MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowa marka w Ekonomie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 maja 2018, 7:22
Aktualizacja: Sobota, 12 maja 2018, 7:21
Autor: Lilianna Rzepka
Fot. Użyczone/ZSE–T
Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze wraz z Biurem Podróży Rainbow tworzą nową markę na regionalnym rynku edukacyjnym.

Młodzież, która w roku szkolnym 2018/19 w „Ekonomie” wybierze kierunek technik obsługi turystycznej, zostanie objęta innowacyjnym programem nauczania w zawodzie o specjalności animator czasu wolnego. To zawód dla ludzi z pasją, kochających piękno świata, którzy chcą profesjonalnie organizować zajęcia rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, dbać o dobrą atmosferę podczas wyjazdów turystycznych.

W praktyce oznacza przede wszystkim dostęp uczniów do profesjonalnych kursów, szkoleń, zajęć tematycznych i językowych. Współpraca umożliwi młodym ludziom zdobycie wykształcenia zgodnie z nowoczesnymi trendami w turystyce, a tym samym dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy.

Partnerstwo - realizowane poprzez fachowe zajęcia animacyjne, wycieczki studyjne i kursy zagraniczne - jest szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto Biuro Podróży Rainbow, szukając specjalistów animacji czasu wolnego, w pierwszej kolejności prowadzi rekrutację wśród uczniów kierunku technik obsługi turystycznej.

Patronat Rainbow oznacza także kursy zewnętrzne, które odbywają się w ZSET. Aż czworo absolwentów tegorocznej marcowej edycji wyjeżdża do Grecji na obóz szkoleniowy, po zakończeniu którego uczestnicy mogą ubiegać się o pracę w ośrodkach turystycznych na całym świecie.

Technik obsługi turystycznej o specjalności animator czasu wolnego to profesja dla osób uwielbiających podróże i odkrywanie nowych miejsc, kochających pracę z ludźmi, pragnących połączyć pasję z pracą zawodową, ceniących kontakty międzynarodowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów

Kolejny problem w oświacie

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xiz 11-05-2018 10:49
"To zawód dla ludzi z pasją, kochających piękno świata" - czytaj: niech ci satysfakcja z robienia tego, co lubisz, zrekompensuje realne zarobki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narada Obywatelska o Edukacji – jutro

Rozmowy z malarzem

Otwarte progi uczelni

Kotlina przymknięta!

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%