MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

„Norwid” zbierze elektrośmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 kwietnia 2013, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Org
Fot. Org
Zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizują uczniowie II LO na terenie szkoły przy ul. Gimnazjalnej 2 w Jeleniej Górze–Cieplicach. Odbędzie się ona 23. kwietnia (wtorek) w godz. 9.00–16.00.

Elektrośmieci może oddać każdy. Chodzi o m.in. baterie, komputery, lodówki, pralki, kalkulatory, tostery, telefony komórkowe, ładowarki czy też mikrofalówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przystań w śmieciach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ansz 18-04-2013 10:10
Czy zbiórki elektrośmieci nie powinny raczej organizować wyspecjalizowane firmy ? Jeżeli zajmuje się tym Liceum Ogólnokształcące - to czym zajmują się firmy powołane do tego typu działalności ?
~> 18-04-2013 10:51
Szkoła nie może zbierać takich odpadów sama. W tej grupie odpadów bywają odpady niebezpieczne. Może się tym zajmować wyłącznie podmiot posiadający zezwolenie na taką działalność.
~ 18-04-2013 11:04
Dochodzi do łamania prawa, gdy odpady zbiera sama szkoła, magazynuje je i dopiero za jakiś czas przekazuje właściwemu przedsiębiorcy Zbiórkę elektrośmieci może organizować firma, która ma odpowiednie zezwolenia, zapewnia odpowiedni kontener i wykwalifikowanych pracowników, którzy od razu zabierają odpady. Punkt zbiórki powinien znajdować się poza budynkiem szkoły. gdy odpady zbiera sama szkoła, magazynuje je i dopiero za jakiś czas przekazuje wła ściwemu przedsiębiorcy
~__ 18-04-2013 11:37
Edukacja połączona ze zbiórką zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych - nie może narażać uczniów na niebezpieczeństwo Obowiązki w zakresie zbierania i przetwarzania oraz kampanii edukacyjnych mogą być (zgodnie z obowiązującą dyrektywą unijną) powierzone organizacji odzysku, czyli profesjonalnej instytucji - wyspecjalizowanej wyłącznie w realizacji zbiórki i przetwarzania zużytego sprzętu.
~uczeń 18-04-2013 12:51
Jest to w ramach ogólnopolskiego konkursu. Szkoła nawiązała współpracę z MPGK i śmieci zostają od razu odebrane przez firmę. Wszystko jest zgodnie z prawem pod opieką kadry szkoły i pracowników MPGK.
~ 18-04-2013 13:00
racja wszystko jest organizowane w ramach projektu 'drugie życie elektrośmieci'.
~śmitnisko 19-04-2013 16:54
nie chce już słyszeć o śmieciach! to co nasze miasto w tej sprawie ma do powiedzenia to segregacja. mam w domu rozpiskę, co gdzie i kiedy. I nie mogę ogarnąć, dlaczego butelki po oleju nie mogę wyrzucić do plastiku, albo muszę umyć kubeczek po jogurcie i dopiero później oddać do utylizacji. TO JEST GŁUPOTA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
610
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%