MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Noc sylwestrowa i Nowy Rok pod okiem policji

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 31 grudnia 2012, 8:05
Aktualizacja: 11:31
Autor: Angela
Do drugiego stycznia br. jeleniogórscy policjanci będą intensywniej pracować na drogach oraz w samym mieście – wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, którzy ogarnięci szaleństwem nocy sylwestrowej, a następnie pierwszego dnia nowego roku zapominają o zasadach bezpieczeństwa.

- Co roku w okresie noworocznym szereg zdarzeń wynika z nieodpowiedzialności kierowców, w tym m.in.: pośpiechu, nieuprzejmości czy np. zwykłej arogancji – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Do najbardziej niebezpiecznych zachowań tych kierowców należą: rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Dlatego policyjne patrole przystąpią do wzmożonych działań pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”. Sprawdzą m.in. trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz wymogu przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.

W noc sylwestrową patroli policji i straży miejskiej nie zabraknie również na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie się impreza.

- Celem działań policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, zabezpieczenie parkingów, zapewnienie drożności dróg , przeciwdziałanie przestępczości pospolitej i kryminalnej – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska i dodaje: w przypadku zaistnienia przestępstwa czy wykroczenia prosimy o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub zgłoszenie pod numer 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie po alkoholu

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 31-12-2012 9:20
ustawa o wychowaniu w trzezwosci i zakazie picia w miejscach publicznych- to dopiero bedzie zniwo dla policji na placu Ratuszowym - beda lazic za ludzmi i karac mandatami za samo trzymanie szampana w reku dziekuje wole w domku posiedziec i nie byc pod czujnym okiem policji ktora jak kot z poparzonym pecherzem bedzie latac po placu i dymac obywateli na mandatach
~rattlehead 31-12-2012 9:31
dobry czas na zasilenie budżetu.
~ 31-12-2012 10:10
powinni imprezowiczow na ratuszu otoczyc kordonem i na koniec rozgonic gumami i wreczyc kazdemu po mandacie na ten nowy rok hahahahha
~A gdyby tak 31-12-2012 10:26
A Straż Miejska to co? Mają może wolne? Czas najwyższy zlikwidować tą śmieszna formację. Policja ogląda się na SM i do nich często odsyła ,a SM i tak mało co robi. Nie było SM było taniej, a Policja dawała radę.
~~A gdyby tak 31-12-2012 10:58
Do ... z godz 10:36 -Idiotów było mniej to może nie byłoby potrzeby utrzymywać za nasze podatki tylu policjantów i strażników. Spróbuj wytrzeźwieć do północy bo chyba czeka cie wytrzeźwiałka.
~Może 31-12-2012 11:13
do 10:58 Co jesteś ze SM i nerwy ci puszczają. Boisz się likwidacji ciepłego stołka? Puknij się w swój łeb i nie próbuj .. ubliżać innym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlikwidowano plantację konopi

Tragiczny finał bójki

Zatrzymany za włamania i kradzieże

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Nie ma rady na wandali?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
637
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%