MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Niezwykły Dolnoślązak w Siedlęcinie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 29 października 2011, 9:06
Aktualizacja: 9:06
Autor: Agrafka
Wojewoda Dolnośląski przyznał tytuł Niezwykłego Dolnoślązaka Marianowi Tyce, sołtysowi Siedlęcina za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej, która to sama zgłosiła jego osiągnięcia.

Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski, nagrodziła sołtysa Siedlęcina Mariana Tykę za bliskość idei „Akcja akacja, akcja dąb”, ze względu na podejmowane inicjatywy, które promują otwartość i tolerancję, tak ważne dla poczucia jedności w społeczeństwie. Sołtysowi życzono pozytywnych rezultatów w realizowanych przedsięwzięciach oraz wiele satysfakcji zawodowej i osobistej z nowo podejmowanych wyzwań.

Sołtys jest bardzo szczęśliwy z nagrody oraz tytułu, a także bardzo wdzięczny mieszkańcom Siedlęcina. – Mieszkańcy Siedlęcina m.in. należący do stowarzyszenia Nasz Siedlęcin opisali moją pracę na rzecz naszej wsi, która została oceniona przez komisję dosyć wysoko. Otrzymałem nagrodę rzeczową w postaci serwisu porcelany bolesławieckiej. Cieszę się bardzo z wyróżnienia, jakie otrzymałem, i z tego, że moje działania społeczne są zauważalne, tym bardziej dziękuję serdecznie mieszkańcom, którzy zgłosili mnie do tytułu Niezwykłego Dolnoślązaka – powiedział nam Marian Tyka, sołtys Siedlęcina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plac "Tęcza" gotowy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dla bezpieczeństwa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mm 29-10-2011 10:00
Same ogólniki, może by tak napisac konkretnie jakie inicjatywy podjął?
~ 29-10-2011 10:14
a co zrealizował
~co takiego 29-10-2011 10:55
co takiego zrobil?
Piipi Jelonkowa 29-10-2011 11:12
.. mamy takie czasy,że *porcelana pasuje pod każde dachy ! ~FAJNIE !
~ 29-10-2011 12:24
DOLNOŚLĄZAK. Nie porcelanę dostał lecz bolesławiecki fajans. W dzisiejszych czasach - postrzegany ekskluzywnie pod kazdym dacho-strzechą.
~ 29-10-2011 14:14
hm mnie tylko jedno zastanawia co on takiego zrobił aj zrobi most w Siedlęcinie to będzie git
~joł 29-10-2011 22:03
Most z porcelany bolesławieckiej w Siedlęcinie - to dopiero brzmi! Do roboty!
~zazdrośnik 29-10-2011 22:31
Poznałem tego Pana na jednym ze szkoleń. Bardzo miły, ciepły człowiek. Z wielką pasją i szacunkiem opowiadał o swoich mieszkańcach. Siła ducha i wewnętrzny spokój to jego atuty. Przy takich ludziach wieś kwitnie. Nam w Kopańcu niestety trafił się obrzympał którego filozofią jest ŻYĆ Z MIESZKAŃCÓW zamiast DLA MIESZKAŃCÓW.
~mieszkaniec Siedlęcina 30-10-2011 0:25
zrobił bardzo wiele....przyczynił sie do remontu dróg w całej miejscowości,budowy placu zabaw dla dzieci, wyasfaltowania placu przy Domu Ludowym...organizuje imprezy okolicznościowe( andrzejki , sylwester itd)...co do mostu tez będzie zrobiony....po mału spokojnie ...most byłby do dzisiaj sprawny gdyby nie ciężarówki które ważą grubo ponad 20ton a tam było tylko 10ton.....wystarczy postawic patrol policyjny na godzinke dziennie i sie wkońcu cieżarówki od mostu odzwyczaja..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Policjanci też pomagali

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%