MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję z autobusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 czerwca 2012, 11:53
Aktualizacja: 11:55
Autor: 112
Kierowca doprowadził do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj (27 czerwca) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego obywatela Szwajcarii podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz o spowodowanie kolizji drogowej.

Jak ustalili policjanci, tego dnia około godziny 12.15 kierujący samochodem marki Subaru na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Cervi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem komunikacji miejskiej i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że kierujący Subaru 45-letni obywatel Szwajcarii jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile.

- Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozić mu może nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami – informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze, podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Energetyczny prolog!

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dojrzały KSON z ambsadorami

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pipopodobna 28-06-2012 12:32
no tak bo tym na "zachodnich" blachach wydaje się że jest w dzikim i zacofanym kraju to na "bani" wolno mu jeździć, bo u "siebie " by się nie odważył " SMUTNE" wiadomo męszczyzna
arturek 28-06-2012 13:00
a ja myslalem ze Szwajcaria to porzadny kraj majacy porzadnych niemieckojezycznych obywateli co najmniej takich jak Vikusia z niemiec ktora jako dziecko......i ktora wiecej do Polski nie przyjedzie /Gott sei dank!/
~ziolko 28-06-2012 13:52
w Szwajcarii coś takiego jest niedopuszczalne. Szwajcarzy są bardzo restrykcyjni jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego. Wyrok na bank w zawieszeniu. Ciekawy jestem w którym kraju zapłaci grzywnę i w jakiej wysokości, oraz czy zakaz prowadzenia pojazdów dostanie tylko w UE, czy w Szwajcarii również
~KMP 28-06-2012 14:02
Zakaz kierowania pojazdami tylko w Polsce... Takie przepisy!!!!
~jelgor 28-06-2012 18:38
A może to byl "malowany" Szwajcar
~ 28-06-2012 19:51
Sweis byl oryginalny, widzialem go zaraz po kolizji. Byl z Polka. Ona zostawila puszke z piwem na chodniku z ktorej pociagala w czasie jazdy... moze i on tez? Pytal tylko czy bedzie Policja. Mial cos za skora, mimo ze nic po gosciu nie szlo poznac.
~do arturek 28-06-2012 20:13
W szwajcarii mówi się również po francusku, włosku i w jednym kantonie w języku romańskim. Dodatkowo praktycznie każdy zna język angielski. Radzę poczytać najpierw, bo potem kompromitujesz się
~arturek bis 28-06-2012 20:34
@*.rev.sfr.net (77.197.*.* masz klopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu ? "niemieckojezycznych obywateli" podkresla wielojezykowosc panstwa szwajcarskiego ! i to bylo by na tyle.....
Niggers™ 28-06-2012 20:35
W NIEMCZECH JAK ZATRZYMUJĄ PIJANYCH POLAKÓW, ZABIERAJĄ PRAWKO I WYSYŁAJĄ ZAWIADOMIENIE DO POLSKI ! CZEMU NASI NIE WYŚLĄ ZAWIADOMIENIA DO SZWAJCARII ŻE ICH OBYWATEL TAKI GŁUPI ? BO W GŁUPIM NASZYM NARODZIE ŁAMAĆ PRAWO OPŁACA SIĘ, NIEBAWEM WSZYSCY BĘDĄ Z ZACHODU WPADAĆ DO PL ŻEBY NAROZRABIAĆ BO W POLSCE BARDZO TO SIĘ OPŁACA.WPADNIJMY DO POLSKI, ZABIJEMY KOGOŚ CO WY NA TO ?
ja87 28-06-2012 21:21
szybko o tym piszecie... prawie po 24 godzinach! heee nie ma to jak refleks :/
~klok 29-06-2012 8:42
Można uniknąć oddawania prawka w Niemczech, dając policji jedynie jego ksero. Skutkuje to tym, iż dostaje się zakaz tylko na niemieckich drogach, a po naszych można nadal po pijaku jeździć :)
~ja 11-07-2012 13:16
male sprostowanie:kierowca mial 0,91 promili a nie 2,to duza roznica ! i nie byl pijany,ale jak zwykle ktos chcial zrobic sensacje. po drogie kierowcy autobusow tez nie sa swieci,ostatnio jechalam do jeleniej i kierowca jechal szybko jak wariat ze brakowalo 10 cm do tego zeby udezyl w motocykliste!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Tabaki gotowa

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Dyski do remontu

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%