Czytających: 10638

Jelenia Góra: Nieudany powrót do hali przy Złotniczej

Sobota, 17 listopada 2018, 13:41
Aktualizacja: 23:44
Po kilku miesiącach konieczności rozgrywania spotkań w roli gospodarza poza Jelenią Górą, grupy młodzieżowe KPR–u wracają do hali przy ul. Złotniczej. W sobotnim starciu Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych podopieczne Estery Rykaczewskiej zmierzyły się z ekipą z Wrocławia.

Jeleniogórscy kibice szczypiorniaka mogą odetchnąć z ulgą, bowiem obiekt zarządzany przez spółkę Termy Cieplickie jest już użytkowany. Pierwszym wydarzeniem sportowym po termomodernizacji hali był mecz juniorek młodszych KPR-u, w którym ekipa Estery Rykaczewskiej tylko przez 5 minut były w stanie powalczyć z rywalkami z Wrocławia. Wówczas na tablicy wyników było 3:3, ale w kolejnych minutach było już tylko gorzej. W 12. minucie KPR przegrywał już 3:12, a do przerwy 9:17. Po zmianie stron 5 bramek z rzędu zdobyły wrocławianki (9:22), a w 40. minucie było już 10:28. Stało się jasne, że UKS Handball-28 odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie (jeleniogórzanki miały na swoim koncie przed tą kolejką jedną wygraną i dwie porażki). Ostatecznie żółto-niebieskie przegrały 19:37 i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli.

KPR MOS I Jelenia Góra - UKS Handball-28 Wrocław 19:37 (9:17)
KPR: Banasik - Cichosz 7, Pyż 3, Maroń 3, Podobińska 3, Gałuszka 2, Tatarenko 1, Matys, Michałek, Konsur, Woroniec.
UKS: Szmur - Stangret 7, Jabczanik 7, Gaczyńska 5, Kozica 4, Mogilska 4, Twardy 2, Bobińska 1, Kowalik, Krasowska, Cyganik, Żuk, Matczyńska.
Widzów: 25.

W innym spotkaniu drugi zespół juniorek młodszych KPR-u (starsze dziewczyny, prowadzone przez Dilę Samadovą) wygrał w Świebodzicach 38:17 i z dorobkiem 3 zwycięstw i 1 porażki zajmuje trzecie miejsce. W następnej kolejce KPR II podejmie NLO SMS Zagłębie Lubin, a KPR I zagra w Legnicy z Dziewiątką.