MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nocne demolki w miejskich autobusach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 kwietnia 2008, 8:35
Aktualizacja: 12:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Chuligani zniszczyli wnętrze jednego z pojazdów, a pijak zanieczyścił inny. Pasażerowie mają fatalne wspomnienia.

Kto musiał w sobotę wieczorem jechać autobusem numer linii siedem, odbył podróż wśród smrodu wymiocin. Powodem zanieczyszczenia był nieznany „sprawca”, pijany osobnik, który przecenił swoje możliwości i zwrócił spożyte trunki oraz zakąskę.

Z kolei wieczorem grupa rozwydrzonych łobuzów zniszczyła wnętrze innego pojazdu. Wandale wyrwali jedną z poręczy. Kierowca zajęty prowadzeniem autobusu, nic nie zauważył.

Miejski Zakład Komunikacyjny oszacuje straty związane z wybrykiem. Pieniądze, które rocznie MZK musi zapłacić za naprawę zniszczonych przez wandali pojazdów oraz przystanków, starczyłyby na zakup jednego używanego autobusu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jazda z Mikołajem

Paczki od Mikołajów z powiatu

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Radek84 20-04-2008 8:59
W głowie mi się nie mieści że ludzie potrafią tak się zachowywać. Nie oszczędzą niczego i nikogo. Sieją spustoszenie wokół siebie i w promieniu kilkudziesięciu metrów. Ludzie to chyba najgorszy kataklizm jaki spotkał Matkę Ziemię.
~ktosiowy 20-04-2008 9:27
no jak mozna nie zauwazyc zachowania wandali .. to niedozeczne..
~Normalny 20-04-2008 9:40
Bardzo dobrze do tego kierpwnictwo MZK samo dążyło żeby wszystko było niszczone a kierowca nie mógł nic powiedziec bo miał później spore problemy i chore wyjaśnienia musiał pisac dlatego lepiej powiedziec że się nic nie widziało i słyszało noi stanowiska pracy się nie opuszczało
~THC 20-04-2008 9:42
...bo człowiek to wirus planety Ziemi .
~xD 20-04-2008 10:26
nie zaówazył czy nie chciał albo bał sie zaóważyć ??
~Zdzich 20-04-2008 10:28
"Kierowca zajęty prowadzeniem autobusu, nic nie zauważył". Co to za kit. Mało to razy widziałem jak kierowca łaskawie przednim wejsciem wpuszcza pijaków.
~Do Pana redaktora 20-04-2008 10:32
<i> wg mnie gra, choć - errare humanum est :-) </i>
~hmmm 20-04-2008 10:32
skoro kierowca nic nie zauważył to skąd wiadomo, że to akurat Ci rozwydrzeni wandale?! najlepiej napisać w ciemno i winę zrzucić na młodych... bez komentarza dla mzk i jelonki...
~Nitro 20-04-2008 10:44
Za to wszystko płacimy wszyscy . W cywilizowanych krajach nawet jazda bez biletu jest piętnowana a u nas współczucia dla gapowicza . A przecież to jest okradanie tych co płacą bilety
~Nitro 20-04-2008 10:52
Za to wszystko płacimy wszyscy . W cywilizowanych krajach nawet jazda bez biletu jest piętnowana a u nas współczucia dla gapowicza . A przecież to jest okradanie tych co płacą bilety
~---# 20-04-2008 11:03
Boże co za kraj ??? Śmiać się czy płakać nad losem niektórych obywateli ??? A tak przy okazji może bliżej się przyjrzeć temu słupkowi, bo też niedługo zrobi komuś krzywdę, już ledwo zipie....
KochaSJG83 20-04-2008 11:06
Ludzie nie potrafią się zachować w autobusach MZK Jelenia Góra. Niejednokrotnie byłem świadkiem, jak stara gruba ropucha wpychała się na chama do autobusu, bo chce usiąść. Parę dni temu będąc w "siódemce" stara babcia nie chciała ustąpić miejsca siedzącego kobiecie w zaawansowanym stopniu ciąży. Dopiero interwencja pewnego Pana pozwoliła kobiece na zajęcie tego miejsca siedzącego. Nasuwa mi się pytanie... Kto jest ważniejszy? Stara kwoka, czy kobieta w zaawansowanej ciąży?
