MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa marka w Ekonomie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 maja 2018, 7:22
Aktualizacja: Sobota, 12 maja 2018, 7:21
Autor: Lilianna Rzepka
Fot. Użyczone/ZSE–T
Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze wraz z Biurem Podróży Rainbow tworzą nową markę na regionalnym rynku edukacyjnym.

Młodzież, która w roku szkolnym 2018/19 w „Ekonomie” wybierze kierunek technik obsługi turystycznej, zostanie objęta innowacyjnym programem nauczania w zawodzie o specjalności animator czasu wolnego. To zawód dla ludzi z pasją, kochających piękno świata, którzy chcą profesjonalnie organizować zajęcia rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, dbać o dobrą atmosferę podczas wyjazdów turystycznych.

W praktyce oznacza przede wszystkim dostęp uczniów do profesjonalnych kursów, szkoleń, zajęć tematycznych i językowych. Współpraca umożliwi młodym ludziom zdobycie wykształcenia zgodnie z nowoczesnymi trendami w turystyce, a tym samym dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy.

Partnerstwo - realizowane poprzez fachowe zajęcia animacyjne, wycieczki studyjne i kursy zagraniczne - jest szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto Biuro Podróży Rainbow, szukając specjalistów animacji czasu wolnego, w pierwszej kolejności prowadzi rekrutację wśród uczniów kierunku technik obsługi turystycznej.

Patronat Rainbow oznacza także kursy zewnętrzne, które odbywają się w ZSET. Aż czworo absolwentów tegorocznej marcowej edycji wyjeżdża do Grecji na obóz szkoleniowy, po zakończeniu którego uczestnicy mogą ubiegać się o pracę w ośrodkach turystycznych na całym świecie.

Technik obsługi turystycznej o specjalności animator czasu wolnego to profesja dla osób uwielbiających podróże i odkrywanie nowych miejsc, kochających pracę z ludźmi, pragnących połączyć pasję z pracą zawodową, ceniących kontakty międzynarodowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Romantycznie lub z rodziną przez Bukowiec

Otwarci na Unię

Nie chcą hejtu – jest ich coraz więcej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xiz 11-05-2018 10:49
"To zawód dla ludzi z pasją, kochających piękno świata" - czytaj: niech ci satysfakcja z robienia tego, co lubisz, zrekompensuje realne zarobki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydium bez PiS–u

Tablety dla radnych

Tajemniczy gość

Wakacje z przyrodą

Pomysły na biznes

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1381
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%