MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Niezwykły bal – radosna integracja w Żeromie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 maja 2015, 12:51
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2015, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W piątek (22.05) odbył się XXV Bal Integracyjny, w którym uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 integrują się z podopiecznymi Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze. Aula szkolna popularnego „Żeroma” była wypełniona pozytywną energią płynącą prosto z serc.

- Inicjatorami balu były dwie osoby: z jednej strony Ligia Jamer, natomiast druga strona to Grażyna Kulesza – nasz wieloletni pedagog, która obecnie jest na emeryturze, ale wciąż utrzymuje żywy kontakt ze szkołą, a my staramy się kontynuować te piękne pomysły, które ona zainicjowała – powiedziała dyrektor ZSO Nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

- Chcemy, aby nasza młodzież miała świadomość, że obok nich jest grupa dzieci trochę innych, z którymi można też się bawić, umieć reagować na ich potrzeby i integrować się z nimi – dodała Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Każde dziecko z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych miało co najmniej jednego towarzysza do zabawy obok siebie. Wszyscy uczestnicy pięknie bawili się, uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, jak i młodzieży szkolnej. Uczniowie klasy III g i c przygotowali dla swoich gości przedstawienie „Jaś i Małgosia”, bal obfitował w liczne tańce, występy artystyczne oraz smaczny poczęstunek. - Idziemy w kierunku otwarcia się na wszystkich ludzi – podkreśliła pedagog szkolna Krystyna Reczka.

Jest to wielka przyjemność dla organizatorów, ale i dla uczestników, dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – powiedziała wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, Małgorzata Łasek-Dowiat. - Dzieci po powrocie z balu opowiadają o tym gdzie byli, jak się bawili, co robili, co jedli i dużo mówią o wspólnej zabawie – dodała Małgorzata Łasek-Dowiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gluś 23-05-2015 19:27
wspaniałą mamy Młodzież :) wielkie podziękowania też dla od ponad 10 lat prowadzących spotkania min. w Żeromie Pani Ligii Jamer i Melani Bobik, którym edukacja mentalna młodzieży i uwrażliwianie na potrzeby osób z niepełnosprawnością nie są obojętne a co najważniejsze nie w ramach jakiś projektów, ale zupełnie społecznie tak z serca :)
kazimierzp 23-05-2015 20:36
Piękna młodzież! Zwłaszcza duchem...
~ 25-05-2015 7:57
bo najważniejszy jest uśmiech dziecka
Janusz 25-05-2015 11:05
Wspaniałe spotkanie. Atrakcja dla dzieci z SOSW i piękna szkoła tolerancji i integracji dla uczniów ZSO. Wspólna zabawa, bycie razem to coś naprawdę wielkiego. Zresztą, widać to po buziakach dzieci na zdjęciach. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
518
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%