MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Nowa działka pod przedszkole

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 12 maja 2018, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2018, 10:58
Autor: WAC
Radni gminy Janowice Wielkie podczas sesji nadzwyczajnej zdecydowali o zmianie lokalizacji nowego przedszkola, którego wybudowanie planowane jest w tej miejscowości.

Do tej pory jako miejsce, gdzie miałoby powstać nowe przedszkole w Janowicach Wielkich wskazywana była działka położona przy Alei Wojska Polskiego. Na gruncie tym w przeszłości funkcjonowało targowisko. Jednak już po wstępnych pracach biura architektonicznego, które przygotowuje projekt obiektu okazało się, że wymiary wytypowanej działki są zbyt skromne wobec potrzeb przedszkola wraz z zapleczem.

- Po naniesieniu na mapy pierwszych planów obiektu okazało się, że miejsc parkingowych wystarczy właściwie tylko dla personelu przedszkola – mówi przewodniczący Rady Gminy Janowice Wielkie Paweł Pawłowicz. - Kolejnym problemem okazał się brak miejsca na plac zabaw dla dzieci. - Ponadto doszły do tego wysokie koszty (ok. 125 tys. zł) związane z usunięciem kolizji energetycznej (na działce stoi słup energetyczny, który należałoby przesunąć) – wylicza przewodniczący.

Radni po wizji lokalnej z udziałem projektanta zdecydowali, aby przerwać prace projektowe na działce przy Alei Wojska Polskiego i zobowiązać Wójta Gminy do zintensyfikowania działań przy pozyskiwaniu innej działki od Nadleśnictwa, którą wskazali jako znacznie korzystniejszą możliwą lokalizacje przedszkola .

- Grunt ten znajduje się w pobliżu kompleksu „Zielona Dolina” i w przeszłości funkcjonowała tam szkółka leśna – wyjaśnia P. Pawłowicz. - Działka jest znacznie większa od tej przy Alei Wojska Polskiego i Gmina jest w trakcie pozyskiwania jej od Lasów Państwowych. Nadleśnictwo w ramach zamiany odda nam ją, w zamian my jako Gmina oddamy drogę przebiegającą przez las – przedłużenie ulicy Pionierskiej przez tzw. „ Żużlową Dolinę” - oraz dwie części innych działek, na których rośnie las, lecz są one działkami komunalnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Powstają pola nadziei

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 12-05-2018 8:08
Brawo Radni bardzo dobra decyzja! Popieram!
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 12-05-2018 8:22
a kiedy w jeleniej górze miasto zacznie budować lokale komunalne dla ludzi którzy pracują za grosze w marketach i niemieckich fabrykach i nie stać ich na wzięcie kredytu u banksterów - bo banksterzy po a...lizie odrzucają wniosek o kredyt widząc małe zarobki - wiec może niech miasto jelenia góra zacznie budować mieszkania komunalne - kiedy w jeleniej miasto jelenia wybudowało ostatni budynek komunalny ?
~Pi 12-05-2018 10:47
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (8:22)
Miasto Jelenia Góra sprzedaje / rozdaje mieszkania komunalne za 1% wartości więc budowanie nowych nie jest zgodne z polityką miasta. Miasto nie chce mieszkań komunalnych i nie umie o nie dbać / zarządzać nimi. p.s. Porządny lokator bez trudu i bez wysokiej ceny znajdzie mieszkanie do wynajęcia na Zabobrzu - 1/3 mieszkań stoi pusta.
~I to jest właśnie chore 12-05-2018 14:20
Kiedyś energetycy stawiali slupy jak popadło Teraz są kolizje za których usunięcie żąda się od kilkunastu tysięcy w zwyż... tutaj 125tys za przesunięcie slupa i dowiązanie kilkunastępnie estrów przewodow.... masakra! PS zmiana działki na duży + lepszy dojazd. Lepsza okoliczności o i większą działka
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 12-05-2018 14:57
ale nie mam ochoty komuś nabijać kabzy wolę płacić do państwa za mieszkanie a nie jakimś tam kolekcjonerom pieniędzy, komunalne mieszkania są tańsze do wynajęcia na zabobrzu chcą po 1200zł za wynajm - tak więc miasto prowadzi politykę antypolską nie budując mieszkań komunalnych dla polaków - czyli miasto popiera zachodnich banksterów - weź kredyt jak ci dadzą i bądź ich pracownikiem hehe - dziwne że Polacy wybierają władze które im szkodzą
~Pi 12-05-2018 23:33
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (14:57)
1200 zł na Zabobrzu - to chyba jakieś duże mieszkanie. Dwupokojowe około 40mkw 800zł ( = 500 zł + 300zł opłaty - w tym ciepła woda i ogrzewanie). Tyle płacą znajomi.
~natana 12-05-2018 18:54
W Urzedzie Gminy w Janowicach wielkie spięcie!Wojta chcą usunąć po 8 latach sprawowania wladzy!Tyle lat bylo super a tu szukają wielkiego HAKA żeby Wójta wywalić!Wiec moze ta dzialka sie przyda zeby Wojta usunąć?
~tadzio 12-05-2018 19:57
Jakie spiecie? twn człowiek swoim zachowaniem sam siebie eliminuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%