~taka prawda 20-04-2008 11:14
autobusy są dla dzieci, proletariuszy, dziadków, normalni ludzie chodzą spacerkiem, biorą taksi lub jadą swoim autem
~constans 20-04-2008 11:15
przez ulicę 1-Maja jak zwykle z soboty na niedzielę przetoczyła się banda; z latarni robili wahadła, skakali po zaparkowanych samochodach, znowu posypały się szyby.
~Tolerowana bezkarnośc 20-04-2008 11:20
Typowy obraz naszego spoleczeństwa , slaba wladza wykonawcza , brak energicznych skutecznych dzialeń jak policja , prokuratura , i inni mundurowi utrzymywani na garnku budzetu odpowiedzialni za lad i porządek , a drugiej strony to typowe polskie dziadostwo , chamstwo , brudasy ,pijaki i zloadzieje -od czego bardzo broni sie Europa i najbliżsi sąsiedzi z zachodu podwajjaąc kontrole wjazdow i sprawdzając dokladnie wszystkich czubów , zapobiegając tym swój kraj przed ta zarazą z Polski. Jak podala w ostatnich dniach prasa , zlapano grupę Polskich lachmytów , zlodzieji w Berlinie - okradali samochody w tym Joschki Fischera , ale policja niemiecka szybko kanalie ujela, powalila na ziemie okula kajdanami , mówila o tym TV i o skutecznej szybkiej akcji policji niemieckiej , czego w naszym kraju brakuje od zawsze.. Nam przyszlo się tylko wstydzić za to dziadostwo z Polski i się nie przyznawac do takiego narodu, bo stalo to się juz plagą. Pisze o tych zlodziejach z Polski też "Dziennik"
~Anna 20-04-2008 11:32
To prawda,ze lepiej byc slepcem na ekscesy pasazerow.Nie zapominajmy ,ze kierowcy wracaja pozna noca i chca odpoczac w domu a nie na OIOM...a ochrona kosztowna.
~monitoring 20-04-2008 11:54
w innych miastach założono monitoring w autobusach - inwestycja kosztowana ale szybko się zwraca...
~First 20-04-2008 12:01
Bo mzk ma problemy z mysleniem przestrzennym. Skoro akty wandalizmu to coroczny problem firmy, warto by choc raz wybiec wprzyszlosc i pieniadze przeznaczone na "uzywany autobus" przeznaczyc na monitoring. Nie tylko wzrasta bezpieczenstwo pasazerow i kierowcy, ale i kamerki oraz nalepki "pojazd monitorowany" skutecznie odstrasza ludzi z marginesu przed aktami wandalizmu.
~Ryba 20-04-2008 12:05
Pewnie byli tak pijani że musieli się czegoś trzymać aby się nie wywracać w drodze z przystanku do domu więc wzięli barierkę ze sobą.
~Paszczak 20-04-2008 12:06
A takie piękne kamieniołomy mamy koło Strzegomia. Zagonić towarzystwo do roboty to się im znudzi szaleć. Ech... :(
~ 20-04-2008 12:08
debili nie brakuje u nas w miescie
~Do KochaSJG83 20-04-2008 13:19
Zalecam ci specjalistyczne badania. na głowę. jak można pisac o starszej kobiecinie "stara kwoka"?? Tą kobietą w ciąży pewnie ty jesteś, co? I wydaje ci się, że każdy powinien padać ci do stóp? Uwierz mi, "starej babci" ciężej jest stać cała drogę w autobusie niż młodej ciężarnej. A kiedy twoje dziecko będzie dorosłe, a ty w wieku "starej kwoki" życzę ci, żebyś stała do końca życia, bo twoje dziecko ani żadne inne nie ustąpi ci miejsca. A przykład będzie miało od ciebie właśnie.
KochaSJG83 20-04-2008 13:43
