MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Niesprawnym autobusem na zieloną szkołę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 kwietnia 2009, 12:16
Aktualizacja: 12:18
Autor: TEJO
Wskutek awarii układu hamulcowego zaczął się dymić autokar z młodzieżą w środku. Pasażerowie do celu podróży dojechali pojazdem zastępczym. Interweniowała policja.

Do zdarzenia doszło wczoraj. – Na numer alarmowy policji jeleniogórskiej zadzwoniła osoba, która powiadomiła, że z kół autokaru jadącego w kierunku Szklarskiej Poręby wydobywa się dym. Z relacji osoby zgłaszają wynikało, że autokarem tym przewożone są dzieci – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki wskazany pojazd zauważyli przy wjeździe do Szklarskiej Poręby na poboczu, gdyż z koła przedniego wydobywał się dym. Kierujący, gdy poczuł swąd wydobywający się z układu hamulcowego, natychmiast zatrzymał pojazd i wysadził pasażerów, a sam przystąpił do jego gaszenia.

Jak ustalili funkcjonariusze, autokar został wynajęty do przewozu dzieci z Gryfina do Szklarskiej Poręby na zieloną szkolę. W pojeździe było 37 dzieci oraz 3 wychowawczynie. Z relacji kierowcy wynikało, że dopiero w Szklarskiej Porębie podczas hamowania wystąpiła awaria układu hamulcowego.

Co ciekawe, autokar 14 kwietnia przeszedł badania diagnostyczne. Nie stwierdzono żadnych uwag i pojazd dopuszczono do jazdy. Policjanci zabezpieczyli dowód rejestracyjny autokaru, który odholowany na parking. Dzieci do celu dojechały transportem zastępczym. Obecnie policjanci ustalą, czy badania diagnostyczne były przeprowadzone prawidłowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Komentarze (17) Dodaj komentarz

rymcycymcy 16-04-2009 12:32
Badania diagnostyczne to przecież fikcja :) A dymiło, bo nie spuścił ręcznego. Początkującym kierowcom często się zdarza ;)
~Cień 16-04-2009 13:02
Pewnie klocek hamulcowy się zawiesił w wyniku stanu nawierzchni dróg, albo przez pozostały piasek po zimie, nie raz się z tym spodkałem, szczególnie na nowych klockach, raz to nawet mi się to przytrafiło. Tylko dziwi mnie dlaczego kierowca nie wyczół że go ściąga na jedną stronę, może ma dobre wspomaganie kierownicy? Chociaż mogło być tak, że wpadło coś w układ hamulcowy i narobiło dymu i zamieszania.
~Cień 16-04-2009 13:06
Do, Rymcycymcy. Ręczny blokuje tylne koła.
~do ~Cień 16-04-2009 14:20
No chyba, że nie był to autobus, a osobowy samochód marki Citroën z hydropneumatycznym zawieszeniem ;-)
piipi 16-04-2009 16:07
..ten *mezczyzna-kierowca to NIE ma doswiadczenia,bo on przyjechal w GORY i o tym pomyslal...ale pozniej.*wiadomo*.
~Zagwozdka 16-04-2009 17:09
Wszyscy dali się wpuścić w prezentowany styl dziennikarski nastawiony na tragedie, katastrofy itp. Pytanie: czy auto ma prawo się popsuć (podobnie jak każdy inny przedmiot i narzedzie)? po co cała afera! w dodatku marnie nakręcona Z doświadczenia wiemże przy wyjazdach dzieci takie autobusy są kontrolowane przez Policję. O jakości dziennikarskiej świadczy cytat: "gdyż z koła przedniego wydobywał się dym". Zejdę do tego poziomu i dam poradę - trzeba było zakręcić wentyl - dym przestał by się wydobywać. Lubię ten portal ale drodzy dziennikarze nie róbcie tu superekspresu itp Proszę i pozdrawiam
~sexowna 16-04-2009 17:09
na sto lub 999 procent byl piany
~Cień 16-04-2009 18:06
Do postu, 16-04-2009 14:20 | ~do ~Cień. No popatrz, a ja myślałem że cześi robią wszystko na opak.
~Spity Gonzales 16-04-2009 18:28
"Cieniu". Ty już nie pisz! Ty idź do szkoły. Rence opadadzom i nodzy tyż.
~do cień 16-04-2009 21:10
widziales kiedys klocki w autokarze bo ja nie autobus ma szczeki
~do 16-04-2009 21:10 16-04-2009 21:51
a w tych szczękach zęby czy kły? i może mu po prostu gazy z żołądka parowały przez tą szczękę...
~Cień 16-04-2009 22:08
Do, 16-04-2009 21:10 | ~do cień. Dobry jesteś, z przodu szczęki, to jakiś antyk. A jeżeli chodzi o ręczny w autobusie, to często stosuje się plokadę wału napędowego i też stosuje się automatyczny hamulec postojowy, lub ręczny automatycznie zwalniany. A ty Spity Gonzales coś tobie nie pasuje?
piipi 16-04-2009 22:13
..do - [~s...xowna..]..dziewczynko czytaj uwaznie !!."Niesprawnym autobusem..".To nie musi oznaczac,ze kierowca byl niesprawny. Moze ?.
piipi 16-04-2009 22:50
..a niektore pojazdy to maja HAMULCE sterowane !.Widzialam,bo moj sasiad czesto takim samochodzikiem..sie bawi.*Ciekawe autko.
~22 16-04-2009 23:21
pipi ale ty jesteś pusta , stara lecz się na nogi bo na głowę za pózno ...
piipi 16-04-2009 23:44
..do - [~22]..a czy takie leczenie nie ZASZKODZI moim pantofelkom !. ~Boje sie,ze Pan Doktor..je uszkodzi !!.
~portier 17-04-2009 8:15

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Straty policzone

Kuma kumie pomóc umie!

Trwa rozbudowa SOSW

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%