MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niezapomniane Andrzejki w Bukowcu

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 30 listopada 2015, 13:36
Aktualizacja: 13:42
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu zorganizowano zabawę andrzejkową. Spotkanie zostało przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowcu, a organizacją zajęła się sołtys Bukowca Jadwiga Kubik.

Jest takie znane powiedzenie: Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Tym razem nie sprawdziło się ono. Potrawy nie tylko były smaczne, ale też urozmaicone i odpowiednio podane. Stoły przyozdobiono ciekawymi drobiazgami oraz wykonanymi ręcznie serwetkami, które owinięte wokół zwykłych szklanych słoiczków przemieniły je w prawdziwe dzieła sztuki. Nic dziwnego, że wiele osób chciało zabrać je na pamiątkę.

W bukowieckim pałacu bawiło się ponad 70 osób z gminy Mysłakowice. Muzyczna oprawa zabawy została uzupełnioną przez członków zespołu Sokolik z Karpnik, którzy nie myśleli być tylko biernymi uczestnikami zabawy. Piękne pieśni biesiadne w ich wykonaniu zachęciły pozostałych do wspólnych śpiewów.

Oczywiście były ciasteczka z wróżbami, lanie wosku czy przepowiadanie przyszłości z kart. Najważniejsze jednak to to, że mieszkańcy z okolicznych miejscowości mogli wspólnie spędzić czas. I nawet pojawienie się po północy ducha krążącego od lat po pałacu nie wywołało paniki. Biała dama przemknęła przez salę i znikła tak szybko jak się pojawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Promowali się w stolicy

Stoi kolej na Kopę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mruczek 30-11-2015 14:24
Pani sołtysowa Bukowca niech się lepiej do roboty weźmie a nie nędzne andrzejki organizuje!! W Bukowcu od 5 miesięcy nie ma wody ! Jak się poszło do niej o pomoc to jeszcze zwyzywała bo ona musi za wodę płacić. Nędzna babo ja bym chciała za wodę płacić ale ją mieć !!!!!! Ludzie na górnym cofają się w czasie bo muszą we franiach pranie robić bo TY nie potrafisz nic z tym zrobić. Wypindrowana Pani sołtys od siedmiu boleści!
~yyy 30-11-2015 15:54
a to co sołtysowa ma ci studnie wykopać ???
~xxx 30-11-2015 16:23
Najlepsza Pani Sołtys pod słońcem :)
~Karol marks 30-11-2015 16:40
Taa, co jak co, ale po wiosce lubi ganiać i na pewno nie wypindrowana😁
~josef... 30-11-2015 20:47
,,Mieszkańcy " na zebrania nie chodzą całymi latami , nikogo nie interesuje co się dzieje w Bukowcu, wpadają chyba tylko się wyspać . Jest kilka osób , które można policzyć na palcach jednej ręki , poświęcają wolny czas , żeby jakiś pomysł zrealizować w Naszej miejscowości . Naszej , większość chyba dalej uważa ZOMO i Gierka za piękne czasy , każdy miał franie , rubina miał sąsiad , a telefon był w szkole i na poczcie . Nikt nie narzekał, bo nie wolno było . Wszystko było państwowe czyli niczyje i ktoś wodę musiał przywieść .Ja też nie mam wody i nie Beczee.e.e. Rusz d..sko z domu i coś zrób, a nie marudź. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusze małżeńskie

Przetarg anulowany  

Studium na początek

Tu też świętowali

Będzie kręcone!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
858
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%