Czytających: 13261

Region: Niespodzianka w JLSA

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 7:04
Aktualizacja: 7:17
W minionym tygodniu rozegrana została V kolejka Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej, w ramach której rozegrane zostały trzy mecze. Do najciekawszego spotkania doszło w Kamiennej Górze, gdzie niepokonani do tej pory Statyści ulegli po tie–braku Cystersom.

Wyniki V kolejki Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów 2019:

ARF Kuźnia Barcinek - ZORKA-ORLE 0:3 (23:25, 19:25, 21:25)

Zorka/Orle w końcu ze zwycięstwem. Do piątej kolejki musieli czekać siatkarze z Jeleniej Góry na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze. Tylko w pierwszym secie gospodarze nawiązali walę z rywalem ulegając do 23 - relacjonuje Łukasz Zieliński, przedstawiciel organizatora rozgrywek.

Aquanautica Kamienna Góra - Milanos Karpacz 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 21:25)

W Marciszowie gdzie swoje mecze rozgrywa zespół Aquanautica nie doszło do sensacji. Debiutanci ligi zmierzyli się z ubiegłorocznym triumfatorem. Mecz był pod kontrolą gości, którzy dość pewnie wygrali całe spotkanie 1:3 - opowiada Ł. Zieliński.

Statyści Kamienna Góra - Cystersi Krzeszów 2:3 (25:15, 21:25, 25:23, 28:30, 13:15)

W hicie kolejki zmierzył się niepokonany do tej pory zespół Statystów z Cystersami. Mecz nie zawiódł. Pierwszy set nie zapowiadał czekających nas emocji. Gospodarze bardzo dobrze wykorzystali specyficzną swoją salę i wygrali zdecydowanie do 15. Jednak od drugiego seta goście przebudzili się i oglądaliśmy widowisko na najwyższym poziomie. Drugą partię wygrali goście, w której to kontuzji uległ ich atakujący. Kontuzja najlepszego zawodnika jednak tylko scementowała zespół Cystersów. Co prawda trzeciego seta przegrali do 23, ale dwa następne zasłużenie wygrali na przewagi - relacjonuje Łukasz Zieliński.