MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nigdy nie jest za późno na Stare Dobre Małżeństwo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 grudnia 2008, 21:37
Aktualizacja: Piątek, 18 lutego 2011, 19:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kultowa grupa – jak wino – im starsza tym lepsza. Muzycy ze znanego zespołu zgromadzili dziś więcej niż pełną salę fanów, którzy wraz z ulubieńcami śpiewali najbardziej znane przeboje.

Ponad dwie godziny świetnych piosenek z dobrym tekstem traktujących o ważnych zjawiskach, uczuciach, przeżyciach i refleksjach wypełniły dzisiejszy wieczór w sali przy ulicy Bankowej. Stare Dobre Małżeństwo pokazało, że jego klasa nie ma sobie równych. Brawa zespołowi bili zarówno uczniowie starszych klas podstawówki jak i słuchacze znacznie bardziej zaawansowani wiekiem.

Grupa czaruje przede wszystkim słowem. I to nie byle jakim. Piosenki SDM łączą w sobie istotę tego gatunku: każda jest o czymś, a treść niesiona świetną warstwą muzyczną – nabiera podwójnego znaczenia. Do tego zapowiedzi przepełnione dowcipem z bardzo subtelnym choć jednocześnie ostrym jak żądło dowcipem lidera grupy Krzysztofa Myszkowskiego uzupełniane przez poczucie humoru pozostałych członków zespołu.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej muzycy zaprezentowali najnowsze przeboje inspirowane poezją Jana Rybowicza, a po „przerwie” wypełnionej poetyckim happeningiem Piotra Warszawskiego, zabrzmiały oczekiwane przez publiczność hity, między innymi: „Jest już za późno, nie jest za późno”, „Czarny blues o czwartej nad ranem”, „Nie rozdziobią nas kruki”, „Bieszczadzkie anioły” i inne utwory z krainy łagodności, w której śpiewa się o nieustannej pogoni za szczęściem, dobrocią i miłością.

– Jeleniogórska publiczność jest najlepsza! – padło ze sceny, kiedy słuchacze razem z zespołem nucili i śpiewali znane przeboje. A wychowuje się na nich już kolejne pokolenie Polaków, wszak Stare Dobre Małżeństwo gra i śpiewa od 1984 roku. Kto z nas nie zna, choćby fragmentarycznie, ich songów wyśpiewanych z towarzyszeniem gitar przy okazji różnych imprez czy wieczorów przy ognisku?

Fenomen SDM polega także na tym, że muzycy w żaden sposób nie wywyższają się. Świetnie nawiązują dialog z publicznością. Ma się wrażenie, że każdy może w każdej chwili wstać i po prostu pogadać z członkami zespołu. Chyba właśnie na tym polega prawdziwe gwiazdorstwo, o ile w kontekście Starego Dobrego Małżeństwa można tego terminu użyć.

Po koncercie i bisach muzycy promowali swoją najnowszą płytę „Jednoczas”. Dawali autografy i rozmawiali z jeleniogórskimi fanami. Żaden z nich nie żałował pieniędzy wydanych na płytę i na ten niezapomniany wieczór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Bałtyk Karkonosze Tour: utrudnienia w ruchu

Maraton charytatywny

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~xyz 7-12-2008 21:51
było rewelacyjnie ;) nawet wtedy kiedy 'anioły' poniosły dość mocno i rzuciły na ziemię kogoś za sceną ;D
~Pepe 7-12-2008 22:37
Ja nie znam piosenki "Czwarta rano". Za to znam "Czarnego bluesa o czwartej nad ranem" :P A koncert był fantastyczny ;)
~Sabath 7-12-2008 22:41
... stara miłość nie rdzewieje ... odrazu mi się przypomniało i koncert był wspaniały :) :)
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:16
Zadziwiająca to podróż w żywy, prawdziwy świat tak misternie utkany dobranym słowem. Od 18 lat w moim życiu często przewija się SDM, i od tyluż lat ciągle przemawia do mnie tak samo. Tylko czas nieco posunął nas do przodu. Czas w dojrzałość nas doprowadził. ...z zadumą i skupieniem słuchałem nowego repertuaru - perfekcyjnie dopracowanego – moim zdaniem. ... radością i ogromem miłych wspomnień przepełniła mnie druga część koncertu. DZIĘKUJĘ.
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:37
Zadziwiająca to podróż w żywy, prawdziwy świat tak misternie utkany dobranym słowem. Od 18 lat w moim życiu często przewija się SDM, i od tyluż lat ciągle przemawia do mnie tak samo. Tylko czas nieco posunął nas do przodu. Czas w dojrzałość nas doprowadził. ...z zadumą i skupieniem słuchałem nowego repertuaru - perfekcyjnie dopracowanego – moim zdaniem. ... radością i ogromem miłych wspomnień przepełniła mnie druga część koncertu. DZIĘKUJĘ.
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:38
raz tylko chciałem :)
~LuLu 8-12-2008 9:28
Dziękuję Kochanie - było cudownie ;) A SDM moje dzieci będą nawet słuchać :) :)
~Lubaniak 8-12-2008 10:48
Piękny koncert - piękny przekaz. SDM - drogowskaz mojego życia.
~cyganowa 8-12-2008 11:08
Cudownie było- dla Ciebie Kochanie :*
~SNK 8-12-2008 11:14
Piosenki SDM towarzyszą mi niemal od zawsze. Chylę głowę przed ludźmi którzy tworzą prawdziwą muzykę w dzisiejszej dobie elektornicznych dźwięków.
~M. 8-12-2008 17:02
Pepe jaki mądry ;P SDM dał naprawdę świetny koncert :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwiczenia na lotnisku

Mali przedsiębiorcy

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

To był piękny bal!

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
234
Tak
35%
Nie
59%
Nie mam zdania
6%