MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa odsłona „Długiego Domu” za kilka miesięcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 października 2014, 7:42
Aktualizacja: Niedziela, 12 października 2014, 1:03
Autor: Angela
Fot. Angela
Pełną parą idą prace przy modernizacji „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków uzdrowiskowych. Ich zakończenie planowane jest już w I półroczu 2015 r. – Dzięki temu, już w przyszłym roku Uzdrowisko Cieplice będzie mogło zaoferować swoim gościom i turystom wysokiej klasy hotel z prawie setką miejsc o podwyższonym standardzie – informuje Robert Moskwa, rzecznik prasowy Uzdrowiska Cieplice.

- Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom, ale bez oficjalnej standaryzacji, ponieważ obiekty uzdrowiskowe takiej standaryzacji nie podlegają – informuje Robert Moskwa.

W budynku „Długi Dom”, stworzony zostanie nowoczesny hotel uzdrowiskowy z bazą zabiegową, restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel będzie dysponował zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym, obsługiwanym w systemie cateringowym.

- Prace modernizacyjne postępują bardzo dynamicznie i widać tego pierwsze efekty. Bardzo nas to cieszy, że obiekt będzie gotowy już w przyszłym roku, bo dzięki temu zyska nie tylko Uzdrowisko Cieplice, ale i nasze miasto, poprzez hotel z pokojami o podwyższonym standardzie, na które stale rośnie zapotrzebowanie – mówi Maciej Markowski, prezes zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Prace rozpoczęły się pod koniec 2013 roku. Obecnie trwają roboty ziemne wokół obiektu, pogłębione zostały piwnice. Zakończone zostały prace przy rekonstrukcji więźby dachowej, a rozpoczęto je przy lukarnach, jest odtwarzany jest gzyms. Natomiast wewnątrz trwa wzmacnianie stropów oraz sklepienia oraz montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i elektrycznych.

Koszt inwestycji to 10 mln 578 tys. zł, w tym 2 mln 720 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Kandydaci PO

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Ryś z Klanu 10-10-2014 8:24
I bardzo do dobrze.
~kuracjusz 10-10-2014 9:21
A kiedy podniosą standard (nie ceny!) w innych obiektach i w Domu Zdrojowym?
~zenek1111 10-10-2014 9:41
sorry, ale 3* to standard normalny i przecietny a nie podwyzszony. Podwyzszony to 4*i 5*. On moze byc podwyzszony w stosunku do pokoi ktiore sa dla kuracjuzsy placone przez nfz. Tego typu osrodkow jest kika w cieplicach, hotel cieplice, bis, caspar itp...
~??? 10-10-2014 10:18
A mam pytanie kiedy nasz bardzo sprawny dział marketingu zacznie poszukiwania gości komercyjnych choćby pod ten hotel. Cieszyć się olbrzymim obłożeniem gośćmi z NFZ na których się nie zarabia to nie żaden sukces. A może zaczniemy od targów na których Uzdrowiska nigdzie nie widać. Właśnie niedługo odbędą się największe targi turystyczne w Polsce w Poznaniu. A jak się zaprezentować to radzę o konsultację dział marketingu w Hucie Julia w Piechowicach która rewelacyjnie sobie od kilku lat poczyna.
~Ala 10-10-2014 10:32
A co z promenadą nad rzeką.Podobno był już wykonawca a prace nawet nie ruszyły?Przy tak pięknym Hotelu przydała by się taka że tak powiem SPACEROWNIA
~gośćportalu 10-10-2014 10:37
Tylko czemu wszystkie prace wykonują "goście" nie ma w Jeleniej Górze firmy które chciałyby zarobić na takiej budowie?
~ja 10-10-2014 12:09
a co zrobiono zeby budynek sie rozeszedł mbo sie rozchodzi
~Anonim2 10-10-2014 14:58
Świetnie, tylko dlaczego termin ukończenia brzmi: za kilka miesięcy, nie można by było nieco uściślić?
~mamałyga 10-10-2014 18:39
Co do gości komercyjnych...rozmawiałam kiedyś z zachodnim gościem pewnego polskiego uzdrowiska, który powiedział, że bułeczka z szyneczką stawała mu w gardle, gdy widział suto zastawiony stół swojej grupy i zlewki z suchym chlebem, jakim raczono polskich kuracjuszy z NFZ. To inna strona medalu.
~mieszk. 12-10-2014 0:03
Taki sam hotel a nawet lepszy mógł powstać w pałacu w Sobieszowie. Zamiast tego Zawiła oddał pałac swojemu kolesiowi Rajowi za friko i teraz pałac popada w ruinę, bo KPN nie wie co z nim zrobić. Tak się defrauduje majątek miejski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie park rekreacji

PiS zaprezentował kandydatów

Samotnie na Mount Everest

Dni Wojcieszowa

Country pod Śnieżką

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%