MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Niezwykłe „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 11:38
Aktualizacja: 11:50
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, kształcących się w kierunku fototechnik oraz w fotografii, zaprezentowane zostały na wystawie „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej. Otwarto ją w piątek (25.04), a oglądać ją można do końca maja br.

Na wystawie są prace powstałe w różnych technikach, cechujące się dużą pomysłowością i wyobraźnią tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania.

- I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń – wymieniają organizatorzy wystawy.

Nie pierwszy raz uczniowie „Rzemiosł” biorą udział w wystawach oraz konkursach fotograficznych i zdobywają na nich nagrody i wyróżnienia. Przykładem mogą być ostatnie prace Nikoli Kozak i Macieja Popioła, które otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Fot-on.

- Wystawa ma na celu z jednej strony pokazanie obecnych możliwości młodych twórców, a z drugiej zachęcić do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad eksponowanymi pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej (I piętro) – dodają organizatorzy.

W wystawie wzięli udział: Agnieszka Bogdan, Aleksandra Caban, Patrycja Ciesiulewicz, Agata Grasza, Paulina Dzika, Nikol Imiołek, Katarzyna Jastrząb, Katarzyna Kołdys, Nikola Kozak, Justyna Kuleta, Agata Lasiowska, Anna Oleksy, Mateusz Pietrukaniec, Maciej Pomykalski, Maciej Popioł, Aneta Potaś, Weronika Sójkowska, Nicol Szajkowska, Patrycja Stachów, Kamila Szpala, Agata Śliwa, Tomasz Taf, Katarzyna Truszyńska, Ewelina Wiśniewska, Tomasz Wiśniewski, Karolina Wrzesińska i Katarzyna Zmysłowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droższe dzikie śmieci

W sierpniu zarejestruj jacht

Współpraca Gryfowa Śląskiego i Norwegii

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~many 28-04-2014 12:52
Nareszcie dobre fotografie. Gratulacje dla autorów.
~@ 28-04-2014 22:06
a czy Nasz Fotoreporter Dyżurny pofatygował się tam w poszukiwaniu inspiracji?
~xxx 29-04-2014 7:05
OJEJ......... nie było lisicy farbowanej.... szkoda.... Nikt jej nie powadomił i nie przyszła...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Nie ma rady na wandali?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
513
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%