MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Nowa odsłona „Długiego Domu” za kilka miesięcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 października 2014, 7:42
Aktualizacja: Niedziela, 12 października 2014, 1:03
Autor: Angela
Fot. Angela
Pełną parą idą prace przy modernizacji „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków uzdrowiskowych. Ich zakończenie planowane jest już w I półroczu 2015 r. – Dzięki temu, już w przyszłym roku Uzdrowisko Cieplice będzie mogło zaoferować swoim gościom i turystom wysokiej klasy hotel z prawie setką miejsc o podwyższonym standardzie – informuje Robert Moskwa, rzecznik prasowy Uzdrowiska Cieplice.

- Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom, ale bez oficjalnej standaryzacji, ponieważ obiekty uzdrowiskowe takiej standaryzacji nie podlegają – informuje Robert Moskwa.

W budynku „Długi Dom”, stworzony zostanie nowoczesny hotel uzdrowiskowy z bazą zabiegową, restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel będzie dysponował zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym, obsługiwanym w systemie cateringowym.

- Prace modernizacyjne postępują bardzo dynamicznie i widać tego pierwsze efekty. Bardzo nas to cieszy, że obiekt będzie gotowy już w przyszłym roku, bo dzięki temu zyska nie tylko Uzdrowisko Cieplice, ale i nasze miasto, poprzez hotel z pokojami o podwyższonym standardzie, na które stale rośnie zapotrzebowanie – mówi Maciej Markowski, prezes zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Prace rozpoczęły się pod koniec 2013 roku. Obecnie trwają roboty ziemne wokół obiektu, pogłębione zostały piwnice. Zakończone zostały prace przy rekonstrukcji więźby dachowej, a rozpoczęto je przy lukarnach, jest odtwarzany jest gzyms. Natomiast wewnątrz trwa wzmacnianie stropów oraz sklepienia oraz montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i elektrycznych.

Koszt inwestycji to 10 mln 578 tys. zł, w tym 2 mln 720 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Serca pełne nakrętek

Bardzo słabe wyniki matur

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Ryś z Klanu 10-10-2014 8:24
I bardzo do dobrze.
~kuracjusz 10-10-2014 9:21
A kiedy podniosą standard (nie ceny!) w innych obiektach i w Domu Zdrojowym?
~zenek1111 10-10-2014 9:41
sorry, ale 3* to standard normalny i przecietny a nie podwyzszony. Podwyzszony to 4*i 5*. On moze byc podwyzszony w stosunku do pokoi ktiore sa dla kuracjuzsy placone przez nfz. Tego typu osrodkow jest kika w cieplicach, hotel cieplice, bis, caspar itp...
~??? 10-10-2014 10:18
A mam pytanie kiedy nasz bardzo sprawny dział marketingu zacznie poszukiwania gości komercyjnych choćby pod ten hotel. Cieszyć się olbrzymim obłożeniem gośćmi z NFZ na których się nie zarabia to nie żaden sukces. A może zaczniemy od targów na których Uzdrowiska nigdzie nie widać. Właśnie niedługo odbędą się największe targi turystyczne w Polsce w Poznaniu. A jak się zaprezentować to radzę o konsultację dział marketingu w Hucie Julia w Piechowicach która rewelacyjnie sobie od kilku lat poczyna.
~Ala 10-10-2014 10:32
A co z promenadą nad rzeką.Podobno był już wykonawca a prace nawet nie ruszyły?Przy tak pięknym Hotelu przydała by się taka że tak powiem SPACEROWNIA
~gośćportalu 10-10-2014 10:37
Tylko czemu wszystkie prace wykonują "goście" nie ma w Jeleniej Górze firmy które chciałyby zarobić na takiej budowie?
~ja 10-10-2014 12:09
a co zrobiono zeby budynek sie rozeszedł mbo sie rozchodzi
~Anonim2 10-10-2014 14:58
Świetnie, tylko dlaczego termin ukończenia brzmi: za kilka miesięcy, nie można by było nieco uściślić?
~mamałyga 10-10-2014 18:39
Co do gości komercyjnych...rozmawiałam kiedyś z zachodnim gościem pewnego polskiego uzdrowiska, który powiedział, że bułeczka z szyneczką stawała mu w gardle, gdy widział suto zastawiony stół swojej grupy i zlewki z suchym chlebem, jakim raczono polskich kuracjuszy z NFZ. To inna strona medalu.
~mieszk. 12-10-2014 0:03
Taki sam hotel a nawet lepszy mógł powstać w pałacu w Sobieszowie. Zamiast tego Zawiła oddał pałac swojemu kolesiowi Rajowi za friko i teraz pałac popada w ruinę, bo KPN nie wie co z nim zrobić. Tak się defrauduje majątek miejski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ścieki w sieci

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Parking na... przejściu

Referendum coraz bliżej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%