MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nocny pożar budynku – 3 osoby w szpitalu

Wiadomości: Podgórzyn
Piątek, 16 marca 2018, 10:50
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2018, 10:11
Autor: WAC
Fot. OSP Podgórzyn
Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze, który wybuchł wczoraj (15.03) tuż przed północą w budynku wielorodzinnym przy ul. Żołnierskiej w Podgórzynie.

Informacja o pożarze, którego zarzewie znajdowało się na klatce schodowej poddasza budynku przy ul. Żołnierskiej, dotarła do strażaków około godziny 23.26.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na płonącej kondygnacji domu znajdują się trzy osoby, które ze względu na duże zadymienie są odcięte od klatki schodowej - mówi st. asp. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. - Pozostałych czternastu lokatorów budynku opuściło go jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. - W tej sytuacji nasze działania polegały z jednej strony na jak najszybszym ugaszeniu płomieni, a z drugiej strony na ewakuowaniu uwięzionych na poddaszu za pomocą drabiny. Ogółem akcja gaśnicza, w której brało udział siedem zastępów strażackich trwała ponad trzy i pół godziny - dodaje.

W pożarze ucierpiało troje mieszkańców domu, które z objawami podtrucia dymem zostały odwiezione do szpitala. - Dziesięcioro pogorzelców zostało tymczasowo zakwaterowanych w Schronisku Młodzieżowym w Staniszowie - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Cztery osoby zostały przygarnięte przez rodziny. W wyniku pożaru najbardziej ucierpiał dach budynku, który został już prowizorycznie zabezpieczony przez strażaków plandeką. Ogień uszkodził też więźbę dachową i będzie trzeba ocenić w jakim jest ona stanie. Płomienie strawiły również kable doprowadzające do obiektu prąd elektryczny. Trudno w tej chwili mówić o przyczynach wybuchu ognia. Nad ich ustaleniem pracują policjanci mówi zastępca wójta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed policją schował się za kominem

Mężczyzna wbiegł do szkoły z nożem

Kolizja trzech aut

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~pyk 16-03-2018 12:20
zmienic tytul
~Ja 16-03-2018 12:59
Co to za akcja była w sosnówce?
~ 16-03-2018 18:44
Nie dawac zadnych srodkow na pogozelcow bo juz rzygac sie chce tymi pozarami czy ci ludzie kiedys zmadrzeja
~Fr3d 17-03-2018 9:49
Ludzie bez domu wiec pomoc sie nalezy bez wzgledu na okolicznosci pozaru. Oby Cibie kolego z gory nigdy nie dotknelo takie czy inne zdarzenie losowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Wpadł pod autobus – ciężkie obrażenia rowerzysty  

200 pieczątek w 24 godziny

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
666
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%