Zalogowanych: 8

Łomnica: Niespodzianka w Łomnicy

Środa, 5 września 2018, 21:15
Aktualizacja: 21:54
Piłkarze Klubu Sportowego Łomnica na początku sezonu znacznie lepiej radzą sobie w Pucharze Polski, niż w rozgrywkach ligowych. W klasie A podopieczni Piotra Aleksiejewa ponieśli dwie porażki, za to w rozgrywkach pucharowych pokonali już dwóch przeciwników z wyższej ligi.

W pierwszej rundzie PP łomniczanie poradzili sobie z Olimpią Kamienna Góra (okręgówka) wygrywając 3:1, a w kolejnej fazie odprawili z kwitkiem jeszcze jednego przedstawiciela klasy okręgowej - Pogoń Świerzawa.

W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie uradowali swoich kibiców, bramki zdobyli Oktawian Szwejk i Paweł Habasiński. Po zmianie stron nadal nie brakowało emocji, bo wyżej notowany rywal nie zamierzał się poddawać. Już w 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Piotr Gajek, więc zrobiło się nerwowo. Ku zadowoleniu miejscowych, w 55. minucie waleczny Leszek Kurzelewski przejął piłkę pod polem karnym gości, zagrał do Habasińskiego, a ten podwyższył na 3:1. W kolejnych minutach oba zespoły szukały swoich szans, ale padła tylko jedna bramka, której autorem był Jakub Madejczyk. Ostatecznie KS Łomnica pokonał Pogoń Świerzawa 3:2, sprawiając kolejną niespodziankę.

KS Łomnica - Pogoń Świerzawa 3:2
KSŁ: Kosiński - Gałek, P. Habasiński, Kaszuba, Ł. Krupa, Kurzelewski, Maćkowski, Maran, Przywara, Szwejk, Turczyk. Rezerwowi: P. Aleksiejew, D. Habasiński, D. Klimek, Rhoda, Śliwiński.
Pogoń: Romejko - Hyndle, Marzec, Krauze, Karpowicz, Horbacz, M. Gajek, Baran, Krajewski, Olejarczyk, Madejczyk. Rezerwowi: P. Gajek, Ochab, Jasnoch.