziałem się ,że pan Gałka w tej szkole nie jest.Więc informacja Wasza jest nie aktualna.
~Do 15:02 8-04-2008 18:21
Trafiłeś w 10. pracuję dla Google i pośrednio dla Microsoft. Gazprom mnie nie interesuje. Nie uważam się za mistrza intelektu i nie czekam na wynagrodzenie Bozi (Ty pewnie tak). Jestem przeciętnym mieszkańcem JG. Uważam WSM za chytry pomysł paru osobników na dotrwanie do emerytury. Już szkoda mi młodych ludzi, którzy dadzą się złapać na ten lep ... Chociaż witold z 14:10 ma rację, nabór zweryfikuje te dawno zaplanowane zapędy kolesi
~xD 8-04-2008 18:40
mogli by utworzyć kierunek nie na menagera tylko na prawnika albo coś w tym stylu bo wg. mnie tego tu brakuje
~TZE 8-04-2008 19:29
Miasto Jelenia Góra umoczyło dużo pieniędzy na zasadzie znajomości w Kolegium Karkonoskie. Proszę zauwazyć: przed kilku laty wyremontowono budynki na uk. Zamojskiego i Tabaki, wpakowano wiele milionów i co budynki stoja od kilku lat puste, na sprzedaż. Ostatnio Kolegium kupiło za pieniądze z kasy miasta za ogromne pieniądze nastepne lokale bez sensownego wykorzstania. Czy w końcu ktoś z Urzędu oceni, jak zostały wykorzystane - zmarnowane pieniądze podatników, ile pieniędzy wchłonęło Kolegium. Cytat z powyższego artykułu: "To radosna (uważam, że żałosna) nowina dla jeleniogórzan i mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej... "Kompleks budynków przechodzi teraz gruntowną modernizację" - pytanie kto za te inwestucje płaci. Czy przypydkiem nie są to stołki dla decydentów i POlityków. W tak małej alomeracji nastepna uczelnia - dla kogo? W Jeleniej Górze są trzy uczelnie: Akademia Ekonomiczna, Politechnika Wrocławska i Kolegium. Nowa uczelnia, nie wniesie nic nowego, a wrecz wniesie zacofanie i obniżenie poziomu nauczania - gdzie zaplecze naukowe, laboratoria,kadra naukowa itd. Miasto niech dokapitalizuje już istniejące uczelnie, zamiast inwestować w nowo powstającego dziwoląga. Istniejace uczelnie z powodzeniem pokryją obszar naucznia nowej szkółki. Pozdrawiam
kropek222 8-04-2008 19:48
A oto co google powiedziało o Panu Demeckim http://legnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/365116.html
~DO TYTANA 8-04-2008 20:06
Ty to masz chyba tytanowy móżdżek. A co ty wybudowałeś dla tego miasta , potrafisz tylko opluwać i jątrzyć. PODAJ swoje nazwisko i adres to się przekonamy jaki jesteś cwaniaczku.
~Obserwator 8-04-2008 20:17
Do tych bezimiennych narzekających . Może sami coś stwożycie w Jeleniej Górze . Zamiast pisać głupoty wezcie się do roboty .
~Do TZE 8-04-2008 20:45
Człowieku !!! Wyższa Szkoła Menedżerska w Jeleniej Gorze nie jest finansowana przez Miasto , ani przez budżet państwa. To założyciel jest głównym inwestorem , to dzięki niemu remontowany jest obiekt w którym jest obecnie zamiejscowy oddział WSM w Legnicy, a w przszłości samodzielna Uczelnia WSM w Jeleniej Górze. Oczywiście zabiegamy o studentów i stwarzamy im tylko alternatywę. Słuchaj KOMUCHU - żyjemy w wolnej POLSCE.
~Student prawa 8-04-2008 20:55
Dziękuję Panu Wacławowi Demeckiemu , że zechciał zainwestować w Jeleniej Górze. Dzięki Panu mogę tu studiować. Proszę się nie przejmować tą zawiścią i żółcią która z niektórych wpisów płynie. Mocno pana wspieram i nie tylko ja.
~Kasia 8-04-2008 21:38
Fajnie
~Albert 8-04-2008 22:17
Pan Demecki jest skazany prawomocnym wyrokiem sądowym ! Chce dorobić się na naiwniakach i matołach, którzy będą płacić za nauke ( nie wiem czy mozna to tak nazwac ) w WSM.
