MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję z autobusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 czerwca 2012, 11:53
Aktualizacja: 11:55
Autor: 112
Kierowca doprowadził do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj (27 czerwca) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego obywatela Szwajcarii podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz o spowodowanie kolizji drogowej.

Jak ustalili policjanci, tego dnia około godziny 12.15 kierujący samochodem marki Subaru na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Cervi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem komunikacji miejskiej i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że kierujący Subaru 45-letni obywatel Szwajcarii jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile.

- Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozić mu może nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami – informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze, podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Wycieczka w urodziny mistrza

Działo się w Karpaczu!

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pipopodobna 28-06-2012 12:32
no tak bo tym na "zachodnich" blachach wydaje się że jest w dzikim i zacofanym kraju to na "bani" wolno mu jeździć, bo u "siebie " by się nie odważył " SMUTNE" wiadomo męszczyzna
arturek 28-06-2012 13:00
a ja myslalem ze Szwajcaria to porzadny kraj majacy porzadnych niemieckojezycznych obywateli co najmniej takich jak Vikusia z niemiec ktora jako dziecko......i ktora wiecej do Polski nie przyjedzie /Gott sei dank!/
~ziolko 28-06-2012 13:52
w Szwajcarii coś takiego jest niedopuszczalne. Szwajcarzy są bardzo restrykcyjni jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego. Wyrok na bank w zawieszeniu. Ciekawy jestem w którym kraju zapłaci grzywnę i w jakiej wysokości, oraz czy zakaz prowadzenia pojazdów dostanie tylko w UE, czy w Szwajcarii również
~KMP 28-06-2012 14:02
Zakaz kierowania pojazdami tylko w Polsce... Takie przepisy!!!!
~jelgor 28-06-2012 18:38
A może to byl "malowany" Szwajcar
~ 28-06-2012 19:51
Sweis byl oryginalny, widzialem go zaraz po kolizji. Byl z Polka. Ona zostawila puszke z piwem na chodniku z ktorej pociagala w czasie jazdy... moze i on tez? Pytal tylko czy bedzie Policja. Mial cos za skora, mimo ze nic po gosciu nie szlo poznac.
~do arturek 28-06-2012 20:13
W szwajcarii mówi się również po francusku, włosku i w jednym kantonie w języku romańskim. Dodatkowo praktycznie każdy zna język angielski. Radzę poczytać najpierw, bo potem kompromitujesz się
~arturek bis 28-06-2012 20:34
@*.rev.sfr.net (77.197.*.* masz klopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu ? "niemieckojezycznych obywateli" podkresla wielojezykowosc panstwa szwajcarskiego ! i to bylo by na tyle.....
Niggers™ 28-06-2012 20:35
W NIEMCZECH JAK ZATRZYMUJĄ PIJANYCH POLAKÓW, ZABIERAJĄ PRAWKO I WYSYŁAJĄ ZAWIADOMIENIE DO POLSKI ! CZEMU NASI NIE WYŚLĄ ZAWIADOMIENIA DO SZWAJCARII ŻE ICH OBYWATEL TAKI GŁUPI ? BO W GŁUPIM NASZYM NARODZIE ŁAMAĆ PRAWO OPŁACA SIĘ, NIEBAWEM WSZYSCY BĘDĄ Z ZACHODU WPADAĆ DO PL ŻEBY NAROZRABIAĆ BO W POLSCE BARDZO TO SIĘ OPŁACA.WPADNIJMY DO POLSKI, ZABIJEMY KOGOŚ CO WY NA TO ?
ja87 28-06-2012 21:21
szybko o tym piszecie... prawie po 24 godzinach! heee nie ma to jak refleks :/
~klok 29-06-2012 8:42
Można uniknąć oddawania prawka w Niemczech, dając policji jedynie jego ksero. Skutkuje to tym, iż dostaje się zakaz tylko na niemieckich drogach, a po naszych można nadal po pijaku jeździć :)
~ja 11-07-2012 13:16
male sprostowanie:kierowca mial 0,91 promili a nie 2,to duza roznica ! i nie byl pijany,ale jak zwykle ktos chcial zrobic sensacje. po drogie kierowcy autobusow tez nie sa swieci,ostatnio jechalam do jeleniej i kierowca jechal szybko jak wariat ze brakowalo 10 cm do tego zeby udezyl w motocykliste!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar w Staniszowie

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  

Porażony prądem na słupie energetycznym

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
666
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%