MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Niespokojny sylwester u strażaków

Wiadomości: Region
Niedziela, 1 stycznia 2017, 12:38
Aktualizacja: 12:44
Autor: Robert Czepielewski
Na Górze Szybowcowej paliła się trawa
Fot. Użyczone/Czytelnik
Aż 21 razy interweniowali wczoraj i dzisiaj strażacy w powiecie jeleniogórskim. W sobotę wyjeżdżali do płonącego samochodu w Karpaczu, zdarzenia drogowego w Piechowicach na krajowej „trójce”, palących się drzew i śmietników . Po północy były kolejne wezwania.

Pierwsze z nich dotyczyło tragicznego wypadku na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze, w którym zginęły dwie nastolatki. Przed godziną 1.00 strażacy gasili palącą się trawę na Górze Szybowcowej. Tutaj dużym utrudnieniem w dotarciu na miejsce wozów strażackich były zaparkowane wzdłuż drogi samochody osób witających na Górze Szybowcowej nowy rok. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, dlatego też oficer dyżurny zwraca uwagę, żeby samochody parkować w taki sposób, aby nie utrudniały dojazd służbom ratowniczym.

Mniej więcej o tej samej godzinie strażacy gasili palącą się trawę na Łysej Górze. Podobny pożar miał miejsce w Kowarach, w pobliżu kaplicy św. Anny. Do około godziny 2.00 prawie wszystkie jednostki straży pożarnej w powiecie uczestniczyły w akcjach ratunkowych lub gaśniczych.

Z kolei o godzinie 3.15 w Karpaczu, w budynku przy ulicy Bolesława Prusa, strażacy uwolnili trzy osoby uwięzione w windzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sobota ze sztuką nowoczesną

Potrącenie nastoletniego rowerzysty

Pracownica lombardu okradła właścicielkę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~x 1-01-2017 15:02
Zabronić tych kretyńskich fajerwerków bo to główna przyczyna takich pożarów.Fajerwerki są dla mądrych ludzi a tych w Polsce jest jak na lekarstwo,widać to na każdym kroku,głównie na drogach,d...l d...la pogania.
~Student 1-01-2017 15:36
Inteligent sprzed komputera się odezwał. Jedyny mądry w narodzie.
~xman 2-01-2017 11:06
Rok temu byłem na górze szybowcowej z dziewczyną podziwiać fajerwerki i był to najgorszy sylwester w naszym życiu, o mało nie doszło do tragedii przez pożar... widocznie nikt nie wyciągnął wniosku z ostatniego roku. Pytam, co musi się wydarzyć aby ktoś wyciągnął wnioski na następne lata? Mają zginąć ludzie? Założę się że w tym roku, po wydarzeniach z ostatniego, były w tym miejscu w większości nowe osoby, więc taki "apel" oficera dyżurnego można sobie wsadzić...
~ 2-01-2017 11:45
jest poprawa! tym razem nie ma 30 jednakowych zdjec!!!
~megi 2-01-2017 12:55
co na to właściciel terenu ! myślę że ochrona środowiska też powinna zainteresować się problemem.Do lasów niedaleko ,a palone trawy na tych terenach to naruszenie ochrony środowiskowej
~Obserwer 2-01-2017 16:52
Az dojdzie do spalenia jedynego Hangaru i latającej zawartości . Umierającego Aeroklubu Jeleniogórskiego , Któremu marzy się pas betonowy i loty pasażerskie !!! A budynki w niedalekiej przyszłości wejdą w bezpośrednia bliskość góry a krzaki i drzewa zarosną ta górę doszczętnie i zostanie tylko wspomnienie o Grunau

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Śmiechowóz z upominkami

Złodziej grasował w dyskontach spożywczych

Alarm bombowy w Tesco

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%