~Teo 8-04-2008 22:32
Z tego co się zorientowałem nowa szkoła istnieje już na naszym rynku tu w Jeleniej Górze 2 lata i miasto do niej nie dopłaca ani nie inwestuję bo jest szkołą prywatną .Ci co tu piszą widzę nie znają tematu.A nawet byłem na tyle ciekaw ze poszedłem zobaczyć jak wygląda.Bo jak już się zabiera głos to trzeba wiedzieć co się pisze I jak się zorientowałem w tej chwili studiuje w niej 400 uczniów .Pytałem tu studiujących i dowiedziałem się ze są zadowoleni, a studiują tu dlatego ,że nie stać ich na studiowanie we Wrocku czy Poznaniu bo tam mało że trzeba opłacać za studia to jeszcze dochodzi dojazd oraz utrzymanie i wynajem. Więc sobie myślę ,że rzeczywiście dla tych mniej zamożnych ,a chcących się uczyć powinno powstawać więcej takich szkół oczywiście nie jesteśmy miastem przemysłowym to choć może staniemy się studenckim.Tylko powinniśmy zadbać ,aby te szkoły miały dobrą renomę i były dalekie od polityki.A to moi drodzy możemy zrobić tak : jak są wybory to oddawać głos na odpowiednich ludzi i niech oni działają ,a my ich rozliczymy.
~do wpisu z 8;44 8-04-2008 22:41
Uczyć się to nie wstyd, być matołem to skandal. Jeśli jesteś katolikiem to wiesz że Bóg stworzył człowieka na podobieństwo swoje, więc skąd tyle pretensji , tym bardziej ze nie znasz prawdy.
~Anna 8-04-2008 22:43
Czytając wasze posty myślę sobie ,że piszą go zawistni ludzie .Czyżby szkoła WSM była konkurencją dla Kolegium i te złośliwości płynęły od nich ? Ludzie facet otwiera prywatną szkołę inwestuje w nią swoje pieniądze , a wy go jeszcze opluwacie !!! .Przecież jeśli nie miał by chętnych to by jej na pewno nie otwierał.Nie ma co narzekać tylko chwalić ,że wreszcie ktoś chce w tej Jeleniej Górze inwestować swoje pieniądze a nie nasze.
~do "no to składam podanie 8-04-2008 22:58
Człowiek jest kowalem własnego losu. Oby nie wykuwał go byle młot .
~nochal 8-04-2008 23:08
buhaha, doktor Józek :D.. No nie mogę.. haha :)
~Obserwator II 9-04-2008 6:16
Proponuję dla moskiewskiego doktora przedmiot lub kierunek na uczelni-"Historia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego". Powodzenia panie Doktorze!
~reflektor do ~Anna i ~TZE 9-04-2008 10:57
Przeczytaj wypowiedź 08-04-2008 12:44 i zauważa, że boi się "uniwersytet" a nie Kolegium, bo Kolegium pod każdym, przytaczanym w czasie dyskusji względem, ma dla kandydatów lepszą ofertę i to ZA DARMO bez konieczności kursowania między Legnica a Jelonką. A do ~TZE -> sensowność wykorzystania kupionych lokali przejawia sie m.in. tym, że całe miasto i okolice maja nareszcie dobrą bibliotekę a zamiejscowi studenci i nauczyciele maja gdzie mieszkać (własny akademik).
~Do 10:57 9-04-2008 12:39
I dobrze ,że nasza młodzież ma w czym wybierać tak powinno być w demokratycznym państwie wiadomo ,wcześniej czy później to sama młodzież zdecyduje na jakiej uczelni będzie chciała studiować.A opluwanie i obrażania kogokolwiek nie ma sensu.Naprawdę proszę mi wierzyć ludzie młodzi nie są ,,głupkami,, . Niech powstają różne szkoły i młody człowiek ma duży wybór, a i tak pozostaną na nim tylko Ci co naprawdę są dobrzy.
~ R.I. 9-04-2008 13:11
Szanowni państwo przebywam gościnnie w Jeleniej Górze już od trzech tygodni, a że jestem z Kanady to nie mogę spać w nocy/różnica czasowa/ i wtedy wchodzę na Waszą stronę i czytam i proszę mi wierzyć jestem zdumiony jak można cały czas być ze wszystkiego nie zadowolonym.Obojętnie co by się w mieście nie działo czytam mnóstwo złych opinii.Przyznaję ,że ja też widzę pewne mankamenty,ale jak Wy mieszkańcy będziecie mieć takie nastawienie to gwarantuje Wam nigdy zagraniczny inwestor nie będzie chciał w Wasze miasto inwestować obojętnie jaka to będzie branża .Powiedzcie sobie szczerze czy jeśli ktoś na okrągło by Was krytykował podobałoby się to Wam ?.Oczywiście trzeba zwracać uwagę na nieprawidłowości ,ale również zauważać te dobre strony.Dlaczego Polacy nie mogą się wybić, a innym narodom to tak łatwo przychodzi ono dlatego ,że na okrągło biadolimy . Życzę Wszystkim piszącym więcej OPTYMIZMU. Na początek niech nas cieszy coś małego . "Często blask ziemskich dóbr ,ciągnie za sobą welon cienia. Warto zastanowić się nad tym,co jest prawdziwym dobrem." Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Mieszkańców i Redakcję Jelonki.
