MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Norwidowska młodzież zagrała spektakl dla przedszkolaków

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lutego 2015, 8:26
Aktualizacja: Piątek, 13 lutego 2015, 9:01
Autor: Mea
Fot. Mea
Dzieci z Przedszkola nr 11 Krasnala Hałabały w Sobieszowie obejrzały wczoraj (11.02.) spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Maluchom bardzo się podobało.

Spektakle grane przez norwidowską młodzież dla dzieci stały się już tradycją. - Kilka lat temu postanowiłem wraz z moimi uczniami zrobić przedstawienie dla dzieci. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł, a mali widzowie okazali się wspaniałą publicznością – opowiada Ryszard Grzywacz, nauczyciel języka polskiego w II LO.

Tym razem uczniowie z klasy humanistycznej zaprezentowali bajkę „Królewna Śnieżka” we współczesnej odsłonie. - Mierzymy się z klasyką w nowatorski sposób. Czasy się zmieniają i każde dziecko ma już komórkę w kieszeni, dlatego Śnieżka również korzystała z takiego telefonu. Zamiast zatrutego jabłka, gryzła jajko Kinder-niespodziankę – mówi nauczyciel.

- Dzieci to wdzięczna publiczność, a my musimy uważać na każdy szczegół, bo mali widzowie są bardzo spostrzegawczy i wyłapią każde potknięcie – mówi jeden z aktorów Konrad Ostrowski. - Lubię występować i wprowadzać znane opowieści w XXI wiek – podkreśla Paulina Kowalska. - Wcieliłam się w rolę krasnala Gburka, który wraz z innymi krasnalami przyjął Śnieżkę pod swój dach. Zmieniliśmy fabułę, by przedstawienie było bliższe dzieciom – dodaje Adriana Dróżdż.

Po spektaklu dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. - Pierwszy raz zaprosiliśmy dzieci do siebie, wcześniej występowaliśmy w przedszkolach. Tym razem chcieliśmy przy okazji pokazać im szkołę – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Mali widzowie byli zachwyceni nowoczesną wersją „Królewny Śnieżki”. – Podobało mi się, jak Śnieżka zamawiała dla krasnoludków pizzę o śmiesznych nazwach np. Trzy Świnki z szynką, czy też Królewnę Śnieżkę z pieczarkami – mówi Krzyś. – A Śnieżka zakrztusiła się samochodzikiem z jajka niespodzianki, to było bardzo śmieszne – dodaje Natalka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Potrącenie rowerzysty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 12-02-2015 15:21
brawo młodzież bardzo cenna akcja
~@ 13-02-2015 9:47
no i co integracyjne nie jest ci żal?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Nauczycielka awansowała

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
642
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%