MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Nowa data igrzysk w Tokio

Wiadomości: Tokio
Poniedziałek, 30 marca 2020, 16:33
Aktualizacja: 17:08
Autor: MDvR
Fot. Pixabay
Jak wiemy w tym roku nie odbędą się dwie niezwykle prestiżowe imprezy sportowe, które miały zgromadzić na arenach sportowych setki tysięcy kibiców i miliony przed telewizorami. Mowa o piłkarskich mistrzostwach Europy i igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Już wcześniej poznaliśmy nową datę święta futbolu na Starym Kontynencie. Impreza odbędzie się w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku. Teraz przyszedł czas na decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odnośnie najważniej imprezy czterolecia. Z powodu pandemii koronawirusa, MKOl zdecydował się również na przełożenie zmagań na przyszły rok. Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia. Igrzyska parolimpijskie dla sportowców niepełnosprawnych będą miały miejsce z kolei w terminie od 24 sierpnia do 5 września 2021 roku. W specjalnym oświadczeniu MKOl podkreślił, że decyzja została podjęta w oparciu o trzy najważniejsze kwestie: ochronę zdrowia sportowców i innych zaangażowanych osób oraz powstrzymanie pandemii koronawirusa, zabezpieczenie interesów zawodników i olimpijskiej rywalizacji, a także kalendarza międzynarodowych imprez.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium dla wójta

Będzie plaża przy Bobrze

Ruszy karuzela stanowisk?

Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie

Tenisowe sparingi przy Sudeckiej

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
826
Tak
27%
Nie
68%
Nie wiem
5%