~ 9-04-2008 18:05
re na post 08-04-2008 20:45 cytat: "Człowieku !!! Wyższa Szkoła Menedżerska w Jeleniej Gorze nie jest finansowana przez Miasto , ani przez budżet państwa. ...... " Odpowiadam - Skoro prywatne uczelnie tak świetnie sobie radzą to dlaczego, info: "Panstwowa dotacja na naukę wzrosła w stosunku do ub. roku o 10%, ale po raz pierwszy beneficjantami tej dotaci są również uczelnie niepubliczne. Jak się nie wie to proszę nie zabierać głosu i nie obrażać bo z budżetu miasta były i są wydawane pieniądze np. dla Kolegium, proszę sprawdzić budżet miasta w ostatnich latach. Odpowiem tak: Jak się przezywasz tak się sam nazywasz KOMUCHU dziecino. Nawet nicka nie podałeś. Oczywiście, że żyjemy w wlnej Polsce, ale cudak cuduje a miłość obowiązuje. Pozdrawiam. Rre do 09-04-2008 10:57 | ~reflektor do ~Anna Nie było moim zamiarem krytykować Kolegium, niech się rozwija i kształci na najwyższym poziomie. Problemem jest, że na Tabaki i Zamojskiego stoją chyba już 4 lub 5 rok puste obiekty, wyremontowane, dydaktyczne z pięknymi salami, podjazdami dla inwalidów, ogrzewane, chronione - kto za to wszystko płaci i ile kosztuje podatników utrzymanie tych obiektów. Poruszę problem kadry naukowej - czy przypadkiem nie jest tak, że kadra naukowa głównie jest "dochodząca - dorabiająca kasę" a na pracę naukowe i badawcze ju z nie ma czasu bo pracuje w kliku szkołach. Pozdrawiam.
~reflektor do 09-04-2008 18:05 | ~ | 10-04-2008 9:15
Po kolei: Budynki mogą być sprzedane wyłącznie na cele edukacyjne a takich kupców na razie nie ma- zatem muszą być utrzymywane w jakim takim stanie, bo jak sie nareszcie zjawi kupiec... Kadra dydaktyczna - nie naukowa, Kolegium jest Państwową Wyższa Szkołą Zawodową pierwszego stopnia, na którą Ustawa nie nakłada obowiązku prowadzenia działalności naukowej. Natomiast nakłada tak, jak na każdego pracownika szkoły wyższej, ograniczenie pracy najwyżej w dwu miejscach pracy, wiec najczęściej nie mają oni problemu z brakiem czasu. A jeżeli chodzi o "dochodzenie" to rzeczywiście, "dochodzący" są z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wrocławskiego, Przyrodniczego, AWF Politechniki Wrocławskiej, Akademii Ekonomicznej z Wrocławia, Krakowa itp. Dlaczego z tak wielu uczelni - bo są zatrudniani tylko najlepsi. Pozdrawiam
~TZE 10-04-2008 17:21
re. 10-04-2008 09:15 | ~reflektor do 09-04-2008 18:05. 1.Budynki na Tabaki i Zamojskiego czekają kilka lat puste, Kolegium zainwestowało w nastepne budynki. Ciekawe, skąd pieniądze na zakup nowych i utrzymywanie pustostanu !!! Odpowiem - od podatników. Może te budynki przekazać np. dla PZU Jelenia Góra po modernizacji. 2. Bym siię nie odważył oceniać kadry naukowo-dydaktycznej. Od oceny jest Dziekan, Rektor, Rada Wydziału czy Instytutu i studenci. 3. Dochodząca kadra - nie bardzo rozumiem (z konkurencyjnej uczelni). Zaproszony naukowiec na 1 wykład czy cykl wykładów, wtedy to będzie na pewno bardzo dobry, najlepszy naukowiec - dydaktyk. Z doswiadczenia życiowego wiem, że przeważnie jest tak, że gdy się nie jest związany na stałe z miejscem pracy to zaangażowanie pracownika dochądzącego, nie zawsze jest właściwe bo po prostu nie ma na to czasu. A dla dochodzących liczy się tylko "kasiora". Przy dochodzących rozwój placówki jest utrudniony, zaliczyć wykład, ćwiczenie, laborkę odbębnić z pożółkłych notatek - troszkę upraszczam, ale w wielu przypadkach tak to sie odbywa. Dzisiaj na "Onecie" troszkę można poczytać na forum o problemach związanych z dofinansowaniem i poziomem naucznia w szkołach państwowych i innych. Pozdrawiam.
~Do TZE 10-04-2008 23:03
Ty Komuchu chyba robisz to o czym piszesz !!!!!
