MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa przychodnia w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Środa, 30 czerwca 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Przy ul. Franciszkańskiej powstała nowa, niepubliczna przychodnia. Na terenie placówki będzie można zrobić sobie podstawowe badania, odbyć wizytę u specjalisty czy wziąć udział w bezpłatnych programach profilaktycznych.

Nowoczesna Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej została uruchomiona przy szklarskoporębskim oddziale Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu. – Zapraszamy mieszkańców Szklarskiej Poręby i okolic do korzystania z opieki medycznej oraz składania deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki środowiskowej – zachęca dyrekcja placówki. Aby dokonać takiego wyboru, należy zgłosić się osobiście do przychodni i wypełnić odpowiednią deklarację. Po podpisaniu dokumentu każdy pacjent będzie miał prawo do korzystania z wszelkich świadczeń udzielanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przychodnia realizuje m.in. badania i porady lekarskie w zakresie medycyny rodzinnej, pediatrii i chorób wewnętrznych, zabiegi pielęgniarskie, badania laboratoryjne, szczepienia i bilanse dzieci wg kalendarza szczepień czy wizyty domowe lekarskie oraz pielęgniarskie. Na miejscu będzie można zaszczepić się także przeciwko grypie, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i pneumokokom. Ogromną zaletą nowej przychodni będzie łatwy dostęp do poradni specjalistycznych. Mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie będą musieli już jeździć do Jeleniej Góry, żeby odbyć wizytę u kardiologa, onkologa czy ginekologa.

W nowo otwartej przychodni znajdują się także pracownie diagnostyczne: Endoskopii, Badań Czynnościowych Płuc, RTG, USG oraz Immunologii. Oprócz płatnych świadczeń, będą też realizowane darmowe programy profilaktyczne. Mowa tu o profilaktyce chorób układu krążenia, przeznaczonej dla pacjentów w wieku 35, 45 i 55 lat oraz o zapobieganiu gruźlicy. Przychodnia będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

W mieście bez plastików

Zmarł Henryk Przybyszewski

PiS zaprezentował kandydatów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Krzysztof.L. 30-06-2010 9:38
To strzał w dziesiątkę , przynajmniej będzie gdzie zaparkować.
~ 30-06-2010 11:52
Aby nie było zgodnie z przepisami poradnia POZ ma być czynna od 08-18!! CZYLI JEST TO FILIA zakładu z Karpacza!
~kkkj 30-06-2010 22:11
ha, ha ,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Kiedy Cieplice były europejskim kurortem

Ulica Tabaki nieco dłużej

Tłumna Miedzianka Fest

Pojadą kolarze – utrudnienia w ruchu

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
203
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%