MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Niezwykły projekt

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 października 2019, 11:12
Aktualizacja: Środa, 16 października 2019, 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
"Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" to tytuł projektu, który realizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Dzięki szkoleniom grupa nauczycieli mogła zwiększyć efektywność w kształceniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Projekt miał na celu szkolenie nauczycieli. W dobie edukacji włączającej, kiedy uczniowie z różnymi potrzebami specjalnymi przychodzą do szkoły - nauczyciele czują się niewykwalifikowani do pracy z nimi. W związku z tym pojawił się pomysł projektu, w ramach którego uczestniczyliśmy w szkoleniach zagranicznych, a także obserwowaliśmy pracę w placówce partnerskiej w Sewilii (Hiszpania) - powiedziała Maja Huminiłowicz, koordynatorka projektu. - W projekcie wzięło 9 nauczycieli, wraz z dyrektorką ZSOiT. 6 nauczycieli uczestniczyło w kursach doskonalących, 2 doszkalało się z języka obcego, a dodatkową atrakcją była obserwacja pracy w Hiszpanii - w szkole, która uczy na poziomie gimnazjalnym oraz technicznym - dodała M. Huminiłowicz, która podkreśla wagę szkolenia praktycznego, które pozwoliło wykorzystywać odpowiednie techniki w codziennej pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Szkolenie dało mi bardzo dużo. Nie ma co ukrywać, uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest coraz więcej. Przed tym projektem czułam się niedoinformowana, ale w tej chwili dużo więcej wiem i potrafię tym dzieciom pomóc - podkreśliła Monika Salamon, nauczycielka języka angielskiego w ZSOiT.
Niezwykły uczeń, to ten, któremu trzeba więcej czasu poświęcić. Niezwykli nauczyciele pojęli, nauczyli się i wprowadzają to w swoje działania - powiedziała Elwira Kozak, dyrektorka "Śniadeckiego". - Najgorzej jest stanąć w miejscu i nie rozwijać się. Każda trudność, to wyzwanie, a umiejętność radzenia sobie z problemami, to kolejny krok do przodu - dodała dyrektorka, która zaznacza, że uczniom o specjalnych potrzebach trzeba po prostu poświęcić więcej czasu i nie mogą być w żaden sposób stygmatyzowani.

W ramach spotkania podsumowującego projekt "Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" otwarto też wystawę o tym samym tytule. Ponadto przybliżono zgromadzonym założenia projektu i jego przebieg.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Nowa rektor, nowe plany  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zwykla_baba 14-10-2019 14:54
Oczywiście wszyscy mieszkańcy wiedzą o której szkole jest mowa w artykule 🤦‍♂️
~Iks 16-10-2019 8:35
do: ~zwykla_baba (14:54)
Oczywiście, że wiedzą. Śniadeckiego, na Jana Pawła, dawna Budowlanka. Jak się nie wie, to ćwierć minuty szukania w googlu. Buty też ci pomóc zawiązać czy coś potrafisz zrobić samodzielnie?
~` 14-10-2019 15:02
Te spojrzenia na zdjęciu. Chcesz dziennikiem po łbie gnoju jeden? Dziwne że fotograf nie dostał.
~Paskuda 14-10-2019 16:15
Moze im kiedys ktos za to podziekuje.
~`1 14-10-2019 16:15
uwaga nauczycielki dają wszystkim -1 wiadomo tyle potrafia bo uczyc juz nie ( no chyba ze dytkowanie zawartosci ksiazki zeby dzieci pisaly do zeszytu i nauka z ksiazki do domu jest prowadzeniem zajec )
~ 14-10-2019 22:02
do: ~`1 (16:15)
Osobiście to się nie obrażę jak mi nauczycielka da...😀 Tak na serio, to lepiej naucz się pisać poprawnie, zamiast pluć.
~ciekawy 14-10-2019 18:43
A teraz olbrzymie zadanie dla Dyrektorów innych Szkół, aby maksymalnie wykorzystać nabytą wiedzę i przywiezione doświadczenia przez tą grupę Pedagogów. Bo zostały wydane społeczne pieniądze na Ich szkolenie - więc teraz oczekujemy, że będą dzielić się tą wiedzą z innymi Pedagogami z innych Szkół. TERAZ Obowiązkowo : Pracownicy Wydz. Edukacji - w Urzędzie Miasta powinni (MUSZą) opracować program spotkań i wizyt szkoleniowych z przeszkolonymi Nauczycielami, aby jak największa grupa nauczycieli zapoznała się z tymi doświadczeniami zdobytymi na zajęciach edukacyjnych i na cennym wyjeździe. Nie może być tak, że garstka skorzystała (za nasze pieniądze Mieszkańców) i schowa tę wiedzę dla siebie, powoli zapomną czego się nauczyli i dalej BRAK KASKADOWEGO PRZEKAZYWANIA WIEDZY! Jest to zadanie dla Urzędników, którym płacimy za Ich prace. Proponuje po kilku m-cach np. (kwartalnie) sprawdzać
~czarna czapeczka 15-10-2019 14:14
Miny pań z pierwszego rzędu mówią...gadajcie gadajcie...ja, i tak swoje wiem.
~ojoj... 17-10-2019 10:13
... a Pani Kasia z pierwszego zdjęcia, jak zwykle wygląda kwitnąco :D Pozdrawiamy serdecznie ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Nietypowy finał Ligi Rocka

Uczniowie dostaną laptopy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
660
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%