MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

„Novecento” wyruszy na Festiwal „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 września 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Accipiter
Fot. Jelonka.com
Monodram „Novecento”, jedna z oklaskiwanych premier ubiegłego sezonu 2010/2011 Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, znalazł się wśród dwunastu zaproszonych polskich inscenizacji teatralnych, które prezentowane będą na scenie Teatru Nowego w Zabrzu w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Spektakl oparty na formule monodramu „Novecento” wg włoskiego powieściopisarza, dramatopisarza i krytyka muzycznego Alesandra Baricco w przekładzie tłumaczki literatury włoskiej Haliny Kralowej i reżyserii Krzysztofa Prusa w wykonaniu Jacka Grondowego na Scenie Studyjnej Teatru im. Norwida miał swoją premierę 5 listopada ub. r. Za kilka tygodni, a dokładnie 19 października, zaprezentuje się obok innych przedstawień teatralnych na jedenastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2011.

Festiwal pod Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Śląskiego, którego organizatorami są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy, będzie miał charakter konkursowy, a Jury zadecyduje o przyznaniu nagród twórczych. Podczas festiwalu gościć będą teatry: Nowy w Zabrzu, im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski w Zielonej Górze, Polski w Poznaniu, Ludowy w Krakowie, im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, na Woli w Warszawie, im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Polski we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Na jubileusz "Polany"

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Doczekają się ronda

To było bezpieczne?

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
772
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%