Czytających: 9683

Jelenia Góra: Nieudana inauguracja wiosny

Sobota, 9 marca 2019, 17:36
Aktualizacja: 22:35
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra zaczęli rundę wiosenną od porażki. W sobotnim starciu ze Spartą Rudna przegrali przed własną publicznością 1:2. Dwa gole dla gości zdobył Walasek, a autorem bramki dla biało–niebieskich był Zatylny.

Jeleniogórzanie byli faworytami spotkania inaugurującego rundę wiosenną w Jeleniej Górze. Już w pierwszych minutach mogli potwierdzić wyższość nad rywalami, jednak zabrakło zimnej krwi. W 2. minucie meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Staniszewski - piłka po jego strzale przeleciała pod nogami wybiegającego bramkarza Sparty, jednak była na tyle lekko uderzona, że obrońca zdążył wybić futbolówkę sprzed linii bramkowej. W 8. minucie Karkonosze miały kolejną okazję - tym razem "szczupakiem" z główki uderzał Gałach, jednak strzelił niecelnie. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a przed przerwą goście zdołali otworzyć wynik spotkania. W 40. minucie na 0:1 strzelił Daniel Walasek i wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron biało-niebiescy szybko doprowadzili do wyrównania. W 50. minucie gola zdobył Mateusz Zatylny i odżyła nadzieja kibiców na udane rozpoczęcie drugiej części sezonu. Ku ich zaskoczeniu, w 65. minucie ponownie prowadzenie objęli goście - rzut karny wykorzystał Daniel Walasek. Mimo usilnych starań, wynik nie uległ zmianie i Karkonosze przegrały 1:2. W tabeli IV ligi, gr. zachodniej podopieczni Krzysztofa Pietrzyka zajmują 5. miejsce (26 pkt., bilans 7-5-3), a Sparta awansowała na 9. miejsce (17 pkt., bilans 5-2-8). W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Ścinawie z miejscową Odrą.

Karkonosze Jelenia Góra - Sparta Rudna 1:2 (0:1)
Karkonosze: Błaszkiewicz - Wawrzyniak, Matuszewski, Walczak, Bębenek, Lekszycki, Poszelężny, Juźwik, Gałach, Firlej, Staniszewski. Rezerwowi: Marceniuk - Proietti, Denis, Habasiński, Gargas, Zatylny, Kaziemko.
Sparta: Maciej Kijewski - Kochman, Michalewicz, Wojeński, D. Walasek, Glazer, Sygnatowicz, D. Książek, Frankowski, Malawski, Muzeja. Rezerwowi: Mateusz Kijewski - Tadek, H. Walasek, Siwak, Majewski, Dobek, K. Książek.