Do ~Do KochaSJG83: Jakbyś nie zauważył to jest męski rodzaj. Nie obrażaj mnie, bo sobie tego nie życzę. Tamta starsza Pani była zdrowa, bo ma zdrowie (widziałem ją parę razy szarżującą po mieście i trzyma się kondycji). Może kobieta w zaawansowanej ciąży uskarżająca się na złe samopoczucie ma stać, a nie usiąść? Dobre sobie człowieku. Ciekaw jestem, czy gdyby była to Twoja żona to też stałbyś bezczynnie? Pewnie nie. Nie widziałeś całej tej sprawy to nie oceniaj jej. Tyle mam do powiedzenia na ten temat.
Hava Nagila 20-04-2008 15:07
KAZIMIERZUP-napisz cos geniuszu ?!
~plastikowe nogi 20-04-2008 15:36
Nie jeden raz młodzi ludzie wracaja wypluci z pracy po całym dniu a nie jeden raz także dzieci zmęczone po zajęciach od 8 do 16 z wypakowanym plecakiem. To wtedy najwięcej takich "kwok" wplątuje się w autobusy i narzeka, że miejsc nie ma, że nikt nie chce ustapić. Albo wchodzi do autobusu, sapie, dyszy, krzywi miny a gdy ustąpisz miejsca takiej, to objawy zanikają i nagle się cieszy - dosłownie jakby drugiego życia dostała. Autobusami już nie jeżdze. Po pierwsze i najważniejsze: moje ubrania dłużej zachowuja czystość - nie jest tak, że po jednym dniu muszę prać spodnie bo brud z siedzeń je "oczernia". Po drugie: komfort i szybkość dostania się np z Wincentego P. do Sobieszowa np taksówką lub autem. A najlepiej spacerkiem, bo Jelenia to małe miasto - w obrębie centrum po co auto, taksówki, autobusy. I dziwą mnie osoby które dojeżdzają autobusem po dwa, trzy przystanki, narzekając jak to jest w tych autobusach... Żenada. Na śląsku ludzie poruszają się autobusami na jednych liniach po 1,5 godziny. To jest wyczyn, wytrzymać na stojąco 90 minut gdy niemiłosiernie telepie. Cudzego nie znacie, a na swoje narzekacie. Pozdrawiam.
~antybus 20-04-2008 17:54
w autobusach spotyka się narkomanów, brudasów, skacowanych, zbierajacych się wymiotowanie, ekshibicjonistów, wulgarne dzieciaki, klnącą młodzież, obleśnie się całujących, mocherowe babcie narzekajace na złodziei w rządzie i brak miejsc, wszystko to cuchnie, dyszy i jazgocze, obrzydliwe...
~wojskowy 20-04-2008 21:37
Gdyby ktoś karał wandali słonymi karami to problem zginąłby naturalnie. Dlaczego rolnikowi który wyciął stare drzewo bez zezwolenia dowala się 1,5 miliona złotych kary a wandalowi który rozdupcył pół autobusu czy wagonu nie robi się nic. Gdyby jeden ,drugi ,piaty dostali po pół miliona kary reszta mocno zastanowiłaby sie nad sensem demolki
~easy reader 20-04-2008 22:00
ja rano odpalam moje śliczne 18-letnie volvo na gaz i w luksusowych, ekologicznych warunkach jak król jadę sobie do pracy w prywatnym sektorze handlowym na kasie; mam radyjko i sobie kasetę puszczam, aby się lepiej drogi trzymało i aby przyjemniej było, odkręcam szybkę i chłodzę dłonie w strugach karkonoskiego wiatru, gwiżdżącego w nowiutkich spojlerach; trąbię i mijam pokraczne cienkosze i szejczenta, widzę zachwycone spojrzenia laseczek w szybach autobusów, życie to jest to!
~rrrrrrrrrr 20-04-2008 23:52
kierowca mógł się bać.. jak każdy normalny człowiek boi się jakiś poje--nych oprychów!!!
~Sratatata 21-04-2008 1:10
~Do "easy reader" 21-04-2008 7:47
~Łowca byków 21-04-2008 8:16
Do "KochaSJG83" - Tym chamem w piątym stopniu zaawansowania, na którego się ta babina pchała to chyba byłeś ty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Marcin Sójka wystąpił w JCK

O jeleniogórskim rynku

Debata świadomych o smogu

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
775
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%