MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Nocny Uphill w ramach Biegu Piastów

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 25 lutego 2014, 22:33
Aktualizacja: 22:39
Autor: red.
Fot. użyczone
Jedni na luzie, inni z zadyszką, ale wszyscy w doskonałych nastrojach – pierwszy w historii Polany Jakuszyckiej bieg pod górę rozegrany został w niesamowitej, nocnej scenerii i kapitalnej atmosferze. Wśród niemal 30 zawodników najlepsi okazali się mama z synem, czyli Dorota i Mariusz Dziadkowiec–Michoń.

Nocny Uphill odbył się w poniedziałkowy wieczór w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Był kolejnymi zawodami w ramach 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Trasa miała 2 km i wiodła z Polany Jakuszyckiej na położony około 120 metrów wyżej Samolot. Biegacze oświetlali sobie trasę latarkami-czołówkami, które znaleźli w pakiecie startowym.

Na starcie zgromadzili się zawodnicy o przeróżnym poziomie sportowym – od Mariusza Dziadkowca-Michonia, który reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych, po amatorów, dla których wyzwaniem było samo wdrapanie się na górę.

Łatwo nie było także podczas powrotu – zjazd z Samolotu był niebywale śliski i niejeden narciarz przekonał się boleśnie o twardości trasy. Na szczęście jednak nikomu nic się nie stało.

Pp zawodach uczestnicy i organizatorzy spotkali się w barze w budynku Biegu Piastów, gdzie podczas uroczystego zakończenia każdy otrzymał okazałą statuetkę i medal.

Nocny Uphill wejdzie na stałe do kalendarza Biegu Piastów. Jeśli za rok dopisze zima, nocnej rywalizacji towarzyszyć będzie jeszcze piękniejsza sceneria.

Wyniki pierwszych trójek: kobiety – 1) Dorota Dziadkowiec-Michoń 12:55, 2) Karolina Woźniewska 14:02, 3) Agnieszka Pawłowska 16:07. Mężczyźni: 1) Mariusz Dziadkowiec-Michoń 8:38, 2-3) Jakub Mroziński i Zbigniew Galik 9:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolarski weekend w Karkonoszach

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Przed nami decydujący turniej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 26-02-2014 9:18
Uphill ? A po naszemu wstyd ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%