MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Noc w klimatach średniowiecza. W Siedlęcinie

Wiadomości: REGION
Piątek, 13 maja 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Agrafka
Fot. .....
14 i 15 maja w ramach „Nocy Muzeów” od godziny 22.00 będzie otwarta Wieża Książęca w Siedlęcinie. W czasie nocnego zwiedzania będzie czynny punkt gastronomiczny oraz punkt obsługi turysty. Wstęp wolny.

W wieży można podziwiać najstarsze w Europie polichromie, które powstały około 1345 roku przedstawiające historię Sir Lancelota oraz eksponaty znalezione podczas prowadzonych tam niedawno wykopalisk.

- Tradycyjnie w tym roku przyłączamy się do akcji Nocy Muzeów. W majową noc od godziny 22.00 wieżę będzie można zwiedzać w atmosferze tajemnicy, przy blasku świec. W tle usłyszymy średniowieczną muzykę. Tajemniczy nastrój panować będzie także w otoczeniu wieży. Grą różnobarwnych świateł podświetlimy nie tylko samą wieżę, ale i dziedziniec, a także naszą sędziwą lipę. O godzinie 23.00 zapraszamy na fire show – powiedziała Agnieszka Okonowska, pracownik Wieży Książęcej w Siedlecinie.

Przy tej okazji został ogłoszony konkurs fotograficzny "Wieża nocą". Za najlepsze zdjęcie przewidziana jest nagroda finansowa. Fotografie w formacie 20x30 można przesyłać do 17 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone już 1 lipca. Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 75 713 75 97.

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Wino, kobiety i śpiew!

Wiosennie z Młodymi Duchem w marcu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 13-05-2011 9:53
Tekst sugeruje, że i w sobotę i w niedzielę wieża będzie otwarta od 22:00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Głosy za strajkiem?

Kończy się referendum strajkowe

Daria Zawiałow porwała publiczność do zabawy

Jubileusz malarza z Malinnika

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
3
Tak
67%
Jest dobrze, jak jest
0%
Nie
33%
Nie ma zdania
0%