MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Niezwykły wyjazd pasjonatów muzyki dawnej z MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 lipca 2014, 12:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: Org
Fot. Sylwia Raban
Zespół Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze weźmie udział w V Ogólnopolskich Warsztatach Muzyki Dawnej Recz – Drawno. W czasie tygodniowego pobytu (6–12 lipca ) na kursie, grupa weźmie udział w ośmiu koncertach towarzyszących m.in.: Drawsku Pomorskim, Trzciance, Wałczu i Kamieniu Pomorskim.

„Gaudium Ludentem” tworzą młodzi ludzie, którzy odkrywają wspaniałe dziedzictwo zapisane na kartach manuskryptów i chcą je ocalić od zapomnienia. Grupa działa od 2011 roku. Tworzą ją obecnie: Agnieszka Franas, Kamila Chmura, Wiktoria Plewińska i Oliwier Łukowicz. Od dwóch lat jest to zespół wokalno- instrumentalny, wykonujący muzykę epoki renesansu europejskiego. Członkowie zespołu grają na kopiach dawnych instrumentów, który głównie stanowi zestaw fletów prostych. Grupę prowadzi Sylwia Raban, która wiedzę
i umiejętności w tym zakresie zdobywała m.in. na licznych kursach mistrzowskich oraz w klasie fletu prostego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Zespół „Gaudium Ludentem” uczy się wykonywać dawny repertuar zgodnie z założeniami epoki, starając się przy tym zachować indywidualne spojrzenie i wrażliwość. W zgłębianiu zawiłości tej niezwykle ciekawej sztuki, pomagają kursy i warsztaty związane z interpretacją muzyki dawnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pracodawca 3-07-2014 22:59
Po wrocławskiej szkole, czyli od razu widać, że nie prezentują sobą wysokich umiejętności. Pewnie bezrobocie przycisnęło to promują się na prowincji jak mogą. Warto było uczyć się w szkołach gotowania na gazie zamiast porządnego zawodu w miejscowych, ale dobrych szkołach i doświadczonych praktyków?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Przebudowa chodnika

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
415
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%