MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

NIK się nie spodziewał

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 14 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 21:00
Autor: Radio BRW
Niewykluczone, że SP ZOZ w Kamiennej Górze został przekształcony w Powiatowe Centrum Zdrowia z naruszeniem prawa. Wiele zastrzeżeń budzi także nietrafiona szpitalna inwestycja - nowoczesny blok operacyjny, który nigdy nie powstał. Kamiennogórska prokuratura oczekuje wyników pracy Najwyższej Izby Kontroli.Od zaleceń pokontrolnych uzależnia dalsze prowadzenie wszczętego wobec kamiennogórskiego starostwa postępowania.

Kontrola dobiega końca. Protokół ma być gotowy w połowie maja. Można przypuszczać, że znajda się w nim informacje o niegospodarności kolejnych dyrektorów szpitala i naruszeniu ustawy o zamówieniach publicznych. Wiele emocji wzbudza także wypłacanie należności wierzycielom szpitala, w momencie, gdy nie było tytułów wykonawczych. Starostwo przekazywało pieniądze bezpośrednio ze swojego konta. Starosta Marian Kachniarz tłumaczy, że spłacając w ten sposób długi można było zaoszczędzić. Wierzyciele odstępowali od odsetek. Zdarzało się, że zmniejszali kwotę główną. Prokuraturze nie podoba się, że wówczas pieniędzy nie otrzymywali pracownicy, dla których ustanowiono tytuły wykonawcze.

Łączny dług likwidowanego SP ZOZ wynosi około 13 mln zł. Za to nowa spółka – Powiatowe Centrum Zdrowia ma się dobrze. Zdaniem starosty Mariana Kachniarza, dalsze funkcjonowanie szpitala w ówczesnej formule skazywało go na zamknięcie. Pacjenci byliby wożeni do Jeleniej Góry bądź Wałbrzycha.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ferie na e–sportowo

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Nowy wóz dla OSP

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Czesi są spóźnieni

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
536
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%