MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nocny Uphill w ramach Biegu Piastów

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 25 lutego 2014, 22:33
Aktualizacja: 22:39
Autor: red.
Fot. użyczone
Jedni na luzie, inni z zadyszką, ale wszyscy w doskonałych nastrojach – pierwszy w historii Polany Jakuszyckiej bieg pod górę rozegrany został w niesamowitej, nocnej scenerii i kapitalnej atmosferze. Wśród niemal 30 zawodników najlepsi okazali się mama z synem, czyli Dorota i Mariusz Dziadkowiec–Michoń.

Nocny Uphill odbył się w poniedziałkowy wieczór w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Był kolejnymi zawodami w ramach 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Trasa miała 2 km i wiodła z Polany Jakuszyckiej na położony około 120 metrów wyżej Samolot. Biegacze oświetlali sobie trasę latarkami-czołówkami, które znaleźli w pakiecie startowym.

Na starcie zgromadzili się zawodnicy o przeróżnym poziomie sportowym – od Mariusza Dziadkowca-Michonia, który reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych, po amatorów, dla których wyzwaniem było samo wdrapanie się na górę.

Łatwo nie było także podczas powrotu – zjazd z Samolotu był niebywale śliski i niejeden narciarz przekonał się boleśnie o twardości trasy. Na szczęście jednak nikomu nic się nie stało.

Pp zawodach uczestnicy i organizatorzy spotkali się w barze w budynku Biegu Piastów, gdzie podczas uroczystego zakończenia każdy otrzymał okazałą statuetkę i medal.

Nocny Uphill wejdzie na stałe do kalendarza Biegu Piastów. Jeśli za rok dopisze zima, nocnej rywalizacji towarzyszyć będzie jeszcze piękniejsza sceneria.

Wyniki pierwszych trójek: kobiety – 1) Dorota Dziadkowiec-Michoń 12:55, 2) Karolina Woźniewska 14:02, 3) Agnieszka Pawłowska 16:07. Mężczyźni: 1) Mariusz Dziadkowiec-Michoń 8:38, 2-3) Jakub Mroziński i Zbigniew Galik 9:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Puchar makroregionu Oyama

Tu też świętowali

Bieg Niepodległości

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 26-02-2014 9:18
Uphill ? A po naszemu wstyd ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Stoi kolej na Kopę

Jubileusze małżeńskie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
866
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%