MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nietypowe targi pracy trafionym pomysłem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 stycznia 2017, 13:24
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2017, 8:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (19.01) w Klubie Kwadrat po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbyły się nietypowe targi pracy w formie „randki z pracodawcą”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Platinum, która zgromadziła w jednym miejscu ok. 20 przedsiębiorców.

Poszukujący pracy mieli 90 sekund na zaprezentowanie swojej kandydatury i zapoznanie się z ofertą pracodawców. Większość uczestników stanowili studenci jeleniogórskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz Politechniki Wrocławskiej. - Kończę trzeci rok filologii angielskiej i przyszedłem, żeby doświadczyć takiej formy targów pracy. Nawet jeśli nie znajdę pracy, to będzie to ciekawe doświadczenie – powiedział Alexander Dumania.

Zauważyliśmy jako Grupa Platinum, że bardzo często młodzi ludzie przychodzą do pracy i są do niej nieprzygotowani. Na uczelniach sposób edukacji jest bardzo mocno teoretyczny i to się rozjeżdża z potrzebami rynku pracy – powiedział Paweł Gluza z Fundacji Platinum, która zorganizowała targi, aby młodzi ludzie już teraz dowiedzieli się jakie wymagania będą stawiali przyszli pracodawcy. - Po organizacji targów wiemy, że w Jeleniej Górze nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Teraz to pracodawcy coraz częściej będą mieli problem ze znalezieniem pracowników, którzy będą spełniali wszystkie warunki i będą wykonywać pracę z zaangażowaniem – stwierdził Paweł Gluza.

Przekrój pracodawców był szeroki - od branży medialnej, produkcyjnej czy transportowej po hotelarstwo, bankowość, pracowników biurowych i inne. Wśród firm i instytucji m.in. PKO BP, Mar-Mat, DWS Draexlmaier, Urząd Miasta Jeleniej Góry, PMPoland, Kempf, KARR, Kry-cha Bus czy Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. - 90 sekund to wystarczający czas, żeby wyłonić potencjalnych pracowników. Z kilkunastu kandydatów wyłoniliśmy 7 osób, które są niepełnosprawne lub mają w gronie najbliższych niepełnosprawnych. Zaproponowaliśmy im pracę przy naszych projektach oraz ofertę Fundacji Instytutu Rewalidacji, którą utworzyliśmy w ubiegłym roku, która dotyczy przede wszystkim studenckich kół naukowych. Zaprosiliśmy także do naszego projektu „Praca – jestem na tak” - powiedział Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

Organizatorzy przyznają, że była to pierwsza „randka z pracodawcą”, ale nie ostatnia. Formuła sprawdziła się i będą organizowane kolejne targi.

Ogłoszenia

Czytaj również

KFS, jak z niego skorzystać?  

Stop marginalizacji średnich miast

Areszty za rozbój i kradzież

Komentarze (10) Dodaj komentarz

rymcycymcy 20-01-2017 14:17
Randka z pracodawcą ? :) ...świetny pomysł ...na niektórych ze zdjęć zauważam ...trójkąty ! ;)
~dinki 20-01-2017 15:53
" Po organizacji targów wiemy, że w Jeleniej Górze nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Teraz to pracodawcy coraz częściej będą mieli problem ze znalezieniem pracowników, którzy będą spełniali wszystkie warunki i będą wykonywać pracę z zaangażowaniem " - buhhaaaaaaaaahhhaaaaaaa!!!!
~student 20-01-2017 17:26
Byłem uczestnikiem - super nowe doświadczenie! 90 sekund to rzeczywiście wyzwanie :) Gratuluję organizatorom.
~lm 20-01-2017 17:42
Ale to glupota okropna,, ,,SKANDAL,,
~ 20-01-2017 18:21
no i na co to komu ?kto za to płaci, za prąd za sale ? tak z ciekawości pytam
~Lulu 20-01-2017 20:21
90 sec. To i tak za długo.Wystarczy powiedzieć dzień dobry i juz masz prace w biedronce drexie itp.
~do student 20-01-2017 21:13
po tym super nowym doświadczeniu większość z was studentów będzie w Jeleniej nawiewać
~Rico 21-01-2017 9:37
Uwierzę w to jak do naszego miasta powróci taka liczba mieszkańców jaka wyjechała w ostatnich 10 latach - 1/4 !
~ 21-01-2017 15:49
czy to jakiś żart ? kto miał taką ułańską fantazję żeby to wymyślić ? chyba mu się coś pomyliło bo miał wymyślać realne rozwiązania a nie scenariusz komedii
~gosc1 21-01-2017 18:43
@18:21 uczestnicy placili 10 zl, @17:26, pracodawcy UM Jelenia Gora - i tak musi byc oglosznie o naborze i konkurs DWS Draexlmaier - jak wiadomo wystarczy przyjsc i juz jest praca. Kry-cha Bus - szukaja kierowcow i mechanikow a nie studentow, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych - "wyłoniliśmy 7 osób, które są niepełnosprawne lub mają w gronie najbliższych niepełnosprawnych" widac kogo szukaja Ewidentnie event marketingowy firmy Fundacja Platinum

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pili na przystanku

Znów odmierza czas

Dyski do remontu

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%