MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Norwid ma dziennikarskie legitymacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 listopada 2017, 6:39
Autor: Kaja Sobczyk/ Klaudia Jagiełło
Fot. Użyczone
Dzięki współpracy II LO im. C.K. w Jeleniej Górze z Jeleniogórskim Centrum Kultury uczniowie klasy pierwszej o profilu humanistycznym, w ramach zajęć medialnych, wyposażeni zostali w dziennikarskie legitymacje, (wzór zastrzeżony) uprawniające ich do darmowego wejścia na imprezy organizowane przez JCK.

Projekt będzie trwał do 2020 roku. Przyszli dziennikarze z Norwida zdobędą nowe doświadczenia i udoskonalą swój warsztat. W planach jest nawiązanie takiej współpracy z innymi miejskimi instytucjami. Już 17 listopada Klaudia Jagiełło i Kaja Sobczyk miały okazję być na koncercie zespołu „Pectus”.

Oto ich relacja:
Zespół Pectus tworzą czterej bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew) i w obecnym składzie grają od 2011 r. Grupa Pectus powstała w 2005 roku w Rzeszowie. Założył ją Tomasz Szczepanik razem z kolegami ze studiów. Sześć lat później doszło do rozłamu w zespole. Wtedy Tomasz - lider zespołu - wspólne granie zaproponował swoim trzem braciom.

Wydane albumy: to Siła braci, Kobiety i Kolędy przy kominie

Na jeleniogórskim koncercie mogłyśmy usłyszeć akustyczne brzmienia znanych i lubianych piosenek zespołu, takich jak: "Jeden Moment", "To, co chciałbym Ci dać", "Między słowami" czy "Barcelona”. Muzyka zespołu utrzymana jest w stylistyce pop - rockowej

Podczas koncertu przede wszystkim zaskoczyło nas to, jak bliski kontakt z publicznością nawiązali muzycy. Między piosenkami opowiadali oni anegdoty z życia prywatnego, jak i również zawodowego.
Warto wspomnieć również o tym, że całe widowisko było niezwykle porywające i dynamiczne. Obserwując reakcje ludzi i ich zaangażowanie, nam samym chciało się tańczyć. I tak też było! Przy „Barcelonie” cała sala drżała od śpiewu i tańca.

Po koncercie udało nam się porozmawiać, wziąć autograf i zrobić zdjęcie z członkami zespołu. Dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że do grona osób „Jestem z Norwida” dołączyli bracia Sczepanikowie! Muzycy okazani się niezwykle otwarci i sympatyczni. Może dlatego, że też pochodzą z małej miejscowości…
Pragniemy serdecznie podziękować JCK, za umożliwienie wejścia na ten wspaniały koncert i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Jaka sprawność uczniów?

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 26-11-2017 12:33
legitymacja prasowa warta tyle co bilet na libacje. Żul wyciąga legitymacje prasową i wchodzi do knajpy nachlać sie.
~ania sendel 26-11-2017 22:57
pectus tomasz szczepanik mateusz szczepanik marek szczepanik maciek szczepanik
~Miłosz Kamiński 26-11-2017 23:57
Brawo, Norwid. Dużo się w mieście dzieje i warto to odnotować czy nawet zbadać rozmaitymi technikami dziennikarskimi. Fajnie, że Jelonka jest życzliwa i udostępnia wam swoje wirtualne łamy. Sięgajcie odważnie po ważne tematy, dowiedzcie się dla nas, czytelników, o co chodzi ludziom demonstrującym przywiązanie do wolności sądów czy praw kobiet, a o co ich przeciwnikom. Dlaczego jest dylemat, czy ograniczyć smog, czy ratować polskie kopalnie? Czy wolne niedziele w marketach wpłyną na niedzielne życie na majówce? Etc., etc. Pytajcie ludzi, prowadźcie własny risercz, komentujcie świat wedle serca i przekonań, nie dajcie się zwieść na manowce! Z wami całym sercem, młodzi dziennikarze z Norwida! M.Kamiński

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Trwa budowa atrakcji KPN

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
429
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%