~reflektor do 10-04-2008 17:21 | ~TZE | 11-04-2008 11:55
1. Budynków, nie można przekazać - tu stoi na straży Prawo. 2. W KK nie ma Instytutów. 3. "Rozwój plackówki" (korzenie z oświaty?) nie jest utrucniony, gdy odpowiednio dobiera sie nauczycieli. 3. A co do "kasiory" - wynagrodzenie na poszczególncyh stanpowiskach okreslane jest Rozporządzeniem MNiSW, i sugruję tam spojrzeć. Prawda jest taka: Ogromne pensum - małe zarobki. 4. Na straży jakości kształcenia stoją sami studenci i odpowiednio funkcjonujące systemy. "Pożółkłe kartki" mieli ci, którzy już w KK nie pracują. 5. Nauka i edukacja zawsze otrzymywała środki z budżetu (od podatników), żeden to zatem przytyk. Pozdrawiam i już tu nie bede zaglądać. Może spotkamy się jeszcze przy innej okazji. :)
~TZE 11-04-2008 18:13
1-04-2008 11:55 | ~reflektor do 10-04-2008 17:21 Jeszcze raz napiszę : "Nie było moim zamiarem krytykować Kolegium, niech się rozwija i kształci na najwyższym poziomie" i razem z pozostałymi uczelniami kształci przyszłe pokolenia a jeleniogórskie uczelnie niech się wzajemnie uzupełniają. Problem który poruszyłem dotyczył wykorzystania obiektów na Tabaki i Zamojskiego. Te obiekty są po generalnych remontach, stoją już ładnych parę lat puste i generują koszty dla podatników, coś z tym władze powinny zrobić. Odpowiem na cytat: Prawda jest taka: "Ogromne pensum - małe zarobki". Oczywiście system wynagradzania nie tylko na uczelniach jest nie doskonały. Statystyki poazują poziom wynagradzania kadry, w liczbach jest część prawdy o poziomie wynagradzania pracowników dydaktycznych wyższych uczelni. Polecam forum http://wiadomosci.onet.pl/1726985,11,item.html nie dotyczy KK tylko prywatnych uczelni i dotacji państwowych. Pozdrawiam - już tu nie bede zaglądać :) :) :)
~ 11-04-2008 18:24
re 10-04-2008 23:03 |~Do TZE |: cytat: "Ty Komuchu chyba robisz to o czym piszesz !!!!!" Odpowiem: GŁUPIEMU SŁOWA PRZYCHODZĄ SZYBCIEJ NIŻ MYŚLI, DLATEGO MĄDRZY POTRAFIĄ MILCZEĆ. Jest to cytat z: http://nicalbonic.blox.pl/2007/05/KOMUCH-DEBIL-CZY-INNA-SWOLOCZ-czyli-SZTUKA.html Dziecino droga: Myślenie ma ogromną przyszłość. Pozdrawiam :) :) :) już nie będę polemizował na tym forum.
~dymitr 26-05-2008 15:59
dobrze by było gdyby władze tej szkółeczki zaczeły terminowo wypłacać pensje (i tak głodowe). na razie potrafią tylko doic pracowników, wyłudzać mienie od zabużan, upychać na stanowiska swoje rodzinki i podnosić czesne studentom.
~xxx 6-05-2009 19:54
kolejne forum stworzone po to, aby wyciągać jakieś brudy? Ludzie, ja skończylam kk, potem uniwerek we wrocku i wiecie co? bardziej jestem zadowolona z kk, bo wbrew pozorom ta uczelnia ma czym sie chwalic, maja lepszy sprzet niz na iniwerku,a kadra jak wszedzie ma lepszych i gorszych wykladowcow. potraficie tylko oczerniac, a szkoda, ze wiekszosc z Was nie wie co to znaczy studiowanie! a jesli chodzi o kadre kk to sa to czesto wykladowcy, ktorzy wykladaja na uczelniach we wrocku..a nawet w karakowie, wiec raczej nie sa zli...no ale jesli ktos nigdy nie widzial ich na wlasne oczy, wiec pozostaje mu tylko krytykowac, poza tym jak ktos ma niemile wspomnienia z uczelni to zawsze bedzie ja krytykowal! a wsm w sobieszowie to szansa dla wielu ludzi, jestem pewna, ze gdyby nie byl to sobieszow tylko wroclaw to nikt by nie krytykowala, nawet jesli bylaby to najgorsza uczelnia w kraju, ale ze to mala miejscowosc to od razu trzeba zbluzgac..a podejmujac prace nie koniecznie patrzy sie na to, gdzie sie ukonczylo uczelnie, bo studenci z poznanai, czy wrocka niekoniecznie musza byc najmadrzejsi! ja jestem po kk i uniwerku i mam doktorat..a zawdzieczam to wlasnie kadrze z kk!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komisja Kultury jednogłośnie

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Uciążliwe pogorzelisko

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
854
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%