MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Niewidomi ze znaczkiem bezpieczniejsi?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 marca 2015, 12:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: Jelonka.com & Telewizja StrimeoTV
Czy żółty znaczek z trzema czarnymi kropkami, który miałyby przypinać sobie osoby niewidome i niedowidzące, poprawi ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze oraz co na ten temat sądzą jeleniogórzanie, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybieramy prezydenta RP  

W niedzielę II tura wyborów  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gluś 3-03-2015 20:20
Mało obiektywna taka forma sondażu ulicznego przecież jak pada hasło niepełnosprawni to nie wypada krytykować. Czy taki znaczek przypinany na klatce piersiowej może zabezpieczyć bezpieczne przejście przez ulicę, być sygnałem do udzielenia pomocy jeśli się nie stoi na wprost takiej osoby? Dlatego w Szwajcarii i Niemczech to są opaski żółte z kropkami noszone na ramieniu. W Polsce niestety takie opaski jeszcze źle się kojarzą od czasów wojny. Taki znaczek jednocześnie może być niebezpieczeństwem dla osób go noszących bo sygnalizuje, że jesteśmy słabsi a zatem dla wszelkiej maści złodziejaszków i zwyrodnialców zachęta do działania.
~Marlenaaa 4-03-2015 14:19
Zacznijmy od tego, że osoba calkowicie niewidoma porusza się za pomocą laski lub też jest z nią pies przewodnik, czy to nie jest wystarczająca wiadomość, że ta osoba jest niewidoma lub niedowidząca?
~ 4-03-2015 14:59
Szanownaaa Marleno, zacznijmy od tego ,ze w świetle prawa, osoba niewidoma nie musi być CAŁKOWICIE ociemniała. Laska jest wystarczająca dla całkowicie niewidomych i ociemniałych. Pozostali niewidomi, czyli częśćiowo niewidomi, czyli niedowidzącu stopnia znacznego i umiarkowanego, mają widzenie na oboje oczu mniej niż 30 proc.,czyli mimo ,że coś widzą to jest to dość niewiele. I dlatego taki wyróżnik może być informacją dla niewiedzących i różnych idiotów,że ten który ma laskę i znaczek, to Cię nie oszukuje,że jest niewidomy,lecz istotnie bardzo słabo widzi i może być przyczyną np. kolizji piesz-pieszy na chodniku. I jest szansa wtedy,ze niedowidzący nie usłyszy od wspóluczetnika ruchu pieszych "gdzie leziesz babo, czy baranie".Jako osoba niedowidząca będę nosić znaczek.
~ 4-03-2015 15:11
Myślę ,że taki wyróżnik -znaczek czy opaska, nie będzie obowiązkowym dodatkiem do danego niewidomego/niedowidzącego , i kazdy będzie mógł dokonać swojego wyboru nosić czy nie. W moim życiu kilka razy mnie okradziono, w szczycie mojej formy życiowej. Wieczorami ,obecnie, przemieszczając się przez ulice, korzystam z białej laseczki. Nikt mnie, póki co ,nie ograbił. Może się laski boją ew.złodzieje ? Kto wie...I ni3ech tak zostanie...
~Artur 4-03-2015 15:54
Co sobie przykleja niewidomi kierowcy którzy jeżdżą po naszych drogach.
~Maciej Broczek 28-05-2015 10:03
Niewidomi som niebezpieczni!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zdalne nauczanie i co dalej?  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2143
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%