MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Noc Bibliotek dla dzieci i dorosłych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:33
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze przygotowała dla swoich młodych i dorosłych Czytelników szereg atrakcji z okazji Nocy Bibliotek. Były warsztaty czerpania papieru, spotkania autorskie, występy artystyczne i konkursy. Każdy, bez względu na wiek – mógł znaleźć coś dla siebie.

Noc Bibliotek 2018 rozpoczęła się od wręczenia nagród dla laureatów konkursu literacko-plastycznego „Książka zabawka w rodzinie”. Następnie zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo chętnie korzystali z warsztatów czerpania papieru, które przeprowadzone zostały przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

- Wzorem Nocy Muzeów stwierdzono, że również warto odwiedzić takie instytucje kultury jak biblioteki - podkreśliła Krystyna Spólnik, kierowniczka Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej.

Zainteresowani mogli też skorzystać z zajęć z kaligrafii, tworzenia ozdobnych inicjałów, czy rodzinnych zabaw kartami metaforycznymi. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też spektakle teatrzyku Kamishibai. Tegorocznym hasłem ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek była „Rzeczpospoczyta”, a więc nawiązanie do obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

- My dosyć przekornie zrobiliśmy zajęcia „Książka za 100 lat”, żeby dowiedzieć się jakie wyobrażenie o książce za kolejne 100 lat mają dzieci – dodała K. Spólnik.

W części adresowanej do dorosłych wieczór upłynął pod znakiem spotkania z Kazimierzem Pichlakiem – była wystawa fotografii „Krajobrazy liryczne”, spotkanie autorskie i prezentacja multimedialna „Moje góry”.

Kazimierz Pichlak – doktor nauk medycznych, poeta, fotografik, podróżnik. Zasłużony jeleniogórski lekarz jest autorem kilku tomików wierszy oraz wielu wystaw fotograficznych. Krajobrazy Liryczne to zestaw fotografii sentymentalnych z różnych zakątków Polski wykonanych na początku lat dwutysięcznych. Wszystkie zrealizowane zostały techniką analogową.

W części artystycznej wystąpili Sybiraczki i Kresowianie, zespół W Tym Sęk z Eweliną Marciniak, taniec Agaty Szmigrodzkiej, a na zakończenie dnia wystąpił Jacek Szreniawa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Interwencja w Jeżowie  

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Sklepowy złodziej zatrzymany

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1365
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%