MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niespokojny sylwester u strażaków

Wiadomości: Region
Niedziela, 1 stycznia 2017, 12:38
Aktualizacja: 12:44
Autor: Robert Czepielewski
Na Górze Szybowcowej paliła się trawa
Fot. Użyczone/Czytelnik
Aż 21 razy interweniowali wczoraj i dzisiaj strażacy w powiecie jeleniogórskim. W sobotę wyjeżdżali do płonącego samochodu w Karpaczu, zdarzenia drogowego w Piechowicach na krajowej „trójce”, palących się drzew i śmietników . Po północy były kolejne wezwania.

Pierwsze z nich dotyczyło tragicznego wypadku na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze, w którym zginęły dwie nastolatki. Przed godziną 1.00 strażacy gasili palącą się trawę na Górze Szybowcowej. Tutaj dużym utrudnieniem w dotarciu na miejsce wozów strażackich były zaparkowane wzdłuż drogi samochody osób witających na Górze Szybowcowej nowy rok. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, dlatego też oficer dyżurny zwraca uwagę, żeby samochody parkować w taki sposób, aby nie utrudniały dojazd służbom ratowniczym.

Mniej więcej o tej samej godzinie strażacy gasili palącą się trawę na Łysej Górze. Podobny pożar miał miejsce w Kowarach, w pobliżu kaplicy św. Anny. Do około godziny 2.00 prawie wszystkie jednostki straży pożarnej w powiecie uczestniczyły w akcjach ratunkowych lub gaśniczych.

Z kolei o godzinie 3.15 w Karpaczu, w budynku przy ulicy Bolesława Prusa, strażacy uwolnili trzy osoby uwięzione w windzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poszukiwania Wiesława Kamudy odwołane (aktualizacja)

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Volkswagen w rowie pod Kowarami

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~x 1-01-2017 15:02
Zabronić tych kretyńskich fajerwerków bo to główna przyczyna takich pożarów.Fajerwerki są dla mądrych ludzi a tych w Polsce jest jak na lekarstwo,widać to na każdym kroku,głównie na drogach,debil debila pogania.
~Student 1-01-2017 15:36
Inteligent sprzed komputera się odezwał. Jedyny mądry w narodzie.
~xman 2-01-2017 11:06
Rok temu byłem na górze szybowcowej z dziewczyną podziwiać fajerwerki i był to najgorszy sylwester w naszym życiu, o mało nie doszło do tragedii przez pożar... widocznie nikt nie wyciągnął wniosku z ostatniego roku. Pytam, co musi się wydarzyć aby ktoś wyciągnął wnioski na następne lata? Mają zginąć ludzie? Założę się że w tym roku, po wydarzeniach z ostatniego, były w tym miejscu w większości nowe osoby, więc taki "apel" oficera dyżurnego można sobie wsadzić...
~ 2-01-2017 11:45
jest poprawa! tym razem nie ma 30 jednakowych zdjec!!!
~megi 2-01-2017 12:55
co na to właściciel terenu ! myślę że ochrona środowiska też powinna zainteresować się problemem.Do lasów niedaleko ,a palone trawy na tych terenach to naruszenie ochrony środowiskowej
~Obserwer 2-01-2017 16:52
Az dojdzie do spalenia jedynego Hangaru i latającej zawartości . Umierającego Aeroklubu Jeleniogórskiego , Któremu marzy się pas betonowy i loty pasażerskie !!! A budynki w niedalekiej przyszłości wejdą w bezpośrednia bliskość góry a krzaki i drzewa zarosną ta górę doszczętnie i zostanie tylko wspomnienie o Grunau

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policja: podsumowanie długiego weekendu

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Napadł i okradł – pójdzie siedzieć

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Boże Ciało 2019

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1333
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%