MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nieszczelne rynny i dachówki

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:23
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Więcej wilgoci w źle chronionych ścianach budynków komunalnych.

Padający wczoraj deszcz i woda lejąca się z rynien, powinny uświadomić zarządcom bydunków, że naprawa dachów jest konieczna. Oberwane gzymsy i dziurawe rynny dały się wczoraj we znaki jeleniogórzanom, którzy mieszkają i pracują w podniszczonych budynkach. Powód? Intensywne opady deszczu.

W wielu naszych pomieszczeniach jest wilgoć. Deszczówka zalewa jedną ze ścian, a wystarczyłoby wymienić rynnę – mówi Danuta Sitek, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Codziennie uczęszczają tam dziesiątki najmłodszych mieszkańców miasta. Jak widać, samorządowcy niezbyt przejmują się stanem budynku MDK.
– Czekamy w kolejce na remont dachu już sporo czasu. Może w końcu się doczekamy? – mają nadzieję nauczyciele, którzy są zatrudnieni w tej placówce.

Zakłady gospodarki lokalowej, zarządca miejskich nieruchomości, nie są w stanie od razu wymienić zardzewiałe rury we wszystkich budynkach, gdzie jest taka potrzeba.
– W maju dokonaliśmy takich napraw w części kamienic przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Teraz remontowany jest dom przy Wolności. Obiekt MDK musi jeszcze poczekać. Zresztą nie tak dawno temu na części budynku dachówkę już wymieniono – usłyszeliśmy od pracownika technicznego ZGL „Północ”.

Na dekarzy czekają nieszczelne dachy przy ulicy Sobieskiego, Warszawskiej, Zaułek i wielu innych poza ścisłym obszarem śródmieścia. Wczoraj lało się z niektórych zabytkowych kamienic przy ulicy Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

37. MFTU rozpoczęty!

Świetne półkolonie

Wodnik: woda z Grabarowa jest czysta

Promesa dla powiatu

Nagroda za zdjęcie z Biegu Piastów

PiS apeluje do mieszkańców

Kiedy warto udać się do dermatologa?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
581
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%