MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Niezwykły Dzień Dziecka w jeleniogórskim szpitalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 31 maja 2014, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 czerwca 2014, 17:41
Autor: Angela
Fot. Angela
– To niezwykła inicjatywa godna naśladowania, która chociaż przez chwilę pozwala dzieciom i rodzicom zapomnieć o strachu, stresie i bólu – tak o Dniu Dziecka zorganizowanym wczoraj ( 30.05) na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala przez Annę Sinicę, mówili rodzice małych pacjentów. W tym roku Teatr „Mała Bajeczka” zabrał maluchy w niezwykłą podróż w czasie. Nie zabrakło również paczek i słodkiego poczęstunku, a przede wszystkim… śmiechu do rozpuku.

O tym jak ważne są takie imprezy dla małych pacjentów, najlepiej wie organizatorka Dnia Dziecka na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala, Anna Sinica - niezwykła i nieoceniona pielęgniarka oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

- Dzień dziecka to wyjątkowe święto dla chorych dzieci, bo obchodzone w szpitalu, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie – mówiła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala. – W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zaprosiliśmy do nas Teatr "Mała Bajeczka", który swoim programem daje maluchom ogromną radość. A tego im naprawdę potrzeba – dodała Anna Sinica.

Teatr „Mała Bajeczka”, który zaprezentował swój nowy program „Jaskiniowcy” rozbawił tych małych i większych pacjentów do łez. Jego założycielka Karolina Świder tym razem wcieliła się w rolę Jaskiniowca zwanego przez dzieci „Czarną Kudłatą”. Największą atrakcją był jednak „Prehistoryczny słoń”, w postać którego wcielił się Dawid. Ten skład uzupełniała „Dzikuska”, grana przez Ewelinę. W programie poza tańcami i innymi zabawami ruchowymi, było skręcanie baloników, zabawa z chustą animacyjną, piniata czy przebieranie się w zabawne stroje. Zdaniem rodziców – zabawa była świetna.

- Trafiłyśmy do szpitala z trzyletnią Klaudią w minioną sobotę, bo córeczkę zaatakowała paskudna bakteria, przez którą bolał ją brzuszek – mówiła Marta Abramowicz, która przyjechała spod Lwówka Śląskiego. – Teraz już jest dobrze. Mamy nadzieję, że wyjdziemy do domu w poniedziałek. Dla Klaudii, która boi się szpitala, taka impreza była niesamowitą atrakcją. To super akcja, dlatego uważam, że im więcej takich zabaw, tym lepiej – dodała mama Klaudii.

Takie samo zdanie na temat wczorajszej imprezy miał również Krzysztof Halama z Jeleniej Góry, który w szpitalu ma córeczkę Gabrysię. Dzielny tata wziął udział w zabawie dla rodziców, „Tresowana Stonoga”. Świetnie jako jeden z elementów stonogi bawił się również Jarosław Lewandowski, który razem z żona Anną czuwał nad 2,5-letnim chorym Szymonkiem. Dużo radości impreza przyniosła również rocznej Oli, z którą na oddziale był tata, Karol Zagrobelny z Jeleniej Góry. – To miła niespodzianka podczas takiej wizyty w szpitalu – mówił pan Karol. – Oleńka miała robione badania, bo urodziła się z naczyniakiem wątroby, który leczymy od roku. Teraz czekamy na wyniki i ta impreza z pewnością nam w tym pomaga. Ola była bardzo zadowolona, dlatego powinno się organizować jak najwięcej takich imprez w szpitalach, bo chociaż w jednej tej godzinie dzieci zapomniały, co się tutaj dzieje – dodał.

Jak co roku organizatorka podkreślała, że tej imprezy nie udało by się jej zorganizować, gdyby nie pomoc osób bliskich i życzliwych, w tym m.in. : cukierni Jana Kowalskiego z Karpacza, Cukierni Klejnowskich, cukierni Mrugała, Nadleśnictwa Szklarska Poręba, a także mamy Anny Sinicy, Krystyny Szopińskiej, Kasi Płandowskiej czy Izabeli Jeziornej. Hol pięknie udekorowały studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły z II roku pielęgniarstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Iza 31-05-2014 18:41
aby usmiech zagoscil Wam dzieciaki,nie tylko w Wasze swieto...Do domku szybciutko..oczywiscie ze wspanialymi wynikami ;-)
~~* 31-05-2014 20:51
Pani pielęgniarka w żółtym "mundurku"- cudo kobieta!!!!!!!!!!!!!! Za uśmiech, życzliwość i OGROMNE serducho we wszystkim co Pani robi na oddziale-serdeczne podziękowania ślą Kornel Kolek i rodzice-bardzo,bardzo za wszystko dziękujemy:)
~magda7 31-05-2014 22:08
wspaniala akcja - uklon do organizatorow
~uczestnik 31-05-2014 23:55
A na deser - striptiz w wykonaniu Oli z 1b.
~Babka. 1-06-2014 3:33
W odpowiedzi na złożenie "Deklaracji wiary lekarzy" udzielam porad i leków w nowo-starej chałupce pod lasem w kierunku Zachełmia .Babka .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Porównaj ceny z Jelonką.com

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Monitoring w Radomicach

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%