MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Nigdy nie jest za późno na Stare Dobre Małżeństwo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 grudnia 2008, 21:37
Aktualizacja: Piątek, 18 lutego 2011, 19:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kultowa grupa – jak wino – im starsza tym lepsza. Muzycy ze znanego zespołu zgromadzili dziś więcej niż pełną salę fanów, którzy wraz z ulubieńcami śpiewali najbardziej znane przeboje.

Ponad dwie godziny świetnych piosenek z dobrym tekstem traktujących o ważnych zjawiskach, uczuciach, przeżyciach i refleksjach wypełniły dzisiejszy wieczór w sali przy ulicy Bankowej. Stare Dobre Małżeństwo pokazało, że jego klasa nie ma sobie równych. Brawa zespołowi bili zarówno uczniowie starszych klas podstawówki jak i słuchacze znacznie bardziej zaawansowani wiekiem.

Grupa czaruje przede wszystkim słowem. I to nie byle jakim. Piosenki SDM łączą w sobie istotę tego gatunku: każda jest o czymś, a treść niesiona świetną warstwą muzyczną – nabiera podwójnego znaczenia. Do tego zapowiedzi przepełnione dowcipem z bardzo subtelnym choć jednocześnie ostrym jak żądło dowcipem lidera grupy Krzysztofa Myszkowskiego uzupełniane przez poczucie humoru pozostałych członków zespołu.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej muzycy zaprezentowali najnowsze przeboje inspirowane poezją Jana Rybowicza, a po „przerwie” wypełnionej poetyckim happeningiem Piotra Warszawskiego, zabrzmiały oczekiwane przez publiczność hity, między innymi: „Jest już za późno, nie jest za późno”, „Czarny blues o czwartej nad ranem”, „Nie rozdziobią nas kruki”, „Bieszczadzkie anioły” i inne utwory z krainy łagodności, w której śpiewa się o nieustannej pogoni za szczęściem, dobrocią i miłością.

– Jeleniogórska publiczność jest najlepsza! – padło ze sceny, kiedy słuchacze razem z zespołem nucili i śpiewali znane przeboje. A wychowuje się na nich już kolejne pokolenie Polaków, wszak Stare Dobre Małżeństwo gra i śpiewa od 1984 roku. Kto z nas nie zna, choćby fragmentarycznie, ich songów wyśpiewanych z towarzyszeniem gitar przy okazji różnych imprez czy wieczorów przy ognisku?

Fenomen SDM polega także na tym, że muzycy w żaden sposób nie wywyższają się. Świetnie nawiązują dialog z publicznością. Ma się wrażenie, że każdy może w każdej chwili wstać i po prostu pogadać z członkami zespołu. Chyba właśnie na tym polega prawdziwe gwiazdorstwo, o ile w kontekście Starego Dobrego Małżeństwa można tego terminu użyć.

Po koncercie i bisach muzycy promowali swoją najnowszą płytę „Jednoczas”. Dawali autografy i rozmawiali z jeleniogórskimi fanami. Żaden z nich nie żałował pieniędzy wydanych na płytę i na ten niezapomniany wieczór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~xyz 7-12-2008 21:51
było rewelacyjnie ;) nawet wtedy kiedy 'anioły' poniosły dość mocno i rzuciły na ziemię kogoś za sceną ;D
~Pepe 7-12-2008 22:37
Ja nie znam piosenki "Czwarta rano". Za to znam "Czarnego bluesa o czwartej nad ranem" :P A koncert był fantastyczny ;)
~Sabath 7-12-2008 22:41
... stara miłość nie rdzewieje ... odrazu mi się przypomniało i koncert był wspaniały :) :)
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:16
Zadziwiająca to podróż w żywy, prawdziwy świat tak misternie utkany dobranym słowem. Od 18 lat w moim życiu często przewija się SDM, i od tyluż lat ciągle przemawia do mnie tak samo. Tylko czas nieco posunął nas do przodu. Czas w dojrzałość nas doprowadził. ...z zadumą i skupieniem słuchałem nowego repertuaru - perfekcyjnie dopracowanego – moim zdaniem. ... radością i ogromem miłych wspomnień przepełniła mnie druga część koncertu. DZIĘKUJĘ.
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:37
Zadziwiająca to podróż w żywy, prawdziwy świat tak misternie utkany dobranym słowem. Od 18 lat w moim życiu często przewija się SDM, i od tyluż lat ciągle przemawia do mnie tak samo. Tylko czas nieco posunął nas do przodu. Czas w dojrzałość nas doprowadził. ...z zadumą i skupieniem słuchałem nowego repertuaru - perfekcyjnie dopracowanego – moim zdaniem. ... radością i ogromem miłych wspomnień przepełniła mnie druga część koncertu. DZIĘKUJĘ.
rychlewski remigiusz 7-12-2008 23:38
raz tylko chciałem :)
~LuLu 8-12-2008 9:28
Dziękuję Kochanie - było cudownie ;) A SDM moje dzieci będą nawet słuchać :) :)
~Lubaniak 8-12-2008 10:48
Piękny koncert - piękny przekaz. SDM - drogowskaz mojego życia.
~cyganowa 8-12-2008 11:08
Cudownie było- dla Ciebie Kochanie :*
~SNK 8-12-2008 11:14
Piosenki SDM towarzyszą mi niemal od zawsze. Chylę głowę przed ludźmi którzy tworzą prawdziwą muzykę w dzisiejszej dobie elektornicznych dźwięków.
~M. 8-12-2008 17:02
Pepe jaki mądry ;P SDM dał naprawdę świetny koncert :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

MZK i... wrzosy

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

To było bezpieczne?

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%