MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Novecento” wyróżniony na festiwalu w Zabrzu

Wiadomości: REGION KRAJ
Poniedziałek, 24 października 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:34
Autor: Accipiter
Fot. Jelonka.com
Odtwórca tytułowej roli Jacek Grondowy, reżyser Krzysztof Prus oraz scenograf Marek Mikulski, czyli trzej twórcy monodramu „Novecento” Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, otrzymali wyróżnienie zespołowe zakończonego w niedzielę w Zabrzu XI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

W zorganizowanym po raz jedenasty w zabrzańskim Teatrze Nowym festiwalu przez tydzień rywalizowało jedenaście spektakli wystawionych przez teatry: Nowy w Zabrzu, im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski w Zielonej Górze, Polski w Poznaniu, Ludowy w Krakowie, im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, na Woli w Warszawie, im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, im. Stefana Jaracza w Łodzi, Polski we Wrocławiu oraz Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Festiwal pod Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Śląskiego miał charakter konkursowy.

Jury, w którym zasiadali: krytyk teatralny Zenon Butkiewicz, dramatopisarz i reżyser Ingmar Villqist oraz dramatopisarz Paweł Demirski, przyznało wyróżnienie zespołowe Jackowi Grodowemu, Krzysztofowi Prusowi oraz Markowi Mikulskiemu za spektakl oparty na formule monodramu „Novecento” wg włoskiego powieściopisarza, dramatopisarza i krytyka muzycznego Alesandra Baricco w przekładzie tłumaczki literatury włoskiej Haliny Kralowej.

„Novecento” na Scenie Studyjnej Teatru im. Norwida miał swoją premierę 5 listopada ub. r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Sukces naszych poszukiwaczy

Drzymały do remontu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 24-10-2011 9:53
Serdeczne Gratulacje ! Jacek Grondowy to super aktor ! Gratulacje dla p.Marka Mikulskiego i p.Krzysztofa Prusa , jesteście Wielcy !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co grają w „Locie”?  

Czeskie fotografie w BWA

Festiwal na ludowo

Trwają cieplickie koncerty organowe

PiS zaprezentował kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